Allikas: Shutterstock

Kuidas iPhone’is ilma iTunes’ita filme vaadata? 0Üha suurenevad ekraanid on muutnud iPhone’id ja iPadid filmide või seriaalide vaatamiseks. Paraku on aga Apple’i seadmete suletud ja turvaline süsteem seotud sellise õnnetusega nagu iTunes. Ehkki kui voogesitusteenust pakkuvaid rakendusi on mitmeid, siis nutiseadmesse allalaadida ja vaadata saab filme jms ainult läbi iTunes’i. Lisaks ei saa iTunes’is kasutada mitmeid hetkel populaarseid videoformaate nagu .mkv või .mp4 ning sisu saab nutiseadmesse laadida vaid läbi usaldatud arvuti, mis on seotud kasutaja Apple ID-ga. Ehkki kõik need sammud on mõeldud kasutaja seadmete turvalisust silmas pidades, siis paljude arvates püüab Apple oma suletud süsteemiga saavutada monopoolset seisundit. Ning mingi nurga all on neil ka õigus.

 

Ometi on võimalus suhteliselt kerge vaevaga iTunes’i piirangutest mööda hiilida ning oma iSeadmes nautida Apple’i poolt heakskiitmata meelelahutust. Lahenduseks on rakendus VLC for Mobile. VLC meediapleier on ilmselt tuttav ka paljudele PC kasutajatele tänu oma funktsionaalsusele ning vähesele ressursinõudlikkusele.

Sissejuhatuseks sikuta oma telefoni või tahvlisse VLC for Mobile. Seejärel veendu, et nutiseade ning arvuti, milles asuvad soovitud failid, asuks ühes ja samas WiFi-võrgus.

Esimese sammuna lülita telefoni rakenduses sisse WiFi jagamine. Pane tähele punases ruudus olevat IP-aadressi ja .local aadressi.

Ava oma veebibrauser ning sisesta sinna kas IP-aadress või .local aadress (alumine). Nüüd võid tekkinud aknasse ’Download Files’ vedada arvutis olevaid faile ja oodata kuni need su nutiseadmesse laetakse. Umbes ühe gigabaidine fail maandus minu telefoni paari kolme minutiga. Nagu eelpool mainitud, saab selle rakenduse abil laadida telefoni video- või helifaile mistahes arvutist, mis telefoniga samas WiFI-võrgus asub. Vähe sellest, telefoni saab selle rakenduse abil tõmmata faile ka oma erinevatest pilveteenustest. Kõik see kehtib ka muusikafailide kohta. Meeldiva boonusena mängib VLC for Mobile helifaile ka teiste rakenduste taustal.


Autorist

Erki Oras

Erki Oras

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Autori teised artiklid

Kommentaarid