Kuidas iPhone’il kiiresti sõrmejäljetuvastust ja Face ID-d välja lülitada

#Face ID #iPhone #sõrmejäljelugeja #Turvalisus
2 min lugemine

Biomeetrilised turvameetmed on ühed mugavamad ja innovaatilisemad uuendused, mis telefonide juures kasutusele on võetud. Ei mingit tüütut numbrikoodi sissetoksimist või ekraanil sõrmega joonistamist. Paraku võib tänapäevane dünaamiline elustiil kaasa tuua olukordi, kus ligipääs telefoni sisule ei tohiks olla nii kergesti ligipääsetav.

 

Lihtne on näiteks magava inimese sõrme sõrmejäljelugejale vajutada ja telefon avada või surub keegi jõuga sõrme vastu sensorit. Nutitelefonis aga on varjul mitmed meie elu jaoks üliolulised andmed, mis mingil juhul ei tohiks võõrastesse kätesse sattuda.

 

Pane iPhone parooli küsima

 

Kõige lihtsam ja märkamatum viis panna uuem iPhone parooli küsima, on vajutada korraga sisselülitusnupule ja emmale-kummale helireguleerimise nuppudest. Kui aga taskus on iPhone 5S, 6, 6S või 7, siis tuleb kiiresti viis korda järjest sisselülitusnupule vajutada. Selle peale pakub telefon kolme võimalust:

  • Power off
  • Medical ID
  • Emergency SOS

Pole vahet, milline neist valida, sest telefon nõuab igal juhul ekraaniparooli sisestamist. Vale parooli korduva sisestamisega aga võid telefoni sulgeda nii, et see vajab suuremat sekeldamist ja n-ö käigu pealt seda teha enam ei saa. Lisaks võid näiteks Emergency Calli alla sisestada mõne endavalitud numbri, et anda mõnele lähedasele märku olukorrast, kuhu oled sattunud.

Kui aga telefonis on aktiveeritud “Hey, Siri”, siis piisab, kui nutifonilt kiirelt küsida „Hey, Siri, whose phone is this?“ ja sõrmejäljelugeja ning Face ID on automaatselt välja lülitatud. Tõsi küll, pärast ühekordset ekraanikoodi sisestamist on need mõlemad taas aktiivsed.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."