Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Kuidas iPhone’i uue pildiformaadiga paremini hakkama saada?

#iPhone #pildid

Lisaks suhtlemisele ja internetiressursside kasutamisele on tänapäeva nutitelefonide üheks põhifunktsiooniks kindlasti kaamera. Kui nüüd päris aus olla, siis vähemalt telefonitootjate omavahelises konkurentsis on põhiliseks mõõdupuuks saanudki just kaamera. Mida kvaliteetsemaks lähevad aga kaameraga tehtud pildid ja videod ning mida mõnusam on selle kaameraga pildistada, seda kiiremini need fotod telefoni mälumahtu täidavad. Muuseas, iPhone on ühe maailma suurema fotojagamiskeskkonna Flickr andmetel maailma kõige populaarsem kaamera!

 

ios 11-ga tuli uus pildifaili formaat

 

Sel sügisel oma uut iOS 11 operatsioonisüsteemi tutvustades tõi Apple avalikkuse ette ka oma nutiseadmetes kasutusele võetava uudse HEIF-failiformaadi. HEIF ehk siis High Efficiency Image Format ( Kõrge Tõhususega Pildiformaat) tähendab seda, et tehtavad pildid on pigistatud kokku võimalikult väikeseks, ilma fotode kvaliteeti kaotamata. Väidetavalt on HEIF-formaat umbes poole väiksem üldlevinud JPEG-formaadist, ületades viimast kvaliteedi poolest. See tähendab, et sinu iPhone mahutab nüüd topelt rohkem kassi-, koera- või peopilte ja selfisid (ehk endleid)! Ühtlasi laadivad väiksemad pildid kiiremini üles ja alla pilveteenust kasutades. Pole üldse paha, ütlen ma ise kroonilise pildistajana. Lisaks toetab HEIF Apple’i elavaid (Live) fotosid, pakkudes põhimõtteliselt asendust populaarsele GIF-formaadile. HEIF-il on veel mitmeid häid omadusi, kuid nende loetlemine ja lahkamine muutuks meie jutuformaadi jaoks liiga tehniliseks.

 

HEIF-formaadil on ka üks suur häda

 

Olles oma alal n-ö teedrajav, toetavad HEIF formaati vaid Apple’i enda raud- ja tarkvara, mis tähendab, et pilti teiste seadmete ja programmidega töödelda eriti ei saa. Ning see võiks tähendada uue formaadi populaarsusele surmavat lööki, kui poleks lihtsat, aga geniaalset lahendust. Selleks tuleb lihtsalt pisut oma iPhone’i sätetesse sukelduda. Mitte eriti sügavale sealjuures.

  • Esimese asjana laadi oma iPhone’i alla iOS 11, juhul kui su telefonimudel seda muidugi võimaldab (see tähendab alates iPhone 5S-ist ülespoole).
  • Kontrolli, millises formaadis salvestab telefon sinu fotod. Selleks ava iPhone’i sätted (Settings), leia sealt Kaamera (Camera) alajaotus ja vali sealt omakorda rubriik Formaadid (Formats). Jälgi, et linnuke oleks tehtud High Efficiency taha.
  • Järgmine samm on umbes sama keeruline, see tähendab tegelikult üpris lihtne: ava taas telefoni sätted ning leia sealt Fotode (Photos) alajaotus. Nüüd pead liikuma selle menüü kõige alumisse otsa, kus on alajaotus Transfer to Mac or PC. Vali sealt Automatic alajaotus, mis kindlustab, et tõmmates telefonist pilte oma arvutisse, jõuavad sinna vanad head JPEG-failid, mille avamisega pole probleeme ühelgi arvutil ega programmil.

Voilà, nii lihtne see ongi!

Mis muud kui usinat pildistamist.

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi