Kuidas iPhone’i kaamerat välja lülitada?

#iPhone #kaamera
2 min lugemine

Kuigi kaamera on üks iPhone’ide tugevamaid külgi, siis erinevates olukordades oleks kasulik, kui see oleks välja lülitatud. Olgu selleks siis lapse või näiteks elukaaslase telefon. Olukordi on erinevaid, aga lahendus on üks ja üsna lihtne, ehkki eeldab pisut sügavamale seadme sätetesse tungimist.

 

Esimese asjana tuleb aktiveerida Screen Time-funktsioon, mis jälgib telefoni ekraanikasutust. Järgmisena tuleb Screen Time’i menüüs üles otsida alajaotus Content & Privacy Restrictions ning aktiveerida ka see. Seejärel peab seal avama alajaotuse Allowed Apps ja sealt deaktiveerima Camera ehk kaamera. Mõistagi on sealsamas veel arvukalt funktsioone, mida vajadusel välja lülitada nagu näiteks FaceTime või Siri või Safari. Seejärel kaovad vastavad ikoonid isegi telefoniekraanilt, mis muudab nende avamise või kasutamise võimatuks. Täpselt samamoodi saab suletud funktsioonid taas avada, ainult, et väljalülitamise asemel tuleb siis vastav rakendus sisse lülitada.

See lahendus on aktiveerimiseks piisavalt lihtne, kuid piisavalt keeruline sellele, kes seda ise teinud ei ole. Lisaks võib kaamera sisselülitamise täiesti välistada, kui näiteks pereliikmel tuleb pähe näiteks Google’i abil probleemile lahendust otsida. Selleks tuleb Screen Time funktsioon lihtsalt panna parooli alla. Soovitav on muidugi see parool endale enne kuhugi üles tähendada, et hiljem sätete taastamine mugavamalt kulgeks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."