Kuidas iPhone’i Face ID-le lisada veel üks kasutaja?

#Face ID #iPhone
2 min lugemine

Face ID on vaieldamatult üks mugavamaid ja turvalisemaid isiku tuvastamise meetodeid, mida telefonide juures siiani kasutatud on. Paraku aga sai telefoni oma näoga avada ainult omanik.

 

Iseenesest on see muidugi kõige turvalisem, kuid vahel muutub ebamugavaks, kui peaks tekkima vajadus telefoni kasutada, aga omanikul puudub selleks hetkel võimalus. Näiteks kui omanik magab, juhib hetkel autot või on sootuks ettenägematus olukorras. Õnneks on nüüd peale iOS operatsioonisüsteemi uuenemist 12-nda versiooni peale võimalik lisada iPhone’i Face ID-le veel üks kasutaja. Apple ise pole avalikust sellest võimalusest kuigi häälekalt teavitanud, kuid mingis olukorras võib see osutuda tõeliseks elupäästjaks.

Uue kasutaja lisamises pole samas midagi keerulist, tuleb iPhone’i sätete (Settings) alt valida  ’Face ID & Passcode’ ning peale parooli sisestamist valida sealt ’Set Up an Alternate Appearance’. Edasi tuleb juba jälgida telefoni poolt antavaid juhiseid. Lihtne.

Väike ebamugavus on aga see, et kui soovite teist kasutajate eemaldada, siis eemaldab iOS selle peale kõik Face ID kasutajad ning peate ka enda näo sinna uuesti sisse skaneerima.

Võimaldada teisele inimesele ligipääs oma telefoni on tänapäevale ülim usaldus, sest sisaldab ju telefon meie kohta ülimalt sensitiivset informatsiooni. Seega ei tasu kiirustada ja lubada emotsioonide mõjul oma andmetele ligipääsu värsketele juhututtavatele. Ükskõik, kui atraktiivsed need ka välja ei paista. Hilisemate tagajärgede likvideerimine võib osutuda aja- ja ressursirohkeks. Küll aga võib näiteks olla oma kaaslase näo lisamine telefoni turvasüsteemi olla tore sümboolne akt näiteks värsketele abiellujatele.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."