Kuidas Instagram otsustab, milliseid postitusi sa näed?

#instagram
2 min lugemine

Instagrami juht Adam Mosseri heitis valgust sellele, kuidas sotsiaalvõrgustik otsustab selle, mida kasutaja oma Instagramis näeb. Pikemat aega ringlevad kuulujutud, et Instagram varjab teatud postitusi, mis aga Instagrami sõnul pole päris tõsi.

 

Lihtne vastus Instagrami toimimise kohta on see, et see on keeruline. Mosseri sõnul kasutab Instagram “tuhandeid signaale”, et määrata ära see, mida inimene oma voos näeb ja mida mitte. Ehk siis seda ei otsusta ainult üks algoritm. Üks üllatavamaid avastusi on ilmselt paljude jaoks see, et enamus sinu jälgijaid ei näe su postitust nagunii, sest enamik inimesi jõuab läbi vaadata vähem kui poole oma voost ehk feed’ist.

Instagram hakkas toimimise kohta käivat infot jagama oma blogis ning eeldatavasti hakkab sarnaseid postitusi tulema veelgi, nii et ilmselt saame varsti üksikasjalikumalt teada, kuidas Instagram on üles ehitatud, kirjutab The Verge.

Kõige olulisemad nn signaalid, mille põhjal kasutaja voogu kureeritakse on järgmised:

Postituse kohta käiv info. Siit saadakse signaalid selle kohta, kui populaarne on postitus. Kui mitmele inimesele on see meeldinud, millal see postitati, kui kaua kestab video ja kui postitusel on ka asukoht teada, siis kuskohas see postitati.

Postitanud isiku kohta käiv teave. Selle järgi püütakse ära arvata, kui huvitav võiks kasutaja jaoks olla teise isiku tehtud postitus ning võetakse arvesse näiteks seda, kuipalju inimesi on temaga viimastel nädalatel suhelnud.

Sinu enda tegevus. Selle järgi on võimalik mõista, mis sind võiks huvitada ja sisaldab infot selle kohta, millised postitused on sulle varem meeldinud.

Suhtlemise ajalugu. Siinkohal on mõeldud näiteks seda, kuipalju ja kelle postitusi oled kommenteerinud. Selle põhjal otsustab Instagram, kas võiksid tema postitusi tahta näha. Kui kommenteerite teineteise postitusi, siis on tõenäolisem, et need ka feedi jõuavad.

Ehk siis kokkuvõttes on suureks mõjutajaks interaktsioon teiste kasutajatega. Mida rohkem on kedagi vastakuti laigitud ja kommenteeritud, seda kõrgemal ilmub tema postitus.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.