Fotosid, mahukaid faile või äppe telefoni laadides täitub telefoni mälumaht paratamatult. Mida aga ette võtta nutiseadmega, mille puhul on märgata, et mälumahtu jääb napiks ning telefon muutub aeglaseks ega funktsioneeri enam korrektselt. Kas ja kuidas on võimalik mälumahtu vabana hoida?

positsioneerimine_pic_lapsed_1Tõepoolest, veel on küllaldaselt neid telefone, mille puhul kipub mälumaht igapäevastele vajadustele jalgu jääma. Millised on selliste telefonide miinused ja kas ning kuidas üldse on võimalik lisamälumahtu telefoni juurde hankida?

Kardinaalseim variant on muidugi mälu vabastamiseks ning telefoni kiiremaks muutmiseks lihtsalt uue telefoni ostmine. Lisaks tasub igapäevaselt silmas pidada, et uute rakendustega on tore tutvuda, kuid neid ei tohiks asjatult telefoni mällu salvestada. Mõned rakendused saab salvestada ka telefoni lisatud mälukaardile.

Kuidas hoida telefoni mälumahtu vabana?

Kaval trikk!

  • Hea moodus telefonisse ruumi tekitamiseks on otsida alternatiivi Facebook Messengerile.
  • Alternatiiviks on näiteks äpp nimega Trillian, kuhu saab Facebooki kontaktid üle tõsta ning nende kaudu kontaktidele sõnumeid toksida.

Tavapäraselt on mälumahu suurendamiseks hea variant kasutada mälukaarti. Kui telefon peaks purunema, siis mälukaart jääb suure tõenäosusega terveks ja andmeid on võimalik kasutada ning ümber kopeerida.

Mobiil, millel puudub mälukaardi lisamise võimalus, on sellevõrra täbaramas olukorras. Tõhus, aga kulukas variant on osta võimalikult suure sisemäluga telefon. Teine võimalus on meedia arvutisse kopeerida või kasutada pilveteenust.

Kindlasti tasub suuremaid andmemahte (muusikasõbrad, fotosõbrad jt) juba ette teades eelistada mudelit, mille puhul on võimalik kasutada mälukaardi tuge, osta võimalikult suure lugemiskiirusega kaart või võimalikult suure mälumahuga telefon. Samuti tasub hoida telefon vabana üleliigsest infost, äppidest ja multimeediast.

Eelmisest sajandist tänapäeva

ONLINE.EE PILV - SINU VIRTUAALNE KÕVAKETAS
ONLINE.EE PILV – SINU VIRTUAALNE KÕVAKETAS

Varasemate telefonide puhul oli üheks võimalikuks variandiks mälumahu vabana hoidmisel lihtsalt muretseda endale OTG-kaabel ning selle ots ühendada USB-mälupulgaga. See variant toimis kenasti mahukate failide puhul. Lisaks on kasutajad avaldanud oma kogemusest, et ühe variandina võib kasutada ka wifi kõvaketast – seda konkreetselt endaga kaasas kandes –, kuigi see ei ole muidugi kõige mõistlikum lahendus.

Kellel on telefonis ohtralt fotosid, neil tasub Google Photos või Online.ee pilveteenuse kaudu telefoniga tehtud pildid ja videod automaatselt pilve salvestada. See on mugavam variant kui USB või bluetooth’i failide arvutisse varundamine.

Kindlasti tasub igapäevaselt jälgida Facebooki, Messengeri ja Google’i äppide kasutamisharjumusi. Just nõnda on võimalik telefoni mälukasutus kontrolli all ning telefon ise piisavalt kiire ja kasutuskõlblikuna hoida.

ehk Digituuseldis usub, et digitehnoloogia areng viib meid edasi paremasse tulevikku, lähendab inimesi ning annab võimaluse nii era- kui tööelus saavutada senisest enam. Tema argipäeva püha kolmainsus koosneb nutitelefonist, iPad-ist ja iPod-ist. "Kõiki neid jagan oma teismeliste lastega, kes on suuremad asjatundjad kui mina – muna õpetab kana!" Oma päris esimese mobiiltelefoni sa Digituuseldis endale peale keskkooli lõppu 1999. aastal. "Tänapäevane tehnika on imbunud minu ellu üha enam tänu 13-aastasele pojale ja 10-aastasele tütrele, kes oskavad tahta ning panevad mind hoidma end kursis uuemate arengutega digitehnoloogia valdkonnas." Ta usub, et selliste uuenduste vastu ei saa. "Seega on parem nendega kaasa minna ja võtta omaks kõik, millega tõtt vaatama peame," räägbi Digituuseldis. Tema sõnul harjub inimene kõige uuega ülikiiresti ja on tegelikult hämmastav, kui kiiresti unustame aja, mil üht või teist digiuuendust meie elus igapäevaselt polnud.

Kommentaarid