Kuidas hoida ja hooldada tahvelarvutit?


tahvlite-kaaned3.pngOlles varasemalt rääkinud sellest, mida tahvelarvuti endast õigupoolest kujutab ja põgusalt tutvunud sellega, mida nende masinatega teha saab, on nüüd mõistlik üle vaadata ka see, kuidas neid väärt seadmeid kõige paremini hoidma ja hooldama peaks. Soovib ju iga kasutaja, et tema seade võimalikult kaua vastu peaks ja nägus välja paistaks.

Kohustuslik lisa on ümbris
Selleks, et tahvelarvuti välimus võimalikult kaua kena püsiks, tuleks seadet igal juhul mingit sorti ümbrise või kaantega kaitsta. Oma olemuse tõttu saab ju aparaat tavaliselt üsna aktiivse kasutamise osaliseks ning seega on ka vigastused ja kriimud kerged tulema.

Õnneks on ka paljud tootjad seadmete kaitsmise vajadusest aru saanud ning seega mingit sorti kaaned või ümbrise kohe müügipakendisse kaasa pannud. Alati ei ole need küll täiuslikud, kuid abiks siiski. Vähemnõudlikule kasutajatele neist ka piisab.

tahvlite-kaaned.jpgKüll võiks siiski iga kasutaja mõelda, mis tingimustes ta oma tahvelarvutit reaalselt kasutab ning kas ja kui palju ta seda kaasas kannab? Samuti seda, kui reaalne on kukkumise oht? Osad kaanetüübid võimaldavad tahvelarvuti sättida nii, et alus toimib toetava jalana. Nii on hea fotosid või videoid vaadata. Sellele kõigele mõeldes ei pruugi algselt kaasasolnud kaaned enam piisavad olla ning vaja läheb lahendust, mis pakub kindlamat kaitset või lisaomadusi.

iPad-il on komplektist kaaned puudu, kuid valik siiski rikkalik 
Kahjuks tuleb nentida, et kaitsvaid kaasi või ümbrist ei ole kaasas maailma populaarseimal tahvelarvutil iPadil. Apple’i austajad peavad need soovi korral ise lisaks ostma.

ipad-smart-cover.pngEttevõte pakub lahenduseks lisavarustusena müüdavat Smart Cover nimelist katet, mis katab toote ekraani ning pakub voltides vajadusel tuge ka seadme sättimisel lauale. Kahjuks jätab Smart Cover seadme tagumise külje ikkagi katmata ning ka maksab suhteliselt palju.

Kuna aga iPad on äärmiselt nõutud ning suurt müügiedu nautiv aparaat, ei pea kindlasti tootja enda poolt pakutava variandiga leppima. Turul on suurim valik just sellele tootele mõeldud kaasi, katteid ja ümbriseid, nii et iga kasutaja peaks omale kindlasti sobivaima leidma.

Ekraani puhasta kuiva mikrokiust lapiga
Kuna tahvelarvutitega toimetamine käib sarnaselt nutitelefonidele puuteekraani kasutades, on paratamatu ka ekraani määrdumine. Põhiprobleemiks on loomulikult inetud ja vaadet segavad näpujäljed. Nende tekkimise vastu paraku ei saa, nii et ainus variant on neid aeg-ajalt eemaldada.

tahvelarvuti-puhastamiseks-mikrokiust-lapp.pngEkraani näpujälgedest puhastamiseks sobib kõige paremini pehme mikrokiust lapp. Esiteks on see oma omadustelt väga efektiivne ja tõhus ning teiseks on nii puhastamise käigus tekkivate kriimude tekkimise oht minimaalne. Selle peale ei pruugi esialgu tullagi, aga juhuslik lapike või paber võib seadet märkamatult puhastamise asemel hoopis kriimustada. Kasutada ei tohiks ka erinevaid vedelikke, kuna liigne niiskus võib hoopis kahjulikuks osutuda. Kui siiski otsustad mingit sorti puhastusainet kasutada, tuleks vedelikku piserdada lapile mitte otse aparaadile.  

Ka tarkvara vajab tähelepanu
Kuigi põhiliselt hakkab silma ikkagi seadme välimus, tuleks siiski pilk peal hoida ka sisemusel. Nii Androidi kui IOS-i operatsioonisüsteemiga tahvelarvutite omanikel on võimalus vastavatest rakendusi pakkuvatest keskkondadest (Google Play, iTunes App Store) tuhandeid erinevaid programme alla laadida.

google-play-logo.jpgRakendused on küll väga toredad ning võimaldavad kiirelt seadmele erinevaid omadusi, mänge, funktsioone jms lisada, kuid siiski peaks aeg-ajalt installeeritud rakendused ja nende töö üle vaatama. Eriti siis kui aparaat on jäänud tavatult aeglaseks või tühjeneb aku järsku kiiremini kui muidu. See viitab üsna kindlalt sellele, et Sinu paigaldatud rakendused toimetavad kusagil taustal omasoodu ja nõuavad seega ressursivarust oma. Sellisel juhul ei aita muu kui nende eemaldamine.

Kindlasti peaksid tootja poolt pakutavad tarkvarauuendused ära tegema, kuna reeglina mõjutavad nad aparaatide tööd siiski positiivses suunas.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tahvelarvuti teenib omanikku kaua vaid siis, kui teda füüsiliselt pigem hellalt kohelda. Proovi hoiduda suurematest põrutustest ja survest ekraanile ning ka tolmust ja niiskusest. Samuti ei tee paha kaine mõistuse säilitamine rakenduste laadimisel, regulaarne seadme tarkvara uuendamine ning installeeritud programmide kontrollimine.
 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid