Kuidas Google Maps’is oma elamist hägustada?

#Google Maps #Privaatsus

Ilmselt väga palju meie seast on käinud ja vaadanud Google Mapsist oma maja või kiiganud naabrite elamist.

 

Tihti on Google Street View (tänavavaate) kaamerad salvestanud rohkem kui kinnistu omanik soovinud oleks, olgu selleks siis sissevaade magamistoaaknast, seltskond maja ees ehk hoovis või midagi veel privaatsemat. Kui osadele inimestele meeldib oma kodu Google Maps’ist imetleda, siis teised oleksid oma elamise demonstreerimisega märksa diskreetsemad.

Google’il on head uudised neile, kes eelistavad privaatsust. Nimelt on võimalus pildid oma majast muuta piisavalt uduseks, mis jätab kaardile vaid ähmase kujutise. Ning kogu protseduur on lihtsam, kui võiks arvata.

Avage Google Maps ning sisestage sinna oma kodune aadress. Seejärel sisenege tänavavaatesse. Erinevates keskkondades on selleks erinevad võimalused. Kui olete oma maja nö kaadrisse saanud, siis otsige ekraanilt üles võimalus teatada probleemist (Report a Problem). Avanenud lehelt valige omakorda My home. Avanenud aknasse kirjutage põhjendus (inglise keeles muidugi), miks te soovite oma maja hägustada. Sisestage oma meiliaadress ja saatke oma nõudmine teele.

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid