Üks reklaamlause, millega Apple oma telefone müüb, on võimekus salvestada HDR videosid. Need aga võtavad rohkem ruumi ja enamikul inimestel pole piisavalt häid ekraane, et neid videosid täies ilus nautida. Seetõttu on HDR funktsioon telefonidel vaikimisi maha keeratud. Kuidas see tööle panna?

 

 

HDR-kvaliteedis video püüab laiema spektri värve ja sügavama kontrasti.

 

HDR ehk High Dynamic Range on iseenesest vägev funktsioon, mis jäädvustab värvid tunduvalt tõetruumalt. Kui HDR on sisse lülitatud, siis saab telefon kätte palju rohkem värve, kui tavalise filmimise puhul ja suudab tasakaalustada kontrastsuse kaadri kõige tumedama ja heledama osa vahel.

Selleks, et HDR video sisse lülitada, tuleb esmalt avada “Settings” ja skrollida alla kuni “Camera” valikuni. Seejärel vali “Record Video” ning viimase sammuna lülita sisse “HDR Video (High Efficiency)”.

iPhone 12 ja iPhone 12 mini puhul on HDR videode maksimaalseks kaadrisageduseks 30 kaadrit sekundis. iPhone 12 Pro ja Pro Max suudavad filmida kuni 60 kaadrit sekundis, kirjutab How-To Geek.

Enne HDR-i sisse lülitamist tasub meeles pidada, et need videod salvestatakse HEVC-formaadis, erinevalt tavapärasest MP4 videoformaadist. Õnneks aga suudab iPhone automaatselt HEVC failid konverteerida MP4 formaati, misjärel on neid juba mugav jagada.

Videode mängimisel võib arvestada, et uuemad iPhone’d (iPhone X ja uuemad) ja MacBook’id (2018 ja uuemad), suudavad HDR videosid mängida ilma probleemideta. Ekraanid, mis HDR-i ei mängi, kuvavad video tavalisest veidi madalamas kvaliteedis.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid