Kuidas Androidil telefoninumbreid blokeerida

#Android #blokeerimine #kõned
2 min lugemine

Oled tüdinenud tüütutest müügikõnedest? Õnneks on Androidil mitmeid võimalusi, kuidas soovimatuid kõnesid blokeerida.

 

Kui sul on kõrini võõraste tehtud kõnedest või müügimeestest, kes oskavad alati leida helistamiseks kõige “sobivama” aja, siis võib-olla oleks mõistlik teinekord mõni number blokeerida? Võimalusi on mitmeid ja olenevalt tootjast need veidi erinevad, kuid põhimõte on sama. Kasutasin näitena Samsung Galaxy S9 telefoni operatsioonisüsteemiga Android 9. Osades telefonides võib kõnede blokeerimise võimalus olla peidetud seadete pikkade keerdkäikude taha, teistes jälle ei pruugigi seda võimalust algupäraselt olla. Selleks puhuks soovitame paari rakendust. Alustame aga juba sisse-ehitatud võimalustest.

 

Kõnede blokeerimine

 

Nagu öeldud, siis meetodid võivad natuke erineda, olenevalt telefonimudelist ja Androidi versioonist. Juhised on ka YouTube’st leitavad, kui siinne näide ei toimi. Uuematel Androidi versioonidel (alates Marshmallow 6.0) on numbri blokeerimine üsna lihtne.

Kõigepealt tuleb koduekraanilt avada telefoniäpp (roheline ja telefonitoru kujutisega). Sealt avada seaded (hamburgeri ikoon) > Seaded > Numbrite blokeerimine > edasi saab valida kontaktid ja numbrid, keda soovitakse blokeerida. Lõpetuseks salvesta valik ja järgmine kord, kui loetelusse lisatud number proovib ühendust võtta, kuuleb ta kinnist tooni.

 

 

Numbrite blokeerimise menüüs on ka üks eriti radikaalne valik – kõikide tundmatute helistajate blokeerimine, mis laseb läbi ainult need kõned, mille helistaja on kontaktiraamatus.

 

Sõnumite blokeerimine

 

Samal põhimõttel saab ka sms-sõnumeid blokeerida. Selleks tuleb avada sõnumid > seaded, ning lisada numbrid loetellu. Samast kohast saab blokeeritud sõnumeid lugeda, tavaliste sõnumite hulka nad ei ilmu.

 

 

Kui ülaltoodud võimalused mingil põhjusel ei sobi, siis on olemas kolmandate osalpoolte äpid. Nendest tuntumad on Should I Answer?ja RoboKiller.

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."