Oled tüdinenud tüütutest müügikõnedest? Õnneks on Androidil mitmeid võimalusi, kuidas soovimatuid kõnesid blokeerida.

 

Kui sul on kõrini võõraste tehtud kõnedest või müügimeestest, kes oskavad alati leida helistamiseks kõige “sobivama” aja, siis võib-olla oleks mõistlik teinekord mõni number blokeerida? Võimalusi on mitmeid ja olenevalt tootjast need veidi erinevad, kuid põhimõte on sama. Kasutasin näitena Samsung Galaxy S9 telefoni operatsioonisüsteemiga Android 9. Osades telefonides võib kõnede blokeerimise võimalus olla peidetud seadete pikkade keerdkäikude taha, teistes jälle ei pruugigi seda võimalust algupäraselt olla. Selleks puhuks soovitame paari rakendust. Alustame aga juba sisse-ehitatud võimalustest.

 

Kõnede blokeerimine

 

Nagu öeldud, siis meetodid võivad natuke erineda, olenevalt telefonimudelist ja Androidi versioonist. Juhised on ka YouTube’st leitavad, kui siinne näide ei toimi. Uuematel Androidi versioonidel (alates Marshmallow 6.0) on numbri blokeerimine üsna lihtne.

Kõigepealt tuleb koduekraanilt avada telefoniäpp (roheline ja telefonitoru kujutisega). Sealt avada seaded (hamburgeri ikoon) > Seaded > Numbrite blokeerimine > edasi saab valida kontaktid ja numbrid, keda soovitakse blokeerida. Lõpetuseks salvesta valik ja järgmine kord, kui loetelusse lisatud number proovib ühendust võtta, kuuleb ta kinnist tooni.

 

 

Numbrite blokeerimise menüüs on ka üks eriti radikaalne valik – kõikide tundmatute helistajate blokeerimine, mis laseb läbi ainult need kõned, mille helistaja on kontaktiraamatus.

 

Sõnumite blokeerimine

 

Samal põhimõttel saab ka sms-sõnumeid blokeerida. Selleks tuleb avada sõnumid > seaded, ning lisada numbrid loetellu. Samast kohast saab blokeeritud sõnumeid lugeda, tavaliste sõnumite hulka nad ei ilmu.

 

 

Kui ülaltoodud võimalused mingil põhjusel ei sobi, siis on olemas kolmandate osalpoolte äpid. Nendest tuntumad on Should I Answer?ja RoboKiller.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid