Kuidas Androidi pealt iPhone’ile üle minna?

#Android #iOS #iPhone #uus telefon
3 min lugemine

Ma muidugi mõistan inimesi, kes tahavad oma Android-telefoni iPhone’i vastu vahetada, sest kuulun ise nende hulka. iPhone’il ja iOS-il on mitmeid plusse Androidi-maailma ees, mida ma siin loetlema ei hakka, kuid põhjuseid üleminekuks võib olla mitmeid. Mina tegin seda aastaid tagasi, kui iPhone 4S oli kõva sõna ning allkirjeldatud võimalusest polnud veel lõhnagi. Mina pidin  tollal alustama põhimõtteliselt nullist, aga sina seda enam tegema ei pea.

 

Kasuta õiget rakendust

 

There’s an app for that,” mainis kunagi millegi peale Steve Jobs. Ehk siis selle jaoks on rakendus. Täpselt nii ongi. Google Play rakendustepoest võib endale tasuta tõmmata rakenduse Move to iOS. Selle rakendusega saab hakkama ka inglise keelt suhteliselt algtasemel valdav inimene. Siinkohal võikski ju artikli lõpetada, aga tegelikult on veel paar punkti, mida ei tohiks telefoni vahetades unustada.

 

Alusta puhtalt lehelt

 

Rakendus töötab juhul, kui sul on käepärast kas uus või kasutatud, kuid tehasesätetega iPhone. iPhone’i puhul, mis on juba mõnda aega igapäevases kasutuses olnud, rakendust kasutada ei saa, selleks tuleb iPhone eelnevalt tehasesätetega taastada.

 

Püsi WiFi võrgus

 

Enne andmesiiret peab veenduma, et mõlemad telefonid on samas WiFi võrgus, vastasel korral andmesiire ei õnnestu. Ühtlasi on oluline, et mõlema telefoni akud oleksid igaks juhuks võimalikult täis. Veel parem, pane telefonid laadima.

 

Varunda

 

Enne andmesiiret tuleb vana telefoni sisu korralikult varundada. Kuna iga Android-telefon on põhimõtteliselt seotud Google’i kontoga, siis tuleb Android-telefoni sätetes leida varundamiseks mõeldud alajaotus ning kasutada seda. Igaks juhuks hoolitse selle eest, et kõik su Android-telefoni kontaktid oleksid kopeeritud ka SIM-kaardile, mis vanast telefonist uude telefoni läheb. Mõistagi on varundamist mõttekas teostada siis, kui telefon asub WiFi võrgus, sest vastasel korral võib see kuu andmemahule paraja põntsu panna.

 

Fotod

 

Kui telefonis peaks olema gigade kaupa fotosid ja videoid, siis on kasulik telefoni aegsasti installida rakendus Google Photos. Muidugi juhul, kui seda seal juba ei ole. Google Photos varundab piiramatus koguses sinu fotosid Google’i pilve. Mõistagi tuleb ka selle rakenduse sätetes eelnevalt sisse lülitada varundamine. Kui fotod on varundatud, siis võid need südamerahuga telefonist korraga eemaldada enne, kui alustad andmesiiret uude telefoni, sest see võib protsessi märgatavalt kiirendada.

 

Rakendused

 

Kui varem Move to iOS ei hõlmanud telefoni rakendusi, siis nüüd liiguvad Android-telefonist iPhone’i ka rakendused, mis on ka iOS-i jaoks olemas. Arvestama peab aga sellega, et suures osas ei pruugi rakendused kattuda, st Androidi jaoks on loodud rakendusi, mida iOS-iga kasutada ei saa. Mõistagi on ka vastupidi: iOS-i jaoks on rakendusi, mida Android-telefonid kasutada ei saa.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."