Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kõvakettaga HD-videokaamera ostmisel arvesta võimalike varjukülgedega


Kassette ja DVD-sid tarbivate videokaamerate plussid seisnevad täis andmekandja vahetamise võimalikkuses ja ka hinnas. Positiivseks võib lugeda ka seda, et kaamera võimaliku mehaanilise vigastuse või kukkumise korral kassett või plaat seal sisalduvate andmetega reeglina säilib. Kuigi levimas on sisse-ehitatud kõvaketastega videokaamerad, tuleb nende entusiastliku soetamise eel pidada silmas nelja ehk mitte kõige positiivsemat asjaolu.

a) hind
Uus tehnoloogia nõuab tõsist laboratoorset tööd ning kokkuvõttes maksab selle kinni lõpptarbija (meenutagem või LCD-monitoride ja -telerite või digifotoaparaatide hinnarevolutsioonile eelnenud hinnaperioodi). Algfaasis on seadmete hinnaklass selgelt üle soolatud.

b) toiteallikas
Enamus kaameraid kasutab vanade heade patareide asemel liitiumakusid ning aku tühjenemisel ei jää üle muud, kui see lähimas seinakontaktis täis laadida (seda muidugi juhul, kui lisaakut tagataskus või head sõpra analoogse kaameraga kaasas ei juhtu olema). Võttes arvesse laadimistsüklit ehk 4-8 tundi võib nii mõnigi väärtuslik kaader kaduma minna.

c) kõvaketas
kovakettaga-kaamera.jpgTegemist on üliõrna, põrutuste suhtes väga tundliku seadmega ning kaamera kasvõi poole meetri kõrgune vabalend võib omanikule kopsaka remondisumma maksma minna, rääkimata muude sisemiste komponentide võimalikust kahjustusest. Ühtlasi võib taoline pauk rikkuda kõik kõvakettale eelnevalt talletatud failid (kasseti puhul jääb vähemalt varem salvestatu alles).

Teise võimaliku miinusena tooksin välja kettamahu. Kõvaketas pole kassett, mis täitumise korral klõpsti uuega asendatakse ning kuna HD-formaadis videopilt sööb megabaite nagu popcorni, tähendab kõvaketta täitumine reeglina ka videoseansi ajutist lõppu.

d) kvaliteet
Võrreldes vanema põlvkonna kaameratega jätab optika soovida ehk kujutuspilti püüdev sensor on üldiselt nõrgem kui seni masstootmises olevatel mudelitel.

Loe ka postitust “Näpunäiteid digitaalse videokaamera ostjale”.

Andres töötab Elionis äriklientide müügitoe spetsialistina, olles asjatundja ettevõtetele pakutavate sidelahenduste valdkonnas. Lähemalt uurib aga Andres koduse digitehnika arenguid. Digitargas kirjutabki Andres sellest, kuidas ja mille põhjal digitehnikat koju valida.

Kommentaarid