Koski pakub lisaks reaalsetele klotsidele ka augmenteeritud reaalsust

#AR #augmenteeritud reaalsus #koski #Pokemon GO

Sarnaselt praegu väga populaarse mänguga Pokemon Go kasutab ka Koski augmenteeritud ehk “rikastatud” reaalsust.

Koski kombineeib Lego, magnetid ja augmenteeritud reaalsuse (AR), et kokku panna kaasahaaravat mängu, kus klotsidest saab ehitada tegelastele liikumiseks raja. Václav Mlynáři loodud mängus kasutatakse puidust klotse, väikseid magnetkettaid ja iPadi rakendust.

iPadi rakendus hakkab klotside lisamisel looma digitaalseid puid, redeleid ja veejugasid, millega karakterid suhestuvad ja eesolevaid takistusi arvesse võttes liiguvad.

Allikas: Dezeen
Allikas: Dezeen

Väikeste magnetketaste abil saab ehitada ükskõik kui keerulist karkassi, mis Koski rakenduse kaudu muutub digitaalseks maastikuks.

AR-mängud on väga põnevad, nagu näiteks Pokemon Go oma plahvatusliku populaarsusega. Koski on natuke erineva lähenemisega, nimelt kombineerib see füüsilised mänguasjad ja AR-lahenduse, kus saab ise ehitada ja avastada, mitte ainult tahvelarvutis või telefonis.

Praegu pole veel teada, kas Koski jõuab ka turule, aga kindlasti inspireerib see mänguasjade tootjaid sarnaseid lahendusi looma.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid