Samsung on Android-tahvlite maailmas ikka olnud see ettevõte, mille seadmed mulle meeldivad. Enamasti näevad need head välja, on kvaliteetselt kokku pandud ja vastavad ootustele ka tehnilise poole pealt. Vähemalt seni, kuni vältida kõige odavamaid aparaate, mis peavad siit või sealt hinna poolest konkurentsis olemiseks järele andma. Selles suhtes ei peta ootusi ega vea alt ka Samsungi uusim Galaxy Tab S4.

 

Välimus

 

Nii nagu praegusel ajal näevad kallid telefonid väga head välja, on välimuse poolest apetiitne ka Tab S4. Selle korpus on tehtud suures osas klaasist ning koos alumiiniumist servadega jätab kogu seade hinnalise ja kvaliteetse mulje. Lisaks on see veel ka väga õhuke ning ei mõju raskepäraselt, kuigi kaalub 483 grammi. Oma osa annab sellesse tundesse kindlasti see, et sarnaselt telefonide maailmas levinud trendiga on ka tahvli ekraan nüüd nihutatud hästi korpuse servade lähedale. Nii on näiteks praegune S4, võrreldes esimese põlve Tab S-ga, tervelt 1,3 sentimeetrit kitsam, kuigi mõlemal seadmel on 10,5 tolli suurune ekraan. Seega saab kokkuvõtvalt S4 välimuse eest täispunktid.

 

Sisemus

 

Toetamaks kena välimust ja pigem kõrgemapoolset hinda, on üsna korralik ka Tabi sisemus ja sinna peidetud tehnoloogiad. Nii leiab pardalt 4 GB põhimälu ja 64 GB sisemälu koos kuni 400 GB suuruse mälukaardi toega. 1,9 GHz Octa Core’i protsessor on samuti igati adekvaatne ning seade seega kiire ja piisava salvestusruumiga.

Kaameraid on seadmel kaks. Üks ees ja teine taga. Seega ei ole tahvlitesse veel jõudnud komme kasutada põhikaamera juures kahte või enamat objektiivi, kuid vahest ei pildistata nendega ka nii palju kui telefonidega ning seega on mõningane tagasihoidlikkus kaameraosakonnas andeks antav. Olgu siinkohal lihtsalt ära mainitud, et kaamera pakub 13 Mpix ning teeb siiski piisavalt häid pilte ning koos Bixby Visioni funktsiooniga saab sellega ka igasuguseid vigureid teha. Vastukaaluks kaameratele on aga kõlareid sellel seadmel palju. Neid on tervelt neli – igas nurgas üks. Suur kiri seadme tagaküljel kuulutab, et kõlarid on valminud koostöös AKG-nimelise ettevõttega ja seega võiks eeldada, et heli on väga, väga hea. Paraku aga nii see ei ole. Jah, kõik neli kõlarit küll töötavad ja vajadusel ka väga valjult ning midagi ei jää otseselt kuulmata, kuid heli ise jääb siiski kuidagi kahvatuks ja tuhmiks. Võrdluseks kõrvale pandud i-seade tekitas igatahes sama Youtube’i videot vaadates oluliselt parema kõlaga helipildi.

 

Kasutamine

 

Mis puudutab seadme kasutamist, siis teatud uuendusi on siingi. Nimelt on nüüd ka Samsungi tahvelarvutitel loobutud füüsilistest nuppudest ekraani allservas ja kasutusele võetud virtuaalselt ilmuvad. Eks nuppude arvelt tuleb ka see eelnevalt mainitud võit mõõtmete osas. Aga kuna tarkvaraliselt kuvatavad nupud toimivad väga hästi, siis mingit erilist igatsust päris nuppude järele ei teki ja võib öelda, et nendest loobumise otsus oli igati õige. Tab S4-l on ka näotuvastuse funktsioon seadme lahti lukustamiseks. See tähendab, et tahvli saab avada seda vaid vaadates ning see protseduur sujub üsna kiirelt. Vahest ainult päris hämaras toimib uuemate telefonide sarnane oskus veidi paremini. Samas aga tuleb öelda, et seadmesse saab salvestada ainult ühe näo ehk siis olukorras, kus tahvelarvuti on nii-öelda perekondlikus kasutuses, saab üks pereliige aparaati kasutama hakata vaid seda vaadates, samas kui ülejäänud peavad võtma hetke ning parooli sisestama.

Väidetavalt toetab Tab S4 ka Samsungi DEX-i ehk seda saab ühendada välise ekraaniga ning kasutada justkui pärisarvutit. Kuna testimiseks seda seadet aga ei olnud, siis paraku ei saa praegu selle funktsionaalsuse kohta miskit kosta.

 

Puutepulk

 

Üks asi, mis seadme pisut erilisemaks teeb, on sellega kaasa tulev puutepulk. Kuigi iseenesest on tegemist täiesti tavalise ekraani jaoks mõeldud pliiatsiga, on teatud olukordades selle kasutamine tegelikkuses päris mugav. Nii saab suuremat täpsust nõudvad toimingud kiiremini ja ima liigse pusimiseta tehtud. Küll aga tuleb tunnistada, et selle puutepulga säilitamisega ei ole seekord lood kõige paremad. Kuna seadmel ei ole pesa ega kohta, kuhu pliiatsit jõudehetkel panna, siis kipub see kogu aeg kadunud olema. Selle vastu aitab muidugi pulgakese kindlasse kohta ära panemine, kuid see tähendab, et vajalikul hetkel ei ole seda kunagi käepärast. Seega, pulga osas tuleb nentida, et kuigi mõte on hea ja taheti kõige paremat, siis välja tuli nii, nagu ikka vahel kipub tulema. Ehk selline väike asi nagu pliiatsi pesa puudumine rikub kogu asja. Päeva päästja on siin Samsungi nägemuses eraldi müüdav ümbris, millel on ka pliiatsipesa, aga seda ümbrist müüakse ikkagi eraldi ning see maksab 69 eurot, mis pärsib kindlasti sisemist soovi see soetada.

 

Kokkuvõtteks

 

Tab S4 on igati hea tahvel. See on ilus, see on kiire ja see peidab endas kõiki ajakohaseid tehnoloogiaid. Lisaks kestab veel ka aparaadi 7300 mAh mahutav aku kaua ning tühjenedes saab selle USB-C kaudu taas kiirelt täita.

Seega võiks kõik, kellel on tahvelarvuti soetamine plaanis, Tab S4 mudeli oma kandidaatide nimekirja lülitada. Kuigi pigem kallis, saab kasutaja selle raha eest korraliku seadme, mis näeb hea välja ning on kvaliteetne ja kasutatav ka siis, kui puutepliiats ära kaob.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid