Allikas: Telia

Kõrgeima keskmise kiirusega mobiilset internetti pakub Telia

#kiire internet #mobiilne internet #TJA

Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) läbi viidud mõõtmised näitasid, et kõrgeima keskmise kiirusega mobiilset internetti pakub Eestis Telia.

 

Mõõtmised näitasid, et fikseeritud mõõtekohtades ulatus Telia Eesti 4G mobiilsidevõrgus keskmine allalaadimiskiirus 75,3 Mbit/s ja üleslaadimiskiirus 28,6 Mbit/s, mis mõlemad tähistavad Eestis parimat tulemust. Ka sõidu ajal tehtud mõõtmiste puhul olid kõrgeimad keskmised kiirused Telial, vastavalt 48,1 ja 17,3 Mbit/s.

66 protsendil mõõtmistest ulatus Telia võrgus allalaadimiskiirus üle 50 Mbit/s (fikseeritud kohtades), sõidu ajal saavutati enam kui 50 Mbit/s kiirus 38 protsendil juhtudest.

Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juhataja Oliver Lekk märkis, et läinud aastal teostas ettevõte oma mobiilivõrgus 868 arendustööd, mille tulemusena paranes mobiilsideteenuste kvaliteet sadades piirkondades üle Eesti. Kokku uuendas Telia eelmisel aastal 308 tugijaama ning lisas 4G mahte 323 olemasolevasse tugijaama. Lisaks sellele toimus terve rida sisevõrgu arendusi paljude ettevõtete ja partnerite juures.

“Pakume oma 4G võrgus lisaks tavalisele mobiilsele andmesidele veel piiramatu mahuga koduinterneti ja TV-teenust ning VoLTE kõnesid, mida on lühikese ajaga kasutama hakanud kümned tuhanded eestimaalased. Lisaks saab ainsana Telia võrgus kasutada osa teenuseid nagu MINU.TV ja Spotify nullmäära alusel ehk ilma oma paketis sisalduvat mobiilse andmeside mahtu kulutamata. Kõik see kokku näitab, et lisaks kiirele võrgule saavad Telia kliendid ka kõige laiema teenuste valiku,” sõnas Lekk.

Tema kinnitusel jätkab Telia ka sel aastal aktiivselt oma mobiilsidevõrgu arendamist.

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid