Koos kevade saabumisega on saanud täiendust Samsungi tipptelefonide read

#lipulaevad #nutitelefonid #samsung
6 min lugemine

Koos uue aastanumbri ja kevade saabumisega on täiendust saanud ka Samsungi tipptelefonide read ning müüki on jõudnud uus S21 seeria. Nagu viimasel ajal kombeks, koosneb ka seekordne valik mitmest seadmest ning loobutud on vaid ühest lipulaevast.

 

Täpsemalt saab ostja seekord valida kolme mudeli vahel. Nendeks on S21, S21+ ja S21 Ultra. Seeria liigub väiksemast suuremani ja odavamast kallimani. Kuigi tõtt-öelda otseselt väike ja odav pole neist telefonidest ükski.

Kui aga vaadata konkreetsemalt tehnilisi näitajaid, siis on selge, et just Ultra lisanimega seade on käesoleva aasta lipulaev ning Samsungi hetke tipp.

 

Välimus

 

Kui alustada disainist, peab esimese asjana rääkima Ultra füüsilistest mõõtudest, sest see telefon on lihtsalt nii suur ja ka raske. Kindlasti nõuab see alguses harjumist ja kõik kasutajad tõenäoliselt sellise kolakaga sõbraks ei saagi. Kuid midagi ei ole teha, suur ekraan, keeruline kaamerasüsteem ja mahukas aku nõuavad oma ning antud juhul tuleb lihtsalt loota, et tulevikus tehakse väga võimsad telefonid pisut väiksemas mõõdus.

Positiivsena võib aga välja tuua selle, et Ultra on hoolimata oma suurusest kokkuvõttes siiski üsna nägus. Selle kaarjate servadega klaasist esikülge raamib metallist serv, mis läheb sujuvalt üle kaamerasektsiooniks. Kogu kaameraid koondav osa ongi disaini poole pealt saanud suurima uuenduse ja eristub nüüd kõikidest konkurentidest. Musta versiooni puhul, nagu oli testitelefon, ei tule see vahest niivõrd esile, kuid teise värvitoonidega korpustel on kaameraid hoidev osa tõesti omapärane. Kuna tegemist on ka üsna suure alaga, siis ei jää telefon laua peale asetades ka ebameeldivalt kõikuma. Vähemalt niikaua, kuni kasutada alumist ekraaniosa. Disaini lõpetab aga matist metallist tagapaneel, mis ei kogu sõrmejälgi ning on võrreldes klaasist analoogidega kindlasti ka põrutustele vastupidavam.

 

Ekraan

 

Seadme ekraan on 6,8 tolline ning 120Hz tehnoloogiaga. Kasutaja saab ise ekraani värskendussageduse määrata, kas 60Hz peale või siis valida kohanduva režiimi. See tähendab, et vaikimisi kasutatakse 120Hz ning vajadusel vähendab telefon seda automaatselt. See on oluline seetõttu, et varasematel mudelitel ei saanud suurima sagedusega päris kõike funktsioone kasutada ning režiim tuli siis käsitsi ümber muuta.

Tehnoloogia poolest on ekraani osas kasutusel Dynamic AMOLED, mis tähendab, et pilt on kirgas ja värvid tõetruud. Kuna heledustugevus on vajadusel kuni 1 500 nitti on isegi väga päikeselise päevaga kõik ekraanil toimuv hästi näha. Ekraani resolutsioon on 3200 x 1440 ja pikslitihedus ülimalt kõrge 515ppi. Muidugi on olemas ka „alati sees“ funktsioon.

Nagu Samsungitel ikka on ekraani alla paigutatud ka sõrmejäljelugeja. See on aga varasemast suurem ja toimib seetõttu veelgi kiiremini. Lisaks on ekraani ülemises osas ava eesmise kaamera jaoks. Sügisese Note 20 Ultra mudeliga võrreldes on paranenud ka edge ehk kaardus servadega ekraani kasutuskogemus. Kuna kaardus osa on pisut vähendatud, siis ei reageeri ekraan enam tahtmatutele puudutustele.

Endiselt kimbutab telefoni aga väga suurte ekraanide põhimõtteline häda. Nimelt on ekraan ühe käega opereerimise jaoks teatud situatsioonides liialt suur. Nii mõnigi „nupp“ on näiteks veebisirvikutel paigutatud ekraani ülemisse paremasse nurka. See aga on paremakäelise inimese pöidla jaoks ekraani kaugeim punkt ja kahjuks enamike inimeste sõrm sinna ei ulatu. Samas aga võib siin aidata stylus ehk puutepulk. Nimelt on S21 Ultra Samsungi esimene telefon, mis toetab Note seeria kõrval puutepulka. Paraku ei ole seda kohe telefoniga kaasas, kuid lisavarustusena saab stylus-e soetada ning näiteks ärikasutajatele on sellest teatud olukordades suur abi. Kahjuks aga muutub sellisel viisil seade küll automaatselt nii-nimetatud  kahekäetelefoniks.

 

Kaamera

 

Tervelt 4 objektiivi, 108 MP peasensor, 100x zoom, laser jms. terminid tähendavad, et kaamera osas on Samsung asja seekord tõsiselt võtnud ja tõepoolest tuleb öelda, et tulemus on hämmastav.

Telefoni tarkvara kombineerib erinevaid režiime ning objektiive vastavalt olukorrale ja telefonide kontekstis on tegemist kindlasti ühe parima kaameraga üldse. Zoomida saab digitaalselt kuni 100x ning optiliselt 3x. Samsungi väitel on kuni 10x suurendamine ilma kadudeta kvaliteedis ning laias laastus peab see väide ka paika. Eriti kui valgust jätkub. Sellest edasi on kasutajale abiks nii-öelda punkti lukustamise funktsioon, mis aitab vähendada värinatest tulenevaid raskusi fookuse hoidmisel. Arusaadavatel põhjustel aga 100x suurendamise juures teatav digitaalne müra pildile ilmub. Üldiselt on Zoom objektiiv aga seega vähemalt kuni 10x juures oma ülesannete kõrgusel ja ka see on juba väga hea tulemus. Suur hüpe on toimunud ka liikuvate objektide fokusseerimisel. Seda tänu laserile, mis aitab telefonil ka liikuvaid objekte fookuses hoida ning tulemuseks on varasemast selgemad fotod. Kiita tuleb ka lainurk objektiivi. Seda eriti seetõttu, et servade ebaloomulikku kaardumist on suudetud väga hästi vähendada ning sirged esemed on ka fotode äärtel peaaegu sirged. Seega, kes soovib telefoni pildistamiseks, ei pea S21 Ultra võimetes pettuma.

 

Tehnilised andmed

 

Kuna tegemist on lipulaevaga, ei pea vist eraldi rõhutama, et telefon on võimekas ja kiire. Selle kiiruse taga on aga 12GB põhimälu ja Samsungi enda Exynos 2100 protsessor koos Android 11 tarkvaraga, mida on Samsungi jaoks kohandatud. Aku mahutab numbriliselt 5000mAh. Kasutamise vaatest tähendab see number tervet tööpäeva ning pisut pingutades (60Hz värskendussageduse kasutamine) isegi kahte. Nii suure ekraani ja võimsa protsessori kohta on see hea tulemus. Sisemälu on 128GB või 256GB suurune, kuid paraku ei saa seda enam mälukaardi abil suurendada, kuna vastavat pesa telefonil enam lihtsalt ei ole.

Paraku aga ei piirdu Ultra „kadunud“ asjade osas vaid mälukaardiga. Kui kõrvaklapipesa puudumisega hakkame juba harjuma, siis nüüd on läinud ka kõrvaklapid ise. Õnneks on vähemalt telefoni enda kõlarid küllaltki asjalikud. Heli taasesitavad nimelt stereokõlarid, millest üks asub ekraani ülaosas ja teine põhjapistiku kõrval ja näiteks videot vaadates neist täitsa piisab.

Lisaks klappidele on aga karbist puudu ka laadija. Kui kodus ühtegi adapterit pole, siis tuleb see eraldi soetada. Sama kehtib ka kiirlaadimise kasutamise kohta. 45W on toetatud, kuid vaid spetsiaalse eraldi laadijaga, mis nagu öeldud, tuleb juurde osta. Hea vähemalt, et telefon oskab end ka juhtmevabalt laadida ning muude seadmete jaoks ka ise selliseks laadijaks olla.

 

Kokkuvõtteks

 

S21 Ultra on kokkuvõttes Samsungi hetke parim telefon. Selle kaamera on üks parimaid turul. Seadme töökiirus on muljetavaldav, ekraanikvaliteet erakordselt hea ning vajadusel saab seda kasutada ka puutepulgaga. Loomulikult on olemas ka kõik praeguse aja kellad ja viled ning isegi kui lisandunud pole otseselt midagi uut, on kõik olemasolev hetke parim.

Miinuspoolele võib vaid kanda füüsilise suuruse, hinna ning selle, et iseenesestmõistetavad lisad karbist puuduvad.

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi