Koolide nutiväljakutse: kuidas kasvatada uue generatsiooni visionääre ja innovaatoreid?

#ikt #IT haridus #it teenusena #nutiharidus #nutikool #nutitund #tehnoloogia ja haridus

Telia Eesti ärikliendi IT-teenuste juht Taavi Talve räägib Digitarga külalissaatejuhile Piia Otsale teekonnast tõeliselt nutika koolini ja nutitundideni. “Me ei saa selle juures arvestada mitte ainult sellega, milline on tehnoloogia koolis täna,” selgitab Talve Digitargas. “Me peame mõtlema ka selle peale, mismoodi selles nutitunnis käivad poisid ja tüdrukud hakkavad oma elu elama iseseisvalt tehnoloogias kümne-viieteistkümne aasta pärast.”

IT teenusena ka haridusasutustele!

  • Vaatame olemasoleva IT-taristu üle, võtame selle enda kohustuseks ja pakume tagasi teenusena.
  • Anna vastutus meile ja saad paindlikkuse teha muudatusi vastavalt vajadusele.
  • Sul on tugi oluliste IT-otsuste tegemiseks.
  • Saad IT-taristu kulud madalamaks.
  • Taristu eest kannab hoolt 100+ liikmest koosnev meeskond.

Tutvu lähemalt: andmeside lahendused, töökoha vahendid, serveri taristu teenused, pilveteenused

Taavi Talve sõnul on üheks põhiliseks trendiks hetkel 3D-printimine. “Kui täna on vaja disainerit Ameerikas, tootmist Hiinas ja  transporti üle poole maailma meie lähedal olevasse kauplusse, et me saaksime näiteks pliiatsitopsi osta, siis ei ole üldse kaugel tulevik, kus sa saad minna poodi, valida veebikataloogist sobiva toote ja see valmistatakse sealsamas kohapeal,” kirjeldab Talve lähitulevikku.

Kuna ka koolide IT-tehnoloogiate lahendused muutuvad seetõttu keerulisemaks ja kallimaks, tasub ka haridusasutustel kaaluda mõtet rentida IT-teenuseid.

Selle suureks plussiks on kulude kokkuhoiu kõrval teadmine, et alati on koolis õpilaste käsutada uusim ja töökorras tehnoloogia. Nii saab Talve sõnul keskenduda koolis just sellele, mille jaoks koolid Eestimaal olemas on.

Talve sõnul jääb siis koolis töötavatel haridustehnoloogidel, IT-spetsialistidel ja õpetajatel piisavalt aega mõelda ka sellele, milline peaks olema üks õige nutitund ja nutikool, mille kaudu meie uue generatsiooni visionääre ja innovaatoreid välja koolitada ja õpetada.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid