Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Seoses alanud õppeaastaga tuleb, sarnaselt uue mobiiltelefoni valimisele, paljudel vanematel tõsiselt mõelda ka sellele, milline arvuti oma järeltulijale soetada. Kuulub see ju tänasel päeval vähegi suuremates klassides paratamatult õppetöö juurde. Kuna aga ka arvutite osas on kaubandusvõrgus pakutav valik äärmiselt suur ja hinnadki kõiguvad seinast seina, siis toon alljärgnevalt esile mõned mudelid valiku lihtsustamiseks.

 

Soodne

 

Lenovo Ideapad 330 on soodne valik neile, kes soovivad, et arvutiga saaks ära teha põhiasjad ehk lihtsamad kirjatööd ning internetis käia. Ideapad 330 omab selleks 4GB põhimälu, mõnusalt suurt 15,6 tollist Full HD ekraani ja 128GB suurust SSD ketast, mis kiirendab arvuti tööd ning muudab ühtlasi selle kaalu kergemaks. See Ideapadi mudel pakub kokkuvõttes vähese raha eest palju arvutit, kuigi arvestama peaks seda, et sellest hoolimata ei sobi see suuremat võimsust nõudvateks tegevusteks nagu näiteks paremate mängude mängimiseks.

 

Mobiilne

HP 14-CF0797no võib-olla küll pisut pika ja lohiseva nimega, kuid pakub see-eest kasutajatele mugavat suurust ja kerget korpust. See mobiilse olemusega masin omab pikalt kestvat akut ja sobib seega neile, kes soovivad aeg-ajalt arvutiga ka kodust eemal toimetada. 14 tolline Full HD ekraan on terava pildiga ning 128GB SSD ketas kiire. Põhimälu suuruseks on 4GB ja Protsessoriks Pentium N5000. Seega on tegemist mobiilse masinaga, mis aga kuulub siiski pigem soodsasse hinnaklassi ning sobib seega olemuselt paremini vähenõudlikumatele kasutajatele.

 

Pööratava ekraaniga

 

 

Lenovo Yoga 530 on trendikas ja kena välimusega ning tänu oma uudsele olemusele kindlalt kõikide noorte lemmik. Selle ekraan on pööratav ja seejuures ka puutetundlik. Nii saab arvutit kasutada erinevates asendites ja kohandada vastavalt olukorrale. Seejuures kaalub Yoga tänu väga vastupidavale alumiiniumist korpusele vaid 1,6 kg. 256GB suurune SSD ketas ja korralik i3 protsessor, koos 4GB põhimäluga võimaldavad juba ka tõsisemat tööd ehk see arvuti sobib juba ka suurematele õppuritele. Lisaturvalisust pakub integreeritud sõrmejäljelugeja ning kasutusmugavust suurendab puutepliiats. Kokkuvõttes on Yoga mõistliku hinnaga hea valik kõikidele noortele nii koolitööde tegemiseks kui vaba aja veetmiseks.

 

Võimas

 

HP Pavilion 14-CE0000no on suurepärase disainiga ning sisu poolest võimas, mobiilne arvuti. 8GB põhimälu koos i5 protsessoriga on valmis ka suuremat jõudlust nõudvateks ülesanneteks. Salvestusruumi pakub 256GB SSD ketas ning mobiilsuse tagavad kuni 11 tundi kestev aku koos 14” ekraaniga. Kuna sellel arvutil on ka eraldi Nvidia GeForce MX150 graafikakaart, siis saab kasutaja oma aega ka mängimisega sisustada. Kindlasti jääb silma ka servadeni ulatuv ekraan ning tähele tasuks panna ka pikka 36 kuulist garantiiperioodi. Seega on Pavilion hea ost kõikidele, kes soovivad lisaks atraktiivsele disainile ka piisavat jõudlust.

 

Mac

Paljude jaoks ihaldusväärne Apple sülearvuti võib olla üllatavalt hea hinnaga. See MacBook Air pakub kõike, mida ühelt Apple arvutilt oodatakse. Õhukest ja stiilset alumiiniumist korpust, kvaliteetset ekraani ning suurt puuteplaati mugavaks seadme kasutamiseks. Mobiilsust rõhutavad 13,3 tolline ekraan ja 12 tundi kestev aku koos kõigest 1,3 kg raskuse kaaluga. Võimsuse poolelt on arvutil 8GB põhimälu ja i5 protsessor. Operatsioonisüsteemina on kasutusel Mac OS X Sierra, mille hämaras kasutamist hõlbustab klaviatuurivalgustus. Kuigi MacBookide perekonnas leidub ka võimsamaid-kiiremaid liikmeid, on need siiski ka hinnalt kallimad. Seega võiks, juhul kui soov on just MacBook soetada, see Air ostunimekirjas kindlasti esindatud olla.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi