Austraalia ülikooli teadlased on leidnud viisi, mis võimaldab kontaktläätsed muuta pisikesteks ekraanideks.

Unustage ära kõik nutiprillid, aktiivsusmonitorid, tahvlid jms, sest varsti ei vaja me muud kui oma silmi, et käia sotsiaalmeedias, lugeda uudiseid ja jälgida oma tervist. Kümne aasta pikkuse uurimistöö tulemusel avastasid Austraalia teadlased, et kasutades õhukest elektrit juhtivat polümeerkilet, on võimalik läätse sisse ehitada pisikesi elektriskeeme, mis läätsed miniatuurseteks ekraanideks muudab.

“Nutiläätsede” potentsiaalne kasutusvaldkond on väga lai: alates lihtsast sensorist ning lõpetades silmapealsete ekraanidega. Google’i emafirma Alphabet arendab parasjagu läätsesid, mis mõõdavad vere glükoositaset, kuid nende funktsionaalsus sellega piirdubki. Austraalia teadlaste läbimurre võimaldab teha palju enamat – sisuliselt on võimalik läätsele kuvada infovoog, mida näeb ainult läätse kandja. Teadlaste sõnul on tegemist revolutsioonilise tehnoloogiaga, mis valdkonda ja selle arengusuunda olulisel määral muuta võib.

Allikas: TechRadar

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid