OnePlus ei ole siinmail vahest veel kõige tuntum telefonitootja. Muidugi on sellel ka oma kindlad põhjused, nagu näiteks ettevõtte kõigest mõne aasta pikkune eksiteerimine (esimene telefon ilmus 2014), küllaltki väike müügivõrk ning mis seal salata ka vähene mudelivalik. Samas on need, kes OnePlusi toodanguga kokku puutunud, seda ikka pigem kiitnud ning toonud esile kenasse vormi pandud head hinna ja omaduste suhet.

 

Nüüd kui ka Telias on saadaval uus mudel OnePlus 6 ja ka tootja enda plaanid suuremad kui kunagi varem, ongi paras aeg vaadata, mida uus lipulaev endast kujutab.

 

See telefon on suur

 

Esimese asjana äratab karbist välja võttes tähelepanu selle aparaadi suurus. Ekraani mõõduks on lausa 6,28 tolli ja see jääb silma. Telefon on kätte võttes tõesti pirakas ning esialgu lausa harjumatult suur.

 

Allikas: Mart Laanemägi

 

Loomulikult on AMOLED ekraan venitatud võimalikult korpuse servadeni ja seda nii külgedelt, kui ka alt ja ülevalt. Lisaks paikneb selle ülaosas veel ka viimasel ajal moodi tulnud kühm, kulm või ka mügar. Sõltuvalt sellest kuidas keegi nimetab. Iseenesest tähendab see, et andurid ja kaamera on ka külgedelt ekraaniga ümbritsetud. Paraku aga ei oska enamik rakendusi selle võidetud ekraanipinnaga eriti midagi peale hakata ning suurema osa ajast on see osa seetõttu lihtsalt must. Samuti ei saa sellel väga suurel ekraanil miskipärast kasutada kahte rakendust korraga. Neile, keda huvitavad numbrid, võib öelda, et ekraanil on 2280 x 1080 pikslit ja PPI väärtuseks kirjutatakse 401. Õnneks aga ei ole OnePlus võrreldes konkurentidega sama palju raskem, kui ta on suurem. Näiteks pisut väiksema ekraaniga Samsung S9+ kaalub OnePlus-ist isegi rohkem (OnePlus 177g, Samsung 189g). Kiitust väärt on ka telefoni korpuse disain ja kasutatud materjalid. Seade on väga viisaka välimusega ja stiilne ning premium tunnet pakkuv. Omapärane lisa on paremal küljel asuv liugklahv, mis võimaldab valida värina, vaikse ja tavapärase helina režiimide vahel. Lihtne asi, mida saaks kerge vaevaga ka tarkvaraliselt lahendada, kuid mis on füüsilise nupuna tegelikult mugav ja tähelepanuäratav lahendus.

 

See telefon on kiire

 

OnePlusi karbile on kirjutatud „Speed you need“ ehk kiirus mida sa vajad ja peab ütlema, et kiirust jätkub sellel aparaadil küll ja veel. Sõltuvalt versioonist kas 6GB või 8GB põhimälu ja 64GB või 128GB salvestusmahtu, koos Snapdragon 845 2.8GHz Octa-Core protsessoriga pakuvad rammu arvutusteks ja mäluruumi suurele hulgale failidele. Isegi 6GB põhimäluga aparaat on nobe absoluutselt igas olukorras ja kõik tegevused sujuvad tõrgeteta. Seega on jõudluse poole pealt kõik igati tipptelefoni vääriline. Loomulikult ei puudu 6-lt ka erinevad kellad ja viled. Näiteks näotuvastuse funktsionaalsus, mis tõesti töötab. Pruugib vaid telefon kätte võtta, ekraanil koputada või toitenupule vajutada ning telefon ongi avatud ja seda isegi hämarates oludes. Pisut mängides selgub, et jälgitakse peamiselt kasutaja silmi, nii et neid sulgedes või päikeseprille kandes telefon ei avane. Samas aga ei avane see ka juhul kui kaamerale näidata kasutaja pilti. Asi millega nii mõnigi konkurent alt on läinud. Kiitust väärib ka sõrmejäljelugeja. See on paigutatud korpuse tagaküljele kaamera alla, ning toimib nagu mõte. Veel leiab pardalt tapping funktsionaalsuse, mis tähendab, et ekraanile koputades ärkab see jõudeolekust ning kuvab kellaaja ning teavitused. Samuti on olemas näiteks kahe SIM kaardi tugi ja USB-C ühenduspesa. Õnneks ei ole OnePlus väga usinalt muutnud ka kasutusel olevat Android (8.1) tarkvara ning see näeb seetõttu välja üsna puhta Androidi moodi. Tootja poolt ei ole lisatud ka enda tehtud rakendusi. Võib eeldada, et sellega on püütud telefoni võimalikult kiirena hoida ja ka see on ainult kiiduväärt. Miinustena võib aga tarkvara osas välja tuua näiteks selle, et see ei ole saadaval eestikeelsena. Samuti ei saa rakenduste järjekorda muuta või neid kaustadesse tõsta. Ehk leppima peab äppide sellise järjestusega nagu telefon need seab. Väikese omapärana ei saa ka aku täituvust vaadata protsentides, kuvatakse vaid kahanevat patarei sümbolit või siis rõngast. Aku ise mahutab seevastu 3300mAh ning kestab vaevata õhtuni. Kui veidi rahulikumalt võtta, siis isegi peaaegu järgmise päeva õhtuni. Laadimiseks on kaasa pandud Dash nimeline kiirlaadija, mis täidab aku pea täielikult juba tunniga.

 

See telefon pildistab

 

Kaamera osakonnas on viimase aja moodi järgides kasutusel 2 objektiiviga lahendus. Objektiivid (16Mpix + 20Mpix) ise ulatuvad küll korpusest pisut välja, kuid see ei ole kuidagi häiriv. Sony poolt toodetud aparatuur teeb oma tööd hästi ja tehtud pildid on kirkad ning teravad. Olemas on HDR tugi ning näha on, et välja hõigatud OIS (optical image stabilization) ja EIS (electronic image stabilization) toimetavad värinate neutraliseerimisel samuti üsna edukalt. Suurem pildistamishuviline saab veel kasutada pro-režiimi, mis võimaldab paljusid seadeid käsitsi määrata ning näiteks ka RAW failide tekitamist. Muidugi saab teha ka panoraame ja portreesid ning aegvõtteid. Päris vahva on veel slow-mo funktsioon, mis filmib FullHD pilti 480 kaadrit sekundis ja millega võib pisut vaeva nähes teha täitsa huvitavaid videosid.

 

Tavavideot saab aga filmida kuni 4K resolutsiooniga.

 

See telefon on soodne

 

Arvestades telefoni hinda ja selle raha eest pakutavat, võib öelda, et OnePlus 6 on pigem soodne. Näiteks 64GB variant maksab 519 eurot, mis on mitusada eurot vähem kui konkureerivate tootjate tippmudelid. Muidugi saavad lähemal uurimisel selgeks mõningad kohad, mille arvelt kokkuhoid saavutatud on. Näiteks ei ole OnePlus 6 veekindel. Puudu on ka juhtmevaba laadimise tugi, alati sees ekraan ning hetkel ei ole toetatud ka Volte kõned. Samuti ei ole üsna ootamatult karpi lisatud kõrvaklappe. Kas ja kui suureks takistuseks need miinused saavad, peab igaüks ise otsustama. Positiivse poole pealt aga on karpi kohe kaasa lisatud silikoonümbris ning ekraanile tootja poolt kleebitud kaitsekile.

 

Kokkuvõte

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et on OnePlus teinud korraliku telefoni. Mudel  6 näeb väga hea välja, on tõeliselt kiire ja pakub pea kõike, mida ühelt tippmudelilt oodata võib. Mõningaid miinuseid ja puudusi küll leidub, kuid neile kes soovivad suurt telefoni, julgeks OnePlusi küll tõsise kandidaadina soovitada.  Seda enam, et hind on väga konkurentsivõimeline.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid