Digitargaga jagab oma kogemusi Norras töötav Oleg Nikiforov, kes viibib lähetuses umbes 250 päeva aastas ja suhtleb seega kodustega palju just mobiilside abil. Veel märtsis kasutas Oleg teise operaatori teenuseid, ent uus Mobiilse elu pakkumine pani teda mõtlema Teliasse üleminemisele.

Suhtlemine välismaal olles

  • Alates 30. märtsist saavad Telia Mobiilse elu paketi kliendid ilma rändlusteenuse lisatasuta helistada, SMS-e saata ja internetti kasutada seitsmes Euroopa riigis. Nüüd võid Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras suhelda koduvõrgu hinnaga.
  • Alates käesoleva aasta jaanuarist ei pea Telia Mobiilse elu paketi kliendid Balti riikides ja Skandinaavias reisides enam muretsema mobiilse interneti maksumuse pärast.
  • Kevadeks valmistas ettevõte neile veel ühe rõõmustava uudise: nüüdsest maksavad nendes riikides helistamisel kõned ja saadetud SMS-id sama palju nagu Eestiski ja vastuvõetavad kõned on lausa tasuta.

Kuidas see uuendus arvel kajastub? “Väga positiivselt – maksta tuleb palju vähem!” on Oleg Nikiforov rõõmus. Telia iga-aastane statistika näitab, et praegu kasutab Euroopa Liidus reisiv inimene ööpäevas keskmiselt 30 megabaiti mobiilset internetti ja räägib telefoni teel umbes 20 minutit.  Need, kes piiri taga töötavad, kasutavad telefoni veelgi enam.

Oleg Nikiforov säästab Mobiilse elu paketis aatas enam kui 100 eurot, ja Norras tööl olles ei jää ükski kõne ega Skype'ikõne pere või kolleegidega tegemata!
Oleg Nikiforov säästab Mobiilse elu paketis aastas enam kui 100 eurot ja Norras tööl olles ei jää ükski kõne ega Skype’i kõne pere või kolleegidega tegemata!

Euroopa Liidus reisiv inimene kasutab ööpäevas keskmiselt 30 megabaiti mobiilset internetti ja räägib telefoni teel umbes 20 minutit.  Need, kes piiri taga töötavad, kasutavad telefoni veelgi enam.

„Ma töötan Norras ja läbisõidul viibin ka Rootsis. Iga mu tööreis kestab umbes 4–6 nädalat,” kirjeldab Nikiforov oma argielu. “Koju jäävad mul ootama naine ja kaks toredat last – ja loomulikult me igatseme üksteise järele.”

InterNet välismaal toob pere lähemale

Ta suhtleb oma perega iga päev. “Peamiselt saadame üksteisele sõnumeid, mõnikord helistame. On suur rõõm, kui õhtul õnnestub Skype’i teel suhelda, ent see ei ole kaugeltki alati võimalik. Me kolime tihti ja mitte igas kohas, kus me elame, ei ole internetti.”

Mõnikord tuleb siiski ka mobiilne internet sisse lülitada – arveid tuleb ju maksta ning vahel peab lahendama ootamatuid probleeme. “Selle lõbu hind on siiski nii kõrge, et tavaliselt lülitan ma Eesti piiridest välja jõudes internetiteenuse välja ja püüan seda mitte kasutada. Olen ka varem mõelnud, et kui mobiilne internet oleks odavam, annaks see mulle võimaluse mitte ainult helistada, vaid oma peret Skype’i vahendusel näha.” Kuna tema operaator sellist võimalust ei pakkunud, ei näinud ta teinekord oma peret kuu aega. “Loomulikult on võimalus kasutada mobiilset internetti Norras ja Rootsis Eesti hinnaga minu jaoks vajalik ja soodne.”

Kolleegiga samas riigis saavad samuti asjad aetud

Peale naise ja laste helistavad talle tihti ka teised sugulased ja sõbrad – kuu jooksul koguneb vastuvõetud kõnesid umbes 3 tunni jagu, väljahelistamist tuleb tunni jagu. “Need kõned moodustavadki suurema osa minu arvest,” selgitab Nikiforov. “Ühe tunni väljahelistatud kõnede eest küsis minu operaator 25 eurot, vastuvõetud kõned on odavamad – 3 eurot tunni eest.”

Nüüd on rändlus Balti-ja Põhjamaades märkamatu ka mobiiliarvel.
Nüüd on rändlus Balti-ja Põhjamaades märkamatu ka mobiiliarvel.

Mobiilse elu pakett hakkas talle kohe meeldima, kuna sellega saab peale Eesti hinnaga koju helistamise ka kolleegiga rahulikult telefoni teel asju täpsustada.

Firma, kus ta töötab, tegeleb Norras majade ehitamisega. “Brigaadid töötavad erinevates kohtades, tellimusi on palju ja iga tellimus on ainulaadne. Ühesuguseid maju tuleb harva ette, seepärast kerkib töö käigus tihti ka küsimusi,” räägib mees. “Muidugi, kui tekib küsimusi või probleeme, siis ikka helistame omavahel.”

Seepärast hakkas Mobiilse elu paketi pakkumine talle kohe meeldima, kuna sellega saab peale Eesti hinnaga koju helistamise ka kolleegiga rahulikult telefoni teel asju täpsustada. “Aga see, et vastuvõetavad kõned on tasuta – see on ju puhas rõõm.“

Olegi kulud märtsis teise operaatori juures

Teenus Kogus Summa
Kõned välismaal 6 min 1,604 €
Vastuvõetud kõned välismaal 2 h 54 min 10,445 €
SMS välismaal 5 tk 0,360 €
Paketi hind 3,5 €
Kulud kokku   15,90 €

 

Olegi kulud Mobiilse elu paketiga

Teenus Kogus Summa
Kõned välismaal 1000 min sisaldub paketis
Vastuvõetud kõned välismaal piiramatu 0 €
SMS välismaal 1000 tk sisaldub paketis
Paketi hind 6,99 €
Kulud kokku   6,99 €

Väärikas kokkuhoid Mobiilse eluga

404_retinaKui Oleg Nikiforov kasutaks Mobiilse elu kõnepaketti (6,99 €), tuleks tal kõikide sideteenuste eest Balti- ja Põhjamaades tööl olles ja reisides maksta Eesti võrgu hinna alusel. Sel juhul oleks kokkuhoid kõnedelt/sõnumitelt (Eestis ja rändlusteenust kasutades) 8,91 eurot kuus, mis teeb aastas kokku rohkem kui 100 eurot.

Lisaks 6,99 eurot maksvale Mobiilse elu kõnepaketile (piiramatud kõned Telia võrgus, 1000 min/1000 SMS teistesse Eesti võrkudesse, 100 min/100 SMS Eestist Balti riikidesse ja Skandinaaviasse) võib Oleg juurde võtta Mobiilse elu interneti – alates 1,5 GB-st –, millega saab Norras lisatasuta rändlusteenust kasutada.

Ja veel üks meeldiv boonus: Mobiilse elu kliendid, kes kasutavad Mobiil-ID teenust, näiteks panka sisenemiseks ja arvete maksmiseks, ei pea enam Mobiil-ID sõnumite eest maksma, kui nad kasutavad teenust Balti riikides või Skandinaavias.

Kommentaarid