Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Internet jõuab samm-sammult kõikjale meie ümber paiknevatesse seadmetesse ja asjadesse. Illustratsioon: Hardi Brenner

Kolmapäeval kell 15 näeb Digitarga vahendusel veebisaadet asjade internetist

#HITSA #nutitund #Täiskasvanud Õppija Nädal

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) korraldab Täiskasvanud Õppija Nädala raames 12. oktoobril kell 15 veebisaate “Salasuhtlus veebis ehk mis on asjade internet”. Asjade interneti võimalustest ja ohtudest räägivad Linnar Viik, Priit Vimberg, Erkki Leego ja Anto Veldre.

“Sellega hakkame juba harjuma, et asjad meie ümber võivad olla internetis, aga see, et meie keha on ühendatud internetti, meie sees toimuv on ühendatud internetti, on päris uus mõtlemine,” ütleb veebisaate moderaator Linnar Viik.

Veebisaates uurime, mis on asjade internet ning mida kõike internetti ühendatakse. Räägime sellest, miks see vajalik on ning missugused ohud sellega kaasnevad. Kaugjuhitavad valgustus- ja kütteseadmed, koduvalve, WiFi kaamerad, nutitelerid, külmkapid ja targad pulsikellad on tulnud turule, et jääda. Kuidas pakutavatest võimalustest kõige rohkem kasu saada ja samas, kuidas kõige selle keskel end turvaliselt tunda?

Telia ehitas Tartusse asjade interneti ehk värkvõrgu labori

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid