Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kuigi tipptelefonid on ägedad ja ihaldusväärsed, ostetakse reaalselt hoopis väga palju veidi odavamaid aparaate. Need on telefonid, mis on sisu poolest tegelikult väga head, kuid rahakoti vastu natukene sõbralikumad. Selliste hulka kuulub ka Samsung A7, mis sarnaselt ülejäänud A-seeria aparaatidega on samuti täitsa korralikult välja kukkunud.

 

Kaamera

 

Kuna kolme objektiiviga kaamera on see, mis  A7 eriliseks teeb, siis sellest tulebki kohe alustada. Nimelt asub telefoni tagaküljel pikk riba, millel leidub järjest kolm objektiivi. Kui Simpsonite multikas tähendab kolme silmaga kala, et kusagil on midagi väga valesti läinud, siis siin olukord õnneks selline ei ole.

Kaamerad on korralikud ja teevad pilti küll. Näppe objektiivide ette pannes saab selgeks, et keskmine neist on nii-öelda põhikaamera, mis kogu aeg töötab ning äärmised võetakse appi vaid aeg-ajalt ja vastavalt vajadusele. Samas aga on see nii tegelikult ka kahe objektiiviga telefonidel ning midagi uut selles ei ole. Uus on vaid see, et tavapärase kahe asemel on neid nüüd kasutusele võetud lausa kolm. Seega sekundeerivad 24 Mpix keskmisele kaamerale kaks kaaslast, millest üks on  abiks lainurk võtete tegemisel ning teine annab fotodele täiendavat sügavust. Päriselt pilti tehes selgub, et tulemus on igati aktsepteeritav ning piltidega võib tõesti rahule jääda. Seega tuleb nentida, et rohkem on parem ja kolm silma on ikka kolm silma.

 

 

Korpus ja ekraan

 

Peale kaamera pakub A7 aga ka muud positiivset. Esiteks näeb see väga hea välja, seda eriti testitud kuldses värvitoonis, ning on hoolimata oma suurusest väga kerge. Muidugi tuleneb see kergus sellest, et aparaadi korpus on valmistatud plastist, mitte klaasist nagu tippseadmed olema kipuvad, kuid see ei olegi nii halb. Tõenäoliselt aitab see säästa lisaks kaalule ka hinnas ning tuleb kasuks veel ka juhul, kui telefon peaks maha kukkuma. Täitsa hea on ka 6 tolli suurune AMOLED ekraan. See ei ole küll servadest kaardus ehk edge, nagu Samsungi S seerial, kuid ulatub siiski üsna servade lähedusse ning omab ka “alati sees” funktsionaalsust. Igati tõsiseltvõetav on ka ekraani pikslitihedus, mis on  412 ppi-d. Võrdluseks: iPhone 8-l on see näiteks 326.

 

Sõrmejäljelugeja

 

Samsungi kontekstis on pisut erilisem veel sõrmejäljelugeja. Nimelt on see paigutatud seadme küljele sisselülitamisnupu sisse. Vähemalt paremakäelistele tähendab see, et telefoni haarates on pöial kohe õige koha peal ning nuppu vajutades avaneb suhteliselt kohe ka telefon. Kuna seadmel on ka näotuvastusfunktsioon, saab seda omakorda koos sõrmejäljelugejaga kombineerida ehk mõlemat tuvastusmeetodit samaaegselt kasutada. Nii avaneb A7 alati hetkega ning päris täpselt ei saagi aru, kumba varianti parasjagu kasutati. See aga polegi tähtis, sest meetodid töötavad sarnaselt kaameratega omavahelises sümbioosis väga hästi ning see ongi kõige tähtsam.

 

Numbrid

 

Vaadates tehnilisi andmeid, on näha, et lisaks 6-tollisele ekraanile pakub A7 veel 4 GB põhimälu ja 64 GB salvestusruumi. Need näitajad on täiesti arvestatavad ning võib öelda, et koostöös samuti adekvaatse protsessoriga sujuvad kõik toimingud erilise viite ning vaevata. Mälumahtu saab kuni 512 GB suuruse mälukaardiga veelgi turgutada. Aku mahutavuseks on 3300 mAh ning see kestab ka usinama kasutamise juures kenasti kuni õhtuni. Esile võiks veel tuua kahe mälukaardi kasutamise võimalust.

 

Miinused

 

Mõistagi leidub A7-l ka mõningaid miinuseid. Samas aga on need seotud pigem sellega, et tegemist ei ole lipulaevaga ning seega tulenevad need pigem vajadusest kulud kontrolli all hoida. Seega ei ole tegemist õnneks põhimõttelist laadi puudustega, vaid pigem sellistega, millega tuleb lihtsalt arvestada ning need endale teadmiseks võtta. Üheks selliseks on näiteks Micro USB ühenduspesa kasutamine. See ajab küll asja ära, aga USB-C on lihtsalt uuem ja parem. A7 ei ole ka veekindel ning ei toeta juhtmevaba laadimist. Aga põhimõtteliselt sellega puuduste loetelu ka lõppeb.

 

Kokkuvõtteks

 

Tegemist on igati korraliku telefoniga, mis näeb hea välja, teeb normaalselt pilti, on igatpidi nobe ning pakub seejuures mitmeid funktsioone ja omadusi, mida lipulaevadeltki leida võib. Kuna see kõik tuleb kätte vaid umbes kolmesaja euro eest, siis on tegemist hea tehinguga ning A7 ostmist võib küll südamerahuga soovitada.

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi