Kolm asja, milleta ükski alustav ettevõte hakkama ei saa

#alustav ettevõtja #koduleht #mobiilne internet #Telia Turvanet
5 min lugemine

Oma äri alustades keskendutakse üldjuhul ideele ja selle realiseerimisele, kuid luubi alla tuleb võtta ka praktilisemad küsimused, mis tagavad äritegevuse sujuva stardi ja kulgemise.

 

Muidugi on iga uue äri aluseks äriidee, mis saab tihti alguse mõnest lahendamist vajavast probleemist. Oluline on probleemi süveneda, hinnata äri potentsiaali ja nõudlust toote või teenuse järele. Vaid hästi läbimõeldud ja läbikaalutud ideed viivad parima lahenduseni! Veendu, et see väärtus ja lahendus, mida sina pakud, läheb kliendile tõesti korda.

Järgmise sammuna aga on oluline mõelda ka kõigi praktilisemate asjade peale, mis on ettevõtte igapäevatööks vajalikud. Stabiilne ja turvaline internetiühendus, hea mobiilipakett ja korralik veebileht tunduvad tänapäeval nii elementaarsed, kuid ilma nendeta ei saa ükski ettevõte normaalselt toimida. Alustavatele ettevõtetele on selles osas alati palju erinevaid pakkumisi, tuleb vaid üles leida need, mis just sinu äri aitavad kasvatada!

 

Kui ettevõttel pole korralikku veebi, siis pole seda olemas

 

Pandeemia valguses sai uue tähenduse väide, et koduleht on ettevõtte visiitkaart internetis. Võitsid need, kes suutsid uue olukorraga kiirelt kohaneda ning viia oma teenuste ja toodete müügi internetti.

Domeeninime valikul tasub kindlasti varuda aega, sest faktoreid, millega peab arvestama, on palju. Domeeninimi peab olema unikaalne, kuid samas peaks see olema lihtne, lühike ja meeldejääv ning hästi seostuma firma tegevusvaldkonnaga. Oluline on meeles pidada seda, et ka ettevõtte e-posti aadressid hakkavad sisaldama valitud domeeni aadressi.

Domeeni lõpu ehk domeenilaiendi valimisel tuleks lähtuda sellest, millisele turule tegevus on suunatud. Eestis tegutsedes on parim laiend .ee. ja näiteks .eu oleks võimalus siis, kui .ee on juba võetud. Rahvusvahelisel turul parim domeenilaiend on üldjuhul .com. Seda, kas valitud domeeninimi on juba võetud või mitte, saab kontrollida näiteks siit.

Sageli tekib ka küsimus, kas koduleht peaks paiknema Eesti andmekeskuses või võib see vabalt olla ka kusagil maailma teises otsas? Füüsiliselt kliendile lähemal paiknev koduleht avaneb ja toimib kiiremini. Samuti on oluline, et kodulehte külastavad kliendid ja serveri ajavöönd ei erineks suurel määral. Näiteks Ameerikas oleva kodulehe majutuse hooldustööd tehakse siis, kui meil on päev. Samuti ei pruugi saada päevasel ajal teisel pool maakera asuva klienditoega ühendust, sest nende tööpäev on läbi. Seega, kui valdav osa kodulehe külastusest toimub Eestis, on soovitav koduleht majutada ka Eestis paiknevas andmekeskuses.

 

Paindlik mobiilne internett

 

Alustava ettevõtjana tuleb töötada igal ajal asukohast sõltumata. Sul peab olema võimalik olla jooksvalt ühenduses oma klientide või partneritega kiirelt ja paindlikult, vastata meilidele, täita ja teha tellimusi, muuta ja täiendada kodulehte. Sageli võtad õhtutundidel veel ette arvetega tegelemise ja aruannete koostamise.

Selleks on vaja hästitoimivat internetiühendust hoolimata sinu asukohast. Võtad lihtsalt telefoni või arvuti ja teed vajaliku töö ära. Parim variant selleks on mobiilne internet, mida saad kasutada kuni viies seadmes: telefonis, sülearvutis, tahvelarvutis, isegi nutikellas. Kui seadmeid on rohkem kui üks, on kasulik võtta seadmete peale üks internetipakett, mida saad oma soovi järgi vabalt jagada. Sellist võimalust pakub Eestis ainukesena Telia Mobiilne Äri, kus saab tellida igasse seadmesse lisa-SIM kaardi. Tänu sellele pääsed ka hotspoti tegemisest, mis ei ole alati mugav ja lisaks raiskab telefoniakut.

Püsiühendusest eemal olles on turvalisim kasutada just mobiilset internetti wifi võrkude asemel. Seda seetõttu, et wifi võrgud ei ole sinu poolt kontrollitud ja seda kasutavad pahalased tihti ära erinevatesse seadmetesse tungimiseks.

 

Stabiilne ja turvaline interneti püsiühendus

 

Paraku küberrünnakute arv järjest kasvab ja üha sagedamini satuvad küberkurjategijate huviorbiiti ka väiksemad ettevõtted. Kaugtöö on tulnud selleks, et jääda, kuid ettevõtted siiski hakkavad vaikselt ka kontoripindadele tagasi liikuma ja ettevõtte võrgu turvalisus on kindlasti üks oluline teema, mida ei tohiks ära unustada. Turvalisusega tuleb tegeleda ettevõtte suurusest olenemata, kuid alustavate ettevõtete jaoks tundub küberturvalisuse teema tihti liiga kauge ja keeruline või lihtsalt ei leita selleks aega.

Seepärast lõigi Telia eelmisel aastal uudse ja lihtsa võrgupõhise turvalahenduse, mis aitab tõrjuda enimlevinud ohte nagu ebaturvalised veebilehed, tuntud pahavarad, viirused ja küberründed. Kaitset pakkuvad turvaseadmed on paigaldatud Telia võrgusõlmedesse. See tähendab, et Turvaneti võrguliiklus läbib põhivõrku paigaldatud turvafiltri ning nii on võimalik ohte tõrjuda juba enne ettevõtte kontorisse jõudmist. Seetõttu ei ole vaja baasturvalisuse loomiseks soetada täiendavaid turvaseadmeid või installeerida täiendavat tarkvara.

Turvaneti kasutaja ei pea muretsema ka tarkvara kaasajastamise pärast, sest see toimub samuti automaatselt. Lisaks tagab turvafilter automaatselt baasturvalisuse kõigile ettevõtte Turvaneti võrku kaabliga või wifi kaudu ühendatud seadmetele nagu arvutid, tootmisseadmed, mobiiltelefonid ning ka mistahes muud internetiühendusega masinad.

 

Kokkuvõttes soovitame alati valida usaldusväärsed partnerid ja teenusepakkujaid, nii ennetad probleeme ja hoiad oma ettevõtte mainet. Katsu pisiasjad kõrvale jätta ja enda aega hoida vaid äri edendamiseks – kasuta kõiki võimalusi, mis sinu äri alustamise lihtsamaks ja kiiremaks muudavad.