Telia Eesti rakenduste arendusjuht Anna-Liisa Reinson koostas Digitarga palvel kaks esikümmet nii kodumaistest kui ka rahvusvahelistest äppidest, mis ei raiska sinu aega, vaid on tõeliselt kasulikud igas nutiseadmes.

Digitarga rakenduste pood

  • Oleme Digitarka kokku kogunud hulga kasulikke rakendusi, mille kohta saad nii lisa lugeda kui ka need kohe pikemalt otsimata alla laadida.
  • Oleme rakendused jaganud nende sisu järgi elustiili-, ärirakendusteks ja meelelahutuslikeks rakendusteks, samuti toonud eraldi välja hulga äppe, mis sobivad kasulikuks ja arendavaks ajaviiteks lastele või niisama mängimiseks.
  • Eraldi sektsioonis on rakendused, mis on kasulikud just ringi reisimiseks ja planeerimiseks.
  • Tutvu kõikide rakendustega teemade ja kasutusplatvormide kaupa!

Lisaks sellele, et iga telefoni installitud äpp peab olema funktsionaalselt kasulik ja telefoni mitte üleliia koormama ega kulutama, peavad need rakendused, mis kasutajate seas tõeliselt populaarseks osutuvad, olema ka mugavad avada ning kasutada, intuitiivsed ja nüüdisaegselt kenad välja nägema, selgitab Anna-Liisa Reinson Digitarga saates.

Anna-Liisa äpisoovitused jagunevad kahe episoodi vahel rahvusvaheliselt tuntud äppideks ja kodumaisteks rakendusteks, mis on kas eestlaste poolt loodud või mõeldud pigem kohalike teenuste paremaks kasutamiseks.

Rahvusvahelised ÄPID

Anna-Liisa vaieldamatu lemmikäpp on Shazam, mis tuvastab sinu ümber kõlavaid muusikapalu.
Anna-Liisa vaieldamatu lemmikäpp on Shazam, mis tuvastab sinu ümber kõlavaid muusikapalu.

Eestis loodud ja kasutatavad äpid

Kindlasti ei tasu uute huvitavate äppide puhul nende allalaadimisega hoogu minna – iga telefoni tõmmatud/seadistatud lisavidin täidab omakorda nii mälumahtu kui ka aeglustab seeläbi telefoni, kirjutas Digitargas hiljuti Kadri Penjam. “Esmalt soovitavad äppidega igapäevaselt oma telefonis kokkupuutuvad kasutajad tõmmata telefoni vaid neid äppe, mida tõesti vajad ning pidevalt kasutad. Oleneb kasutajast – arvamused jagunevad seinast seina selles osas, kui tihti võiks oma telefoni kriitilise pilguga üle vaadata.”

Kindlasti ei tasu vanu äppe lihtsalt telefoni seisma jätta – kuna nende telefoni tõmbamine on imelihtne, on mõistlik ebavajalikuks osutunud äpid sealt ka kustutada. Ka piltide ja muude lisavidinate kohta käib sama nõuanne – ladusta telefonis vaid seda, mida tõesti vajad. Ülejäänu paiguta telefonist turvaliselt mujale ümber, näiteks Online.ee Pilve, Dropboxi, Google Drive’i või mujale pilvekettale, mis on mugav ja turvaline.

Mõningad äpid uuendavad end kindla aja tagant iseseisvalt, mis on iseenesest tervitatav, kuid samas toob kaasa telefoni aeglustumise ning kuhjab infokogumit. Telefoni puhastamiseks soovitavad nutiseadmete kogenud kasutajad Clean Masteri äppi, mis annab märku sellest, kui palju on sinu telefoni kogunenud üleliigset infot, tuvastab viiruse- ja privaatsusriske.

Äpp annab märku ning soovitab kasutajal telefoni aeg-ajalt puhastada, parandades seeläbi telefoni turvalisust, vabastades mälumahtu ning muutes telefoni kiiremaks.

Äppe alla laadides ning lisainfot telefoni kogudes hoia silm peal ka automaatselt allalaaditul. Mõnikord võib juhtuda nii, et teiste poolt saadetu salvestub automaatselt telefoni kasutaja teadmata. Näiteks tee esimese asjana selgeks, kas sinu telefon on seadistatud nii, et messenger’i kaudu saabuvad pildid salvestuvad automaatselt galerii alla – kui jah, siis uuri võimalusi selle muutmiseks.

Erinevaid kasulikke rakendusi testib iga nädal ka Digitarga külalisblogija Hardi Keerutaja, kes tutvustab just neid rakendusi, millest argielus ka tõeliselt kasu tekib.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid