Kogemuslugu: nutikalt mööda ilma reisimiseks tulevad kasuks nipid ja kavalused

#Mart Objartel #mobiilne elu #nutitelefon #reisi planeerimine #reisimine

Käisime sõpradega Horvaatias nädalakese autoga trippimas ja panin oma kogemuste põhjal kokku lühikese kokkuvõtte rakendusest ja veebilehtedest, mis tegid meie elu kergemaks, kirjutab Telia Eesti internetilahenduste teenuste juht Mart Objartel.

Enne reisi

Enne reisi tasuks alati pisut internetis kodutööd teha ja põnevamad leiud kaardile märkida. Ideaalne vahend selleks on Google Maps ja võimalus seal omale uusi isiklikke kaarte luua. Siin tuleb kasuks Google´i konto, kuna sel juhul on võimalik kaart salvestada ja see avada hiljem näiteks nutitelefonis.

  • Uue kaardi tegemiseks ava arvutis Google Mapsi lehel Menüü > Your places > MAPS

Loo endale isiklik kaart ja kasutades otsingut või klikkides kaardil, lisa huvipakkuvaid asukohti. Lisatud märgist saab täiendada omapoolse kommentaari või pildiga ning vastavalt soovile värvida. Näiteks otsisin enne reisi välja ilusamad rannad ja vaatamisväärsused ning lisasin need kaardile.

Kui juba ei ole, soovitan ka nutitelefonisse kindlasti paigaldada Google Mapsi rakenduse. Selle kaudu saab avada oma eelnevalt salvestatud kaarte ning see on ideaalne vahend navigeerimiseks ja sihtkohta õige tee leidmiseks nii autoga kui ka jala. Kui reisite rendiautoga, soovitan kaasa võtta ka aknale kinnituva mobiilihoidja, kuna rendiauto navi´d on enamasti lisatasu eest.

Soodne, aga kasulik sõber reisil.
Soodne, aga kasulik sõber reisil.

Google Maps vajab töötamiseks andmesidet, seega tasub eelnevalt eeldatav reisipiirkond telefoni alla laadida ja sõltuvalt piirkonnast sobiv nutipakett registreerida / üle kontrollida.

Google Mapsil on kaartide allalaadimiseks funktsioon “Offline areas”. Kui vastav piirkond on alla laaditud, pole tarvis hiljem andmesidet kulutada, et õige teeots ja enda asukoht kaardilt üles leida.

  • Kuna teadsime enam-vähem piirkonda, kuhu reisime, valisin selle osa riigist ning laadisin kaardipõhja varakult telefoni.

Reisi ajal

Palju abi oli ka Google Translate´i rakendusest. Jällegi on võimalik vajalikud keeled enda telefonisse eelnevalt alla laadida. Google Translate´i äpp on mugav just seetõttu, et selle abil on võimalik tekste tõlkida telefoni kaamera kaudu.

  • Äpp tunneb võõrkeelse teksti nii restorani menüüst kui ka poesildilt ning tõlgib selle automaatselt valitud keelde.

Suurema seltskonnaga reisil olles on alati lihtsam kulusid jagada ja enamasti restoranis eraldi arveid ei saagi võtta. Kulude üle arve pidamiseks ja selleks, et teada, kes reisi lõpuks kellele võlgu on, kasutasime rakendust Splitwise.

Rakenduses saab luua grupi ja lisada sinna reisikaaslased, kellega kulusid jagada. Kulusid saab jagada võrdselt kõigi vahel või vajadusel ka täpsemalt määrata, kui suur individuaalne arve oli.

  • Splitwise peab jooksvalt tasaarveldust ja selle järgi on hea plaanida, kes järgmise arve maksmise enda peale võiks võtta.

Kuna me majutust ei broneerinud ja otsustasime kohapealt otsida, oli abiks Booking.com rakendus, millega saime kiirelt ja mugavalt endale ööbimiskohti leida ja kinni panna.

Suuremate ummikute ja suletud teede ennetamiseks tasub enne sõitu plaanitav teekond üle kontrollida ka Waze´i rakenduse või Google Mapsi Traffic-filtriga.

Kuna Horvaatia on Euroopa Liidus, siis Mobiilse Elu klientidel on alates 12 GB paketist interneti kasutamine Euroopa Liidus lisatasuta. Vajadusel saab lisamahtu tellida mugavalt, saates SMS-i sisuga NADAL EU numbrile 9560.

Kui oled suurem andmeside kasutaja, pole paha idee hankida taskuruuter ning kohapealt osta turisti SIM, mille leiab enamikust kioskitest, nii saab internetti jagada kogu reisiseltskonnale, et õhtul saaksid kõik oma fotod ja videod sotsiaalmeediasse üles laaditud ja reisiideede korraldamine järgmiseks päevaks sujuks lihtsamalt.

NIPP: laadi kaardid varakult telefoni!

maps-download

Kommentaarid