Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Online.ee keskkonna kasutajakontoga tuleb kaasa ka kaks rakendus – üks meilide lugemiseks ja teine failide varundamiseks ning jagamiseks.

Kodumaine Online.ee aitab töö- ja eraasju koos ajada, kuid siiski neid lahus hoida

#digiäri #online pilv #online.ee

“Olen töötanud viimased 11 aastat ühes ja samas ettevõttes ning omanud seetõttu ainult selle ettevõtte meiliaadressi,” räägib Salva kindlustuse müügidirektor Kaupo Kalev. “Teades, et vahetan peatselt töökohta, tekkis vajadus luua uus erameiliaadress. Kuulsin sõpradelt, et koos aadressiga saab ka eraldi pilveteenuse, et endale vajalikke faile hoida.”

“Asja lähemalt uurides selgus, et olen esimeste kasutajate hulgas ja see võimaldas saada sellise kena ja meeldejääva meiliaadressi nagu kaupo@online.ee,” rõõmustab Kaupo Kalev. “Loomulikult kasutasin võimalust ja tegin eestlasele omaselt igaks juhuks veel teisegi aadressi kaupo.kalev@online.ee, mille suunasin mugavalt oma esimesele aadressile.”

Rakendus hoiab seisu värskena

Salva kindlustuse müügidirektor Kaupo Kalev avastab iga päev uusi Online.ee võimalusi failide, piltide ja meilisuhtluse sujuvamaks korraldamiseks.
Salva kindlustuse müügidirektor Kaupo Kalev avastab iga päev uusi Online.ee võimalusi failide, piltide ja meilisuhtluse sujuvamaks korraldamiseks. Foto: erakogu

Elumuutusi ja sellest tingituna ka töökoha vahetamisi tuleb ikka ette, kellel paari aasta tagant, kellel harvemini, kuid palju isiklikku kirjavahetust, häid aastatega kogutud kontakte, säilitamist väärivaid mälestusi, pilte ja faile koguneb ikkagi kuhjaga.

Oma isiklikku faili- ja infovara aegsasti pilve laadides on kõik oluline turvaliselt olemas igal pool ja igas seadmes, õpetab Kalev. “Kuigi kasutan peamiselt meiliteenust, olen pilve laadinud ka telefonis olevaid pilte ja vidosid.”

Nagu paljudel, täitus ka Kalevi iPhone’is iCloudi tasuta maht. “Olin valiku ees, kas osta juurde mälumahtu seal või suurendada seda hoopis Online.ee´s. Otsustasin hoida oma faile ühes kohas ja seega langes valik viimase kasuks,” selgitab Kalev. “Ma ei pea ka pidevalt sisse-välja logima, olen sidunud telefonis oma konto Online.ee meilirakendusega ja peamiselt kasutan seda, mugav,” räägib ta, et teenusega seotud tasuta mobiiliäpp aitab olla pidevalt ja märkamatult oma nutieluga ühendatud. “Ka omanimelise riigi poolt antud @eesti.ee meiliaadressi suunasin Online.ee´sse.”

Alusta varundamisega varakult

Elumuutuste ees seisev Kaupo Kalev soovitab kõigil hoida igapäevaselt lahus oma era- ja tööasjad. “Töötades ühes ettevõttes piisavalt pikka aega, kippusid vähemalt minul ka kõik erakirjad, fotod ja videod tööandja meilikontole ja sülearvutisse kogunema,” räägib ta. “Kulutasin nädalajagu töötunde, et neid jälle lahku lüüa.” Kodumaine Online.ee on mehe sõnul mugav, ta hindab keskkonna lihtsust ning pilveteenuse funktsionaalsust – vajalikud failid, fotod, videod ja meilid on alati kättesaadavad ja seda igast seadmest.

Vaata ka seda Digitarga saatelõiku:

 

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid