Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

EMT ja Elioni ühinenud mugava e-poe tootejuhid on kokku pannud nimekirja selle suve uudistoodetest, mis on väga põnevad ja ägedad kas siis funktsionaalsuse või disaini poolest.

Mobiiltelefonide lisavarustus

Leef iBridge (tutvustab tootejuht Peep Jürs)

  • Äpp on tasuta
  • Võimalik pildistada või filmida otse iBridge’ile
  • iBridge sobib kõikidele Apple Lightning pesaga seadmetele
  • Andmete tõstmiseks iBridge’lt arvutisse on iBridge’i teises otsas kasutusel USB 2.0 pesa, nagu mälupulk​ki
  • Saadaolevad suurused 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB
  • Tootja koduleht
  • Saadaval Telekomi e-poes alates juunist 2015​

leefKui mobiili lisavarustuse alla kuuluvad tavaliselt kotid/ümbrised, kiled ja mälukaardid, siis uudistootena räägin mõne sõnaga mälupulgast, mis on disainitud ja toodetud Apple iOS-i kasutajatele. Androidi maailmas võib selliseid tooteid leida peagu igalt tootjalt, kuid head lahendust iOS-i kasutajatele ei ole tänaseni olnud.

Kindlasti on iga iPhone’i kasutaja vähemalt korra seisnud probleemi ees, et tähtsal hetkel, kui on soov pilti või videot teha, annab seade teada, et piltidele/videotele mõeldud mäluruum on täis ning midagi tuleb ära kustutada. iBridge on disainitud nii, et kaitseümbrist ei pea eemaldama, samuti paindub see vastavalt ümbrise suurusele. Piltide/videote kopeerimine on lihtne ja kiire.

transferiBridge

LifeProof (tutvustab tootejuht Aleksei Hruštšov)

Suvi on seikluste aeg. Kõik üritavad väljas olla, ilma ja loodust nautida. Mõned lähevad telkima, mõned lihtsalt randa suplema. Varsti tuleb ka jaanipäev, mil peaaegu kedagi pole enam linnas. Kõik tahavad oma suvehetki jagada teistega ja selleks on vaja telefon kaasa võtta.

See tähendab, et telefon selles ümbrises võib kaks meetrit vee all olla ühe tunni jooksul.

Mõned kardavad oma uhket iPhone’i suveseikluste käigus vigastada ja kaevavad sahtlitest välja oma vanu nuputelefone, et jätta nutitelefon koju.

iP6_fre_bullets_main_v1Selle mure lahendamiseks on LifeProof FRE-ümbrised, mis on vee- ja tolmukindlad ja IP-68 sertifitseeritud. See tähendab, et telefon selles ümbrises võib kaks meetrit vee all olla ühe tunni jooksul.

Samuti on LifeProof ümbrised põrutuskindlad ja vastavad USA standardile 810G-516.6, mis tähendab, et ümbrisesse paigaldatud telefon on kaitstud ka siis, kui kukub kuni kahe meetri kõrguselt. Ümbris ise kaalub päris vähe – olenevalt mudelist kuni 50 grammi – ja ei ole liiga robustne.

Seega saab telefoni julgelt randa kaasa võtta ja teha pilte ka vee alt. Ainult et kasutaja peab juhendite järgi kindlaks tegema, et kõik tihendid on korralikult kinni.

OtterBox ja Sony (tutvustab tootejuht Aleksei Hruštšov)

untitledTelefoniaku tühjenemine on veel üks mure, mis suvel väljas olles kimbutab. Tavaliselt on päris mitu asja, mida telefon peab suutma suvisel päeval ära teha: näitama, kuidas kuskile kohale jõuda, vahepeal sinna teel muusikat mängima, tegema sellest teekonnast ja sihtkohast pilte ning pärast ka neid suhtlusvõrgustikes jagama.

OTTERB~1Selle kõige jaoks on vaja energiat, mis hoiaks telefoni töös ja netis. Üks variant on OtterBox Resurgence ümbrised, mis lisaks oma põrutuskindlusele sisaldavad  korpuse sees ka akupanka, mis on suurem kui telefoni enda oma.

Kui aga sobivat ümbrist pole, võib osta lihtsalt akupanga, mida saab kaasa võtta. Kõige väiksemad suudavad keskmise telefoni aku laadida 50 protsendi ulatuses, kõike suuremad suudavad telefoni täislaadida energiaga neli korda. Valikus on Sony akupangad erinevates värvides ja erineva võimsusega, et igaüks leiaks sobiva.​

Tahvelarvutid

Tutvustab tootejuht Tõnu Anton

SAMSUN~1Tahvelarvutite puhul on oluliseks komponendiks tema ekraan ja selle kvaliteet. Üha enam ja enam liiguvad tootjad FullHD (nn täiskõrglahusus) ekraanide poole, et ekraanile vaadates oleks pilt selge ning värelusteta.

Teiseks muutuvaks trendiks on ekraani kuvasuhte muutmine tagasi suhteks 4:3-le ja põhjuseks ennekõike asjaolu, et enamik rakendusi ja veebilehti on üles ehitatud just sellele kuvasuhtele. Video kvaliteeti see ei mõjuta, kuid tekitab nii ülaossa kui ka alla nn musta riba. See aga ei mõjuta kuidagi pildi kvaliteeti.

Samsungi uus tahvelarvuti Galaxy Tab A järgib just muutuva kuvasuhte trendi, pakkudes kuvasuhtega 4:3 mugavamat veebilehtede sirvimist, mängimist ja raamatute lugemist.

Lenovo uus tahvelarvuti Lenovo Tab2 A10-70 pakub detailset ja selget videote vaatamise kogemust täiskõrgresolutsiooniga (FullHD) ekraanil koostöös stereokõlarite Dolby Atmos helikvaliteediga seadme tagumisel poolel. Lisaks kõigele pakub seadme aku ka pikka, kuni 10-tunnist järjepidevat video vaatamist.

Tahvelarvuti%20Lenovo%20Tab2%20(A10-70)%2010''%2016GB%204G%20eestvaatest2%20valge

Sülearvutid

Tutvustab tootejuht Piret Käen

Kuldne Yoga
Kuldne Yoga

Sülearvutite trend on liikumas sinna, et tootjad panustavad n-ö hübriidseadmetele ehk saad keerata oma sülearvuti ekraani selliselt, et saad kasutada seda ka tahvelarvutina või on sülearvutil juba ära käiv klaviatuur. Ekraanid on puutetundlikud ja arvutid väga õhukesed, kerged ja stiilsed.

Minu üks vaieldamatu lemmik on näiteks Lenovo Yoga 3 Pro – väga stiilne sülekas. Lisaks hallile ja teada-tuntud oranžile värvile on nüüd saada ka mahedat kuldset tooni Yoga.

Teine samalaadne sülearvuti on pakkuda ka Dellil: Inspiron 13 2-in-1 (7348). Keera ja pööra, nagu heaks arvad. Üks erinevus Lenovoga on see, et Delli mudelil on kaasas ka pliiats, millega saad ekraanil mugavalt toimetada.

Inspiron 7348
Inspiron 7348
Transformer
Transformer

Samamoodi on ASUS sarnase tootega väljas, millel nimeks Transformer Book T300FA​. Kui Delli ja Lenovo sülekatel saad ekraani 360 kraadi keerata, siis Transformeril käib ekraan klaviatuuri küljest täiesti ära ja saadki kasutada nagu originaalset tahvelarvutit.

Vaata ka kolme arvuti võrdlust EMT-Elioni e-poest. Vajuta veel nuppu “Näita erinevusi” ja saad võrrelda arvutite erinevaid omadusi.

Lauaarvutid

Tutvustab tootejuht Andres Koka

MSI%20~1Lauaarvutite areng käib käsikäes tehnoloogia arenguga. Sisu muutub aja jooksul üha paremaks, kuid kast seal ümber püsib sama. Populaarsust on aga kogunud hoopis monitor-arvutid, mille puhul on kogu arvuti sisu paigutatud laua peal oleva monitori sisse. Tulemusena võtab selline arvuti toas vähem ruumi ning ka kogu üldmulje on palju ilusam.

Populaarsust on aga kogunud hoopis monitor-arvutid, mille puhul on kogu arvuti sisu paigutatud laua peal oleva monitori sisse.

Näiteks MSI on kokku pannud arvuti, mis näeb hea välja, on väga kompaktne ning ka suhteliselt võimekas, kuid sellegipoolest 23,6“ ekraaniga.​

Lenovo%20Horizon%202e%20monitor-arvuti%20eestvaatest%20klaviatuuri%20ja%20hiiregaLenovo on aga astunud veel sammu edasi ning pannud kokku masina, mis lisaks tavapärastele lauaarvuti võimalustele on võimeline olema perele ka teistmoodi meelelahutuskeskuseks.

Horizon2e arvutit saab kasutada laual nagu tavalist monitor-arvutit, kuid soovi korral saab arvuti asetada tasapinnale horisontaalasendisse ning mängida koos sõbraga kahekesi korraga seltskondlikke mänge – samal ajal ja üksteise vastu, üks ühel pool ekraani, teine teisel pool, justkui lauatennis.

Arvutil on olemas isegi sisseehitatud aku, et asukoht ei piiraks kasutusvõimalusi, sest töölaua taga ju sõpra teisele poole lauda ei saa saata.

Telerid

Tutvustab tootejuht Anneli Kadarik

Sel aastal on Samsung tulnud turule teleritega, kus on mainitud märksõna „SUHD“. Mida see tähendab? UHD on ametlik termin, seega, mida see „S“ seal ees tähendab? „S“ iseenesest mingit konkreetset sõna ei tähista, pigem eristab Samsungi lipulaevu, mis peaksid kaasa tooma revolutsiooni pildikvaliteedis.

Väga oluline on mõista, et SUHD ei ole mingisugune eraldiseisev ekraanitehnoloogia, nagu seda oli näiteks plasma või on OLED. Tegemist on ikkagi LED-taustavalgustusega teleritega, millel on UHD resolutsioon ja enamikul ka nõgus ekraan.

Ometi on seal mitu tehnoloogiat, mis parandavad oluliselt pildikvaliteeti.

Nanokristallvärv

teler1Tänu uudsele nanokristalltehnoloogiale kiirgab tagavalguspaneelist särav valgus, mille tulemusena on värvid ülitäpsed ja sügavad – enneolematu varjundirohkus, sügavam must ja puhtam valge.

Nagu ikka, loob Samsung igale tehnoloogiale oma väljendi, turg tunneb nanokristallvärvi Quantum Doti nime all.

SUHD REMASTERING pildimootor

Samsungi ümbertöötlemise algoritmi abil analüüsitakse ja töödeldakse mitte-SUHD sisu videoallikat nii, et sisu on võimalik kuvada sisu looja kavatsuste lähedaselt.

teler2

Peak Illuminator Pro

teler3Peak Illuminator Pro tehnoloogia muudab kujutised veel erksamaks, võimendades LED-taustavalgustust ekraani erksatel aladel. Tänu pildikvaliteedi indeksile, mis on kaks korda suurem kui Peak Illuminatoril, on tippheleduse tase veelgi kõrgem. Seega – kui tumedatele aladele tekib valgus, näiteks linnasiluetti valgustavad tänavalaternad, muutub see hetk veel maagilisemaks.

Olgugi et tegemist ei ole täiesti uue tehnoloogiaga, on SUHD pildikvaliteet oluliselt parem.

Tutvu 8.seeria 55’’ SUHD teleriga Elioni e-poes ja loe SUHD kohta lisaks.

Muusikaseadmed

Tutvustab tootejuht Peep Jürs

Pikalt seisvate toodete kategooriasse kuuluvad multi-room-kõlarid on üha rohkem kuulsust kogunud ja tekivad kodude WiFi-võrkudesse üha enam. Tuntum nimi neist on kindlasti Sonos, mis aga on oma turupositsiooni kaotamas, kuna turul toimuvad juba huvitavamad asjad – kirjutame mõne rea Denoni multi-room’ist.

heos

Denon sai eelmisel aastal valmis multi-room-kõlarid, mis kannavad nime HEOS – Denoni loodud juhtmeta kõlarisari mitmetsooniliste heliahenduste loomiseks. Need on nutitelefoni või tahvelarvutiga juhitavad, kasutajasõbralikult lihtne seadistada ja kasutada. Kõik, mida vaja, on WiFi-võrk, HEOS kõlar ja juhtseadmeks telefon või tahvel, kuhu on installitud tasuta HEOS by Denon App. Süsteem on laiendatav kuni 32 eraldi helitsoonini.​

Nii Põhjamaades kui ka Baltikumis on suveaeg suhteliselt lühike ja sellel perioodil viibitakse palju väljas. HEOS kõlarid vajavad töötamiseks voolu, sisseehitatud akut neil ei ole, mis tähendab, et see seab väikesed piirangud suviseks kasutamiseks. Kuid ka selle peale on mõeldud.

Äsja sai valmis Heose uusim liige HEOS 1, mida on lisaks WiFi-le võimalik ühendada ka bluetooth’iga ning seda näiteks maakodus kasutada, kus kiiret WiFi-püsiühendust pole.

Lisaks on Heos 1 ka ilmastikukindel, kaetud IPX4 standardiga, mis tähendab, et ööseks terrassile unustatud kõlariga ei juhtu midagi.

Denon Heos 1

heos1Pritsmekindel IPX4 standardile vastav juhtmeta WiFi kõlar. Paigaldatav lauale horisontaalselt või vertikaalselt, samuti on olemas seinale kinnitamise võimalus. Kõlar on varustatud WiFi vastuvõtjaga ja LAN sisendiga. HEOS 1 on seatav kas üksikuks kõlariks või paarina stereokõlariteks.

Eraldi müügil olev HEOS GoPack sisaldab kõlarile sobiva aku (mänguaeg kuni 6 tundi), samuti Bluetooth->USB adapterit, mis laseb kõlarisse striimida muusikat ka seal, kus WiFi võrk puudub, näiteks suvekodu terrassil.

heos%202

Saadaval Eesti Telekomi e-poes alates juunist 2015​.

HEOS 1 jaehind hakkab olema 249 € + HEOS1 akukomplekt 99 €​.

Selle hinna eest on muusikaelamus garanteeritud. Nii et uus tase multi-room-kõlarite perekonnas.

Elamuse ja vau-efekti saab ka teistmoodi tekitada

Kõik on kokku puutunud bluetooth-kõlaritega. Mõned meist on kindlasti kasutanud LED-pirne, mida saab juhtida oma nutitelefonist või tahvlist. Tuntuim neist on vast Philips Hue.

Nüüd on aeg edasi läinud ja need kaks asja on omavahel kokku pandud – LED-pirn ja bluetooth-kõlar ühes kestas​.

awoxAwox StriimLIGHT LED-pirn/bluetooth-kõlar: keera oma tavaline pirn lambist välja, pane asemele Streemlight, lülita sisse bluetooth telefonil või tahvlil, lae äpp ja valmis ta ongi.

Eriliseks teeb selle pirn/kõlari rakenduse olemasolu Apple Store’is ja Google Plays. Äpist on võimalik muuta nii värve kui ka värvi intensiivsust, lülitada pirn/kõlar taimeri peale – ja hommikul äratab sind värvimuusika.

LED-i võimsus on 6,7 W, mis on võrreldav 60 W tavapirniga, kõlar ise on 13 W.

e-tigerKes aga värvimuusikast ei hooli, leiab ka meie valikust natuke tagasihoidlikuma pirn/kõlari eTiger. Võrreldes Streemlightiga on eTigeriga heli pisut valjem, heli tundub puhtam ja pirn ise tundub esinduslikum.

Kõlari ja LED-pirni andmed on enam-vähem samad. Samuti on mõlemal pirnil kaasas pult, et valgustundlikkust ja helitugevust eemalt juhtida.

Hinnad algavad neil toodetel alates 69 eurost ja saadaval on need juuni jooksul Eesti Telekomi e-poest.

Usume, et leiate endale midagi meelepärast, mis tuju rõõmsaks teeb. Olgu siis lihtsalt lugemise või seadme soetamise näol.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid