Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Nutiteleri saabumise üle kortsutas kulmu vaid kommuuni liige kass, kellel teleri peal lesimine enam nii lihtsasti välja ei tule.

Kineskooptelerist nutitelerini: intuitiivne, mugav ja kiire – ainult kass on veidi kurb

#nutiteler #nutitv #telia tv #tv

Tallinna kesklinnas noortekommuunis elavad Marii ja Ann on aastaid kasutanud koduseks meelelahutuseks vana kineskooptelerit, kuigi nad peavad end nutiteadlikeks inimesteks. Digitark võttis härjal sarvist ja tegi testi ning andis tüdrukutele kasutada kaasaegse, soodsa ja nutika 40” LED-teleri Hitachi ja jälgib nüüd, kuidas kulgeb tüdrukutel harjumine selliste ajakohaste meelelahutusvormidega nagu intuitiivne Telia TV koos filmiriiuli, järelevaatamise ja kaminakanaliga.

Nutiteleri üllatav meelelahutusmaailm

Digitark helistab: “Tere, Marii, kuulsin, et kasutate jätkuvalt kineskooptelerit. Tooksin teile ühe teleka paariks nädalaks ja siis ütlete, mida sellest arvate.” Ja mõne hetke pärast oli meie neljanda korruse ukse taga suur kitsas kast koos pakikandjaga – 40” Hitachi soodne nutiteler. Telia TV ühendus oli tüdrukutel juba olemas.

Nutikust ja kruvikeerajat tarvis

Algas ülespanekuperiood. Avastasime, et peale korraliku teleka puudumise on meil kodus ka krooniline kruvikeerajakriis. Lõpuks leidsime kamba peale pisikesed kruvikeerajad – muide, selle teleka ülespanekuks läheb neid tarvis väga minimaalselt, vaid jalgade alla kruvimiseks.

Telekas püsti, jätkus seikus telekasse tarkust seadistades: valguskaabel on siin korteris olemas, aga kineskooptelekast nutikale üle minemine võttis veidi aega. Kanalite otsimise tulemusena leidsime üles vaid ühe sahiseva venekeelse Moskva-põhise kanali.

Telia TV nutitv menüüst on kogu meelelahutus lihtsasti kättesaadav.
Telia TV nutiTV menüüst on kogu meelelahutus lihtsasti kättesaadav.

Mingid kaablid olid kuskil valesti. Kuid ühe kaabliliigutamise järel tabasime ka need kanalid, mis meil ennegi olid. Algas nutiajastu. Kolme puldi asemel piisas nüüd ühest!

Telekas ise on kolm korda suurem kui eelmine, kvaliteedivahe nii helil kui ka pildil kümnekordne.

Hüpe nutiajastusse

Ehk siis üleminek oli hüppeline. Küll aga pole mitte heli- ega pildikvaliteet see, mis kõige toredamaks osutus. Reklaamivaenulikud inimesed, nagu me oleme, oleme õnnelikud, sest nüüd saame rahulikult toidu valmis teha, kui saade juba käib, siis vajutada “Vaata algusest” ning niimoodi reklaamipausid vahele jätta, kuni meie saade reaalajale järele jõuab.

Pult reageerib kiiremini kui eelmine ja igasugu funktsioonide kasutamine (peale kanali vahetamise ka kinoriiuli või raadio avamine) on intuitiivne ja mugav.

Väga suur pluss võrreldes kineskoobiga on ka võimalus manada ekraanile videod otse Youtube’ist või veel parem – Netflixist, mis jõuab samuti peatselt Telia TV menüüsse. Kui Telia filmiriiulis või videolaenutuses on midagi puudu, siis Netflixi on tõesti mõnusam nautida suurelt ekraanilt, võrreldes väikese 13-tollise arvutiekraaniga.

Viis soovitust: kuidas osta uut nutitelerit?

Ja loomulikult ei tohi unustada Telia Kaminakanalit, mis on nüüd ilusas koloriidis ja mõnusa praksumisega. Kurb on vaid kodusel kassil, kes enam ei saa teleka peale ronida.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi