Pole teada, kui palju maanteedele paigaldatud kiiruskaamerad õnnetusi ära hoiavad, kuid erineva suurusjärguga trahve teevad need iga päev. Mõnikord võib valvsus kaduda või möödasõit sattuda alale, kus ka kiiruskaamera valvsalt mõõdab ning siis jääb üle vaid e-posti jälgida ning trahvisummat oodata. Eestlaste loodud äpp “Kiiruskaamerad” annab kõlinaga märku, kui mõni neist teele jääb.

Enamasti pole autode spidomeetrid kuigi täpsed ning näit oleneb suuresti nii rehvirõhust kui ka rattasuurusest. GPS-i kasutav “Kiiruskaamerad” näitab digitaalsel kujul täpset kiirust, mis annab adekvaatsema vahendi trahvimasinatega arvestamisel. “Kiiruskaamerad” on väga lihtsa väljanägemisega rakendus, mis kuvab ekraanile sinu hetkekiiruse, mille näit liikluskaamera lähenedes muutub kas punaseks või roheliseks. Valida saab metraaži, millal märguanne saabub, mis peaks andma piisavalt aega, et kiirust kontrollida ning vajadusel korrigeerida.
unnamed-3

Tõeliselt innovaatiline ja praktiline boonus on öörežiim, mille sisselülitamisel pöördub ekraan peegelpilti. Telefoni võib seejärel paigutada tuuleklaasi ja armatuurlaua vahele ning ekraanil helendav kiirusenäidik peegeldub klaasile. Nii saab sõidukiirust jälgida otse tuuleklaasilt, mida tehes tundub, nagu tulevik oleks kätte jõudnud.

Kes juba korra “Kiiruskaameraid” kasutama on hakanud, enam loobuda ei taha.

Rakendus on akusõbralik ning seda võib samaaegselt kasutada koos mõne kaardirakendusega, kui samal ajal on vaja kuulata sõidujuhiseid. “Kiiruskaamerad” on rakendus, mis teeb oma tööd täiuslikult. Ei teagi, kuidas seda võiks veel täiendada. Õnneks seda polegi tehtud, sest mõnikord on lihtne lahendus kõige parem.

“Kiiruskaamerad” on saadaval nii iOS-ile, Androidile kui ka Windows Phone’ile.  Mõnusat kasutamist!

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid