Meil on teile hea uudis. Märtsis viis rahvusvaheline konsultatsioonifirma Omnitele mobiilioperaatorite võrgus läbi mõõtmised, mille tulemusena selgus, et EMT võrgus on parim kiirus, parim läbilaskevõime ja ka parim veebilehtede brausimise ehk internetis surfamise võimekus, mille põhjal saab väita, et tegu on Eesti parima mobiilsidevõrguga.

EMT võrgus parim alla- ja üleslaadimiskiirus

Mõõtmistest selgus, et EMT võrgus ulatusid mobiilse interneti keskmised kiirused allalaadimisel 43,6 Mbit/s-ni ja üleslaadimisel 20,5 Mbit/s-ni (Elisal vastavalt 24,3 ja 13,4 Mbit/s ning Tele2-l 20,3 ja 8,7 Mbit/s). Varem on sama järelduseni jõudnud ka Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) ning Eesti Päevalehe ja Pemetel OÜ poolt korraldatud mõõtmised.

Kiire mobiilne internet annab kasutajale vabaduse teha tööd ükskõik kus – kodus, kohvikus või hoopis looduses. Kiiret internetti võib kasutada ka autos, bussis või rongis. Näiteks andmesidekiirused 4G võrgus on sellised, et võimaldavad väga kiiret internetisurfamist, failide või videode alla- või üleslaadimist ja ka televisiooni vaatamist vastavate rakenduste (äppide) abil.

Kuidas saada mobiilsest internetist maksimum?

1. Kõigis uutes EMT pakettides on maksimaalse võimaliku kiirusega 4G mobiilne internet. Kui kasutate vanemat paketti, soovitame selle uuema vastu vahetada.

2. Soetage 4G võimekusega seade – kontrollige, kas seade on 4G võrgus ja töötab kõikidel 4G sagedustel.

3. Tehke seadmele aeg-ajalt restart – telefon on nagu väike arvuti, mis vajab vahel taaskäivitamist, et paremini töötada.

4. Kasutage vajadusel välisantenni – kui kodu või kontor on paksude välisseintega, siis aitab välisantenn levi tugevust parandada.

Hea veebisirvimise kogemus ja õnnestunud kõnede määr

Lisaks kiirusele mõõtis Omnitele ka erinevate nutirakenduste kasutajakogemust, millest selgus, et veebisirvimine kui üks enamkasutatavaid teenuseid, on samuti EMT 4G võrgus parimal positsioonil. Samuti on heal tasemel populaarsemate veebikeskkondade (Facebook, YouTube ja Twitter) kasutuskogemus.

Mobiilikõnede kvaliteedi mõõtmised näitasid, et operaatorite tulemused on nii kõnede õnnestumise protsendi kui kõnekvaliteedi näitajate poolest suhteliselt võrdsed. EMT võrgus ulatus õnnestunud kõnede määr 99,9%-ni. Alates 2014. aasta aprillist toetab EMT 3G võrk ka HD kvaliteediga kõnesid ning kõnede kõrget kvaliteeti kinnitavad ka Omnitele mõõtmised.

 

ehk Inkatrinka usub, et kõik uued tehnoloogilised vidinad pole elu mõte, vaid need on meile loodud ja antud selleks, et elu mugavamaks teha. «Tark on neid mõistlikult kasutada,» kiidab ta. «Ma pole eriti originaalne – minu nutitelefon, iPad ja head kõlarid aitavad mu töö- ja argielu teha mugavamaks, aga ka meeleolukamaks,» selgitab Inkatrinka, kes meenutab, et aastal 1994 läks ta oma elu esimesele arvutikursusele. «Ohh, kes seda enam mäletab,» muigab ta, ja julgustab Digitarga vahendusel teisigi leidma neid tehnoloogiaimesid, mis põneva argieluga hästi klapivad. «Taaskord – tehnoloogia abil on võimalik oma elu lihtsamaks teha ning võita rohkem vaba aega meelistegevusteks – sportimiseks, matkamiseks, looduses viibimiseks,» julgustab ta.

Kommentaarid