Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Sony Xperia X Performance võib potti või supikaussi korraks kukkuga küll, sest veekindlus tagab ka suurema töökindluse. Foto: autor

Kiire autofookusega veekindel Xperia X Performance on särtsakas nuhvel

#ClearAudio+ #Sony Xperia #Xperia X Performance

Olen Sony Xperia telefone kasutanud alates Z1 mudelist, kuid on olnud ka kokkupuudet vanema Z-mudeliga. Siiani olen väga rahule jäänud. Olen Xperia X Performance´i mudelit pikkamisi juba mitu kuud oodanud ja tihti lugenud internetist, mis komponendid telefonil on.

Võrdlen kõne all oleva telefoni kasutuskogemust oma Xperia Z3 ja mõne teise konkurendiga, mida olen kasutama juhtunud.

Disain

Sony X, Z5 Compact ja Samsung S7

Sony Xperia disain on mulle teiste telefonitootjate toodangutega võrreldes alati kõige rohkem meeldinud: rõhku ei ole pandud kurvidele, vaid pigem kandilisele disainile.

Telefon on iga nurga alt väga soliidse välimusega, kerge kumerusega klaasiäär annab ainult plusspunkte. Eriti hea meel on mul selle üle, et tagumine klaaspaneel on asendatud alumiiniumpaneeliga.

Klaas oli küll pilkupüüdvam ja ilus, kuid ebapraktiline.

DSC_0027
Telefon, mis teeb väga häid pilte.

Mida tahan veel tagakülje juures välja tuua, on see, et kaamera on tasapinnas kogu tagapaneeliga ehk kui telefon lauale asetada, saab seda hõlpsalt tervenisti kasutada, ilma et telefon kiiguks vasakule või paremale.

Võrreldes teiste lipulaevadega on natukene jahmatav ekraani ja telefoni mõõdu suhe, kuid selle teevad tasa stereokõlarid, mis on telefoni ette viidud.

Kõige selle hea juures leidsin enda jaoks siiski ka ühe miinuse, nimelt nuppude uus asetus sobib ilmselt isikule, kes kasutab telefoni pigem horisontaalselt, mina kasutan töö käigus ja enamiku ajast päevas telefoni vertikaalselt ja tihtipeale ma ei leia, et saaks parema käega helitugevust vähendada, kuna nupud on liiga alla viidud.

Sisselülituse nupp on õnneks endises kohas ja asub perfektsel kõrgusel.

Jõudlus

Telefoni sisselülitusnupp on ühtne sõrmejäljelugejaga, mis töötab väga täpselt ja väga kiiresti, kümnest katsest võib ebaõnnestuda kuskil kaks-kolm, kuid seda pigem minu enda lohaka sõrmejälje salvestamise tõttu.

Protsessori jõudluse üle ei saa praegu pikalt juurelda, kuna minu testid läbis telefon edukalt: kõige uuemad mängud kõrgeimatel graafikasätetel ning ka ebapraktiliselt rohkete tegevuste sooritamine.

Kohati muutus telefon natuke kuumemaks, kuid midagi muud häirivat ei tekkinud.

Erinevates arvutustestides on sama protsessoriga konkurentidel tihtipeale kõrgemad skoorid, kuid sõnadesse pannes võib see äärmisel juhul tähendada ainult seda, et telefon avab äppi 0,005 sekundit kiiremini. Niipalju kui kuskil suuremahulises dokumendis hullumeelselt edasi-tagasi kerisin, siis mingeid viivitusi küll tähele ei pannud.

Vahel harva tundus aga ekraan tegevusest veidi maha jäävat või siis kahe käega suurel kiirusel trükkides sõnu valesti registreerivat, kuid see tundub pigem tarkvaraline viga olevat.

Tore oli näha, et ka mälu täis toppides suutis telefon sama kiirelt edasi toimetada ilma oma särtsakat kiirust kaotamata.

Muidugi saavad erilised entusiastid lisada failide mahutamiseks olemasolevale 32 GB sisemälule veel 200 GB Micro-SD kaardi.

Heli

Eesolevad stereokõlarid tekitavad kvaliteetse ja selge heli ning nende paigutusega ei hakka need telefoni kasutades segama.

Lisaks standardhelile, mis on juba üpris hea, on võimalik lisada konkreetsemaid helimuudatusi ekvalaiseriga, kui on tunda, et sellest väheks jääb.

Performance X teeb häid pilte ka kiire liikumise pealt.
Performance X teeb häid pilte ka kiire liikumise pealt.

Sony on ka mõned režiimid eelnevalt ise valmistanud, näiteks DSEE HX, mis üritab madalama kvaliteediga helifaile kõrgemaks teha, ja ka ClearAudio+. Isiklikult eelistan käsitsi kõik helitasemed paika panna ja lõpptulemusega jäin väga rahule.

Väljas kasutasin oma vana Z3-ajast Sony mürasummutusega klappe, mis õnneks sobisid perfektselt ka Performance X mudeliga ja eelkäijaga võrreldes oli seadistuses isegi vähem muuta vaja, et ka tõsisemas linnaliikluses oma muusikat nautida.

Kaamera

Kaamera on suurepärane, isegi parem kui Z5-l, mille kaamerast ma ei oska rohkem väga palju paremat tahtagi. Võrreldes Samsung S7 Edge’i kaameraga, mida siiani enamik kasutajaid kõige paremaks peab, panen mina isiklikult nad pigem samale pulgale.

Mõlemal on oma plussid ja miinused, S7 Edge’ile annaks pigem pimedas pildistamise eest punkti, kuna nende mudelil jäi pildile vähem müra, aga samas saab X Performance liikuvate piltide ja videotega paremini hakkama.

Iseseisev kaameranupp lubab kaameral ka ilma klahvilukku avamata pildistada, mis on kindel boonus minu nimekirjas, kuna vahel on hetki, mil ei jõua lihtsalt seda kaameraikooni ekraanil taga ajada, kuid pilt vajaks klõpsamist.

Minu kogemus

  • Võrreldes oma Z3-ga, tunnen, et tegu on väga uuendusliku mudeliga, kui välja arvata sammu tagasi astunud aku.
  • Suuremas pildis ma oma eelmise semu väljavahetamist ei kahetse, kuna sõrmejäljelugeja teeb elu mugavamaks.
  • Xperia X Performance on õnneks veekindel, nagu ka tema eelkäijad.
  • Kaamera osas valitseb ka heameel just kiire autofookuse osas, millega varem kippus probleeme olema, kui kass ei tahtnud piltide jaoks paigal püsida või kui koertenäitusel koerad kiirema sammu võtsid.
  • Kui keegi küsib, kas ta võiks oma Z3 välja vahetada, siis on mu vastus jah, aga kui telefoniks on hoopiski Z5, siis soovitan pigem oma praegusele telefonile truuks jääda.

Kaamera superior auto režiim seadistab ise kõike automaatselt, võttes arvesse valguse tasakaalu ja ka objektidele langevat valgust. Manual-seadistus on pigem spetsialistidele, kes tahavad ise kõik paika panna. Olen siiani peamiselt kasutanud superior auto režiimi ja sellega väga rahul. Enam ei arva isegi, et peaksin endale eraldi kaamera ostma.

Aku

Aku kestvuse osas pean küll murelikult pead vangutama. Siin jääb tunne, nagu oleks Sony tehast või siis insenere vahetanud. Kui minu Z3 oli 3100 mAh akuga, siis Xperia X Performance on ainult 2700 mAh, mis peab tööjõudluses hoidma kogu uut tehnoloogiat, nii et enam pole isegi mõeldav, et telefoni üle kahe päeva ilma laadimata kasutada saaks.

Pole enam muud teha kui akupank laetuna hoida, kui juhuslikult peaks pikem reis ette tulema. Oma pikematel ja töömahukamatel päevadel olen täheldanud, et ka GPS-i kasutades võib ette tulla olukordi, mil on vaja telefon juba samal õhtul laadima panna, kuna järgmine päev ei pruugi aku lõpuni kesta.

ehk IT-Batman sai oma hüüdnime tuttavatalt, kes pidevalt palusid talt it-alast abi. "Batmani lampi meil ei olnud, kuid märguande kanaliks oli MSN ja Skype – seega kui mingi seade alt vedas, tuli mulle alati kutse." Ta usub, et kunagi pole olemas midagi liiga võimast ega ka leiutiste tippu, mida ei oleks vaja ületada. "Kui on mäng, mis ei taha perfektselt joosta olemasoleva süsteemi peal, siis on vaja midagi võimsamat," selgitab ta kirgliku mängurina. Elada ei suuda ta nutitelefonita, sülearvuti ega ka oma punase/mustakirju lauaarvutita, mis on tema suurim silmarõõm. "Ning INTERNET. Mäletan küll oma esimest kokkupuudet lauaarvutiga, millel puudus internet ja andmekandjateks olid floppy-d, mis on tänaseks kadunud." Esimene personaalne arvuti oli tal juba aga Windows 98 operatsioonisüsteemiga ning ISDN-ühendusega. "Sellekasutus oleks tänapäeval mõeldamatult väikese kiirusega. Dial-up ühenduse aeg mulle interneti kasutust ei lubatud kahjuks :( Küll aga suurim huvi algas Inteli esimeste i5-seeria protsessorite välja tulekuga ning Androidi huvi tärkas peale esimest nutitelefoni, milleks oli HTC Wildfire. Oma telefoniga mõistsin küllaltki kiiresti, et tegu ei ole enam lihtsalt helistamise vahendiga ja järgmiseks telefoniks sai juba Samsung Galaxy S2, mis oli mul juba päris pikalt." Ta soovib tutvustada inimestele digimaailma kõigile mõistetavas keeles ning jagada nõu, kuna paljud inimesed ei ole ikka veel huvitatud digimaailmas toimuvast. "Kui on midagi uut ja tähelepanu püüdvat tulnud, võin ka mitu tundi und kaotada selle kohta lugedes, see on seda väärt minu jaoks."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi