Allikas: Apple iPhone 8

Apple’i sõnul on nutitelefonide tulevikuks iPhone X. Kellele on sellisel juhul mõeldud samal ajal lansseeritud iPhone 8 ja mille poolest erineb see juba praegu väga heast telefonist iPhone 7-st?

 

Apple’i igal sügisel toimuv pressikonverents on üks aasta enim oodatud sündmustest, kus ettevõte avalikustab, mille kallal vahepeal on töötatud. Alates aastast 2014 oleme harjunud nägema kaht uut iPhone’i, millest üks on suurem ja teine väiksem. Sellel aastal otsustas Apple aga välja tulla lause kolme uhke telefoniga – iPhone 8, iPhone 8 Plus ja iPhone X (kümme, mitte “iks”). Kui iPhone X kätkeb endas absoluutset tehnoloogilist tippsaavutust, siis kellele on mõeldud “lahjem” iPhone 8? Selleks, et seda välja selgitada, võrdleme seda eelmise aasta tippmudeliga iPhone 7. Kuigi esmapilgul võib jääda mulje, et need kaks teineteisest kuigipalju ei erinegi, siis mõned suuremad ja väiksemad erinevused siiski leiduvad.

 

Disain

 

Õnneks või kahjuks on uus iPhone 8 sisuliselt täpselt samade mõõtmetega kui eelmine mudel ning erinevused on vaid mõnemillimeetrised. iPhone 8 on “tervelt” 1 mm kõrgem, 2 mm laiem ja paksem ning 10 grammi raskem kui iPhone 7. See tähendab seda, et enamik iPhone 7 jaoks mõeldud ümbristest ja ekraanikaitseklaasidest sobivad ka iPhone 8-le. Juhul kui sahtlipõhjas vedeleb veel mõni iPhone 6 või 6S-i ümbris, siis võib proovida ka seda, sest ka varasemate mudelite mõõtmed ei erine viimastest kuigi palju.

Allikas: Apple iPhone 8
Allikas: Apple

Üleüldine disain on jäänud laias laastus muutumatuks aastast 2014, mil müügile tuli iPhone 6. Aja jooksul on ära kadunud ainult antenniribad tagumiselt küljelt, muutunud on kaamera kuju ja suurus ning telefoni värvid. Sellegipoolest ei ole see ilmtingimata negatiivne, sest hästi töötavat asja ei olegi tarvis muuta. Suurem ja põhimõttelisem muudatus on toimunud hoopis telefoni koostematerjalide osas: iPhone 8 tagumine külg on valmistatud klaasist, mida Apple’i telefonidel nähti viimati iPhone 4 ja 4S-i puhul. Kuigi see tähendab, et telefoni tagumist külge on sisuliselt võimatu hoida näpujälgedest puhtana ning mahapillamisel tuleb tõenäoliselt arvestada, et see kukkumist üle ei ela (siinkohal soovitan kindlasti mõelda seadme kindlustamise peale), siis lisab see telefonile meeldivat raskust ning vähendab libedust võrreldes eelmise mudeliga. Ühtlasi viib see meid edasi järgmise punkti juurde, milleks on juhtmevaba laadimine.

 

Juhtmevaba laadimine

 

Kuigi juhtmevaba laadimine ei ole iseenesest uus tehnoloogia ning näiteks Samsung kasutab seda oma tippmudelites juba aastast 2015 (Samsung Galaxy S6 oli esimene telefon, millel juhtmevaba laadimine juba “karbist välja” kaasas oli), siis Apple’i jaoks on see suur samm edasi ning esimene juhtmevaba laadimise võimekusega iPhone. Klaas on juhtmevaba laadimise puhul määrava tähtsusega, kuna läbi metalli ei ole võimalik juhtmevabalt seadet laadida ning alates iPhone 5-st on kõik Apple’i telefonid olnud alumiiniumist korpusega. Apple’ile mitteomaselt ei ole juhtmevaba laadimise jaoks loodud täiesti uut standardit ning see töötab enamiku poes müüdavate juhtmevabade laadijatega. Laadija valimisel tuleb ainult jälgida, et see vastaks Qi standardile, mis aga ei tohiks tekitada probleeme, sest enamik laadijaid seda juba toetavadki. Sama standardit kasutab ka näiteks Samsung ehk iPhone 8 laadimiseks sobivad ka Samsungi toodetud juhtmevabad laadijad. Lisaks on iPhone 8-le lisatud kiirlaadimisfunktsioon, mis võimaldab 30 minutiga täis laadida kuni 50% akust. Seda siiski ainult juhtmega laadides.

 

True Tone display

 

True Tone display on nutikas funktsioon, mida esimest korda nägime 9,7’’ iPad Pro juures ning mis nüüd on lisatud ka iPhone 8-le. Sisuliselt sarnaneb see Night Shift funktsiooniga, mis vähendab siniseid värvitoone, aga kui Night Shift teeb seda manuaalselt või vastavalt graafikule, siis True Tone teeb seda automaatselt, pidevalt ja vastavalt telefoni ümbritsevale valgusele. Esmapilgul väike uuendus vähendab pikemal kasutamisel oluliselt silmade väsimist.

 

Protsessor, aku ja kaamera

 

Nagu juba iga uue mudeli puhul tavaks, on ka iPhone 8 saanud endale parema ja võimsama uue põlvkonna protsessori, millel seekord on nimeks A11 Bionic. Süvenemata liiga sügavale numbritesse, võimaldab uus protsessor mängida näiteks liitreaalsusmänge, iPhone X’e puhul ülikiiresti ja turvaliselt kasutada näotuvastust ja üleüldiselt telefoni kasutamist oluliselt kiirendada. Geekbench’i järgi on iPhone 8, 8 Plus ja iPhone X jõudluselt kohati võimekamadki kui näiteks Macbook Pro.

 Kui oled suur IKEA mööbli sõber, siis laadi kindlasti alla rakendus IKEA Place, millega saab IKEA tooteid liitreaalsust kasutades oma koju paigutada. Nii näed juba enne poodi sõitmist ja tugitooli kojutoomist, kas see ikka vaiba ja värvidega kokku sobib.

 

[customvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=VMBvJ4MTXzc” width=”800″ height=”400″ align=”none”]

 

Kuigi iPhone 8 aku on mahutavuselt veidi väiksem kui iPhone 7-l (1821 mAh vs 1960 mAh), siis tänu uuele ja efektiivsemale protsessorile peab aku reaalselt siiski vastu kauem kui eelmisel mudelil. Tavapärase kasutamise puhul ei tohiks aku enne õhtut kunagi tühjaks saada ning kui oled veidi väiksem telefonikasutaja, siis peab telefon vastu isegi kauem (ooterežiimil ehk suletud ekraaniga kaotab aku uskumatult vähe voolu).

Nii iPhone 7 kui ka iPhone 8 kasutavad 12 MP f/1.8 avaga ning optilise pildistabilisaatoriga tagumist kaamerat, kuid erinevused tulevad mängu videote filmimisel. Näiteks suudab iPhone 8 filmida 4K videoid kuni 60 kaadrit sekundis (iPhone 7 30 kaadrit sekundis) ning Full HD resolutsioonis aegluubis videoid kuni 240 kaadrit sekundis (iPhone 7 120 kaadrit sekundis).

 

Kokkuvõtteks

 

Kuigi iPhone 8 ei ole nutitelefonide uuestisündi tähistav seade nagu iPhone X, ei ole see sellegipoolest telefon, millest peaks mööda vaatama ja järgmist mudelit ootama jääma. Ja kui nüüd pöörduda tagasi artikli alguses püstitatud küsimuse juurde, kellele uus iPhone 8 mõeldud on, siis vastus on väga lihtne: iPhone 8 on mõeldud neile, kes soovivad kompaktset, kuid väga võimast tipptelefoni, mis aga ei pea samal ajal olema igas mõistes tehnoloogiline tippteos…  ning, kes tahavad telefoni, mis maksaks alla 1000 euro.

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid