Sellel on puutetundlik ekraan, sees SIM-kaart ning sellega saab helistada. Lisaks tuletab see meelde, kui oled pikalt istuma jäänud, äratab hommikul üles ja kiidab, kui elad tervislikult ja liigud palju. See on Samsungi nutikell Samsung Galaxy Gear S.

Testis osalenud seadmed

Samsung Galaxy Gear S

Screen Shot 2015-11-10 at 21.45.57

 • Ekraan: 2’’ Amoled
 • Protsessor: 1 GHz Dual Core
 • Sisemine mälu: 4 GB
 • Pritsmekindel: jah
 • Ühilduvus: Samsungi telefonid (vt mudeleid e-poest)
 • SIM-kaart: jah
 • Hind: 299 €

Samsung Galaxy Note 4

Screen Shot 2015-11-10 at 21.45.05

 • Ekraan: 5.7’’ Super Amoled
 • Põhimälu: 3 GB
 • Protsessor: 2,7 GHz Quad-Core
 • Sisemine mälu: 32 GB
 • Kaamera: 16 Mpix
 • Hind: 599 €

Nutikellad on muutumas järjest populaarsemaks ning enamik suurematest telefonitootjatest on välja arendanud ka oma isikliku nutikella, teiste seas ka Samsung, kelle eelmise põlvkonna nutikella – Samsung Galaxy Gear S – testisin.

Samsung Gear S erineb paljudest teistest saadaolevatest nutikelladest peamiselt ühel põhjusel – sellesse võib panna (kuid ei pea) eraldiseisva SIM-kaardi, mis võimaldab kõnesid teha ning neid vastu võtta ka ilma telefonita. See tähendab, et kui õhtul peale väsitavat tööpäeva spordiriided selga visata, telefon koju jätta ning jooksma minna, siis oluliseks saanud ühendus välismaailmaga ei kao ning kättesaadav saab olla ka telefonita.

See on ühtaegu nii õnnistus kui ka õnnetus, sest kõned, sõnumid, meilid, Facebook, Instagram, Snapchat ja mis kõik veel annavad endast k o g u  a e g  märku.

Alustamine

Kella kasutuselevõtt on tehtud võimalikult lihtsaks ja mugavaks. Isegi päris värske nutikasutaja saab põhiasjad kohe seadistusel selgeks.

Selleks, et kell ühendada telefoniga, tuleb kõigepealt Samsungi rakendustepoest alla laadida Samsung Gear Manager. Kui rakendus on telefonis, tuleb sisse lülitada bluetooth ning kell annab seejärel märku ühenduvast seadmest.

IMG_0020Pärast kiiret rakenduste uuendamist on kell töökorras. Esimesel kasutamisel kuvab kell nippe liigutuste ja nende tähenduste kohta (vasakule nipsates näeb teadaandeid, üles nipsates rakendusi jne).

Praktilisus

Igapäevases kasutuses tõestas kell end (pisut isegi ootamatult) kui väga praktiline kaaslane. Hommikuti äratab see kandja unest üles – partnerit segamata – meeldiva ja üldse mitte ehmatava vibratsiooniga. Tööle sõites sain sellega avada sissepääsuvärava mugavalt otse kellalt helistades.

Kuna sõidu pealt menüüdes surfamise ja nimede trükkimise jaoks on kell pisut väike, siis kiireks leidmiseks tuleks tihedalt kasutatavad numbrid salvestada lemmikute alla. Autos üksi olles avastasin end isegi kellaga rääkimas, kuna väike kõlar kella sees tegi heli kõrvadeni toimetamisega suurepärast tööd ning isegi linnaliikluse kärast ja autorooliga sahmimisest hoolimata sain mina rääkijast aru ning vastupidi.

Kõigele lisaks annab kell jooksvalt teada meeldetuletustest, järgmistest kokkusaamistest ning vastamata kõnedest, sõnumitest jms. Mitmel korral hoidis kell ära ebamugava olukorra, kus telefon oleks jäänud tööle või koju ning andis aegsasti teada, kui olin telefonist liiga kaugele läinud ja ühendus telefoniga kadus.

Tõrvatilgad meepotis

 • Kell ühildub ainult teatud Samsungi mudelitega ning kõik LG, Sony, Huawei, iPhone’i jm telefonide kasutajad peavad oma randmele leidma teistsuguseid alternatiive.
 • Suure kellaga magamaminek oli pisut veider ning kui higistav ranne kõrvale jätta, oleks tahtnud, et kell saaks ise aru, kui ma magama lähen, sest unisena une algust märkida oli pisut tüütu ja ununes pigem tihti.
 • Kellalt märguannete lugemine oli mugav, kuid teisest seadmest loetud märguanded ei kustunud kellast ära ning need tuli eraldi kustutada.
 • Kellarihm sobis sportlikesse ning igapäevastesse tingimustesse, kuid soliidsemate ürituste tarbeks oleks tahtnud kummist rihma asendada näiteks nahast rihmaga.

Kella kandmine mõjus kindlasti positiivselt minu igapäevasele liikumisele, kuna soovitas mul jalutama minna, kui olin pikalt istuma jäänud ning õhtuti päevast sammude arvu kontrollides tekkis positiivne hasart järgmisel päeval eelmist tulemust parandada.

Hasarti aitasid tekitada ka õnnitlused ja kiitused eesmärkide täitumisel ning võimalus enda sammude arvu teiste kasutajatega võrrelda.

Õhtuti magama minnes tuli see eraldi märkida – kell analüüsib seejärel öise rahmeldamise sageduse järgi unekvaliteeti. Kõik andmed, mida kell läbi paljude andurite liikumise ja une kohta kogub, salvestuvad terviserakendusse, mida saab ka telefonist jälgida.

Väike, kuid võimekas tehnovidin pidas aktiivsel kasutusel vastu umbes kaks päeva, mis on keskmise nutitelefoniga sarnane akupidavus. Aku laadimine oli see-eest väga kiire ning kõigest mõnelt protsendilt laadis kell 50% peale ligi poole tunniga. Laadimise jaoks on kaasas eraldi klamber, mis kinnitub kella alumisele osale rahuldustpakkuva klõpsatusega ning selle külge sobib tavaline Micro-USB otsaga telefonilaadija.

Välimus

Oma suure ning pisut kaarduva ekraani ning stiilsete vahetatavate “sihverplaatidega” kell on välimuselt kindlasti pilkupüüdev. Kummist rihm on praktiline ning trenni tehes mugav, kuid ei ole kahjuks vahetatav millegi soliidsema vastu – üritusteks, mis ei sisalda higistamist ja kätega vehkimist.

Samsung tegi kella ka valge rihmaga, kuid oma suuruse tõttu võib kell naisterahva peenikesele randmele pisut suureks jääda.

Kokkuvõtlikult võin öelda, et nädal nutikellaga näitas mulle selle väikese seadme võimalusi ja kasutegurit ning muutis arvamust nutikelladesse üldiselt. Väikesed segavad asjaolud ei vähendanud kokkuvõttes oluliselt kella väärtust ja nädalane kasutusaeg oleks vabalt võinud kujuneda ka pikemaks.

Praeguseks on müügile tulnud ka Samsungi uusim nutikell Samsung Gear S2.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid