“Kuhu kaob raha?” küsime endalt tihti, kui avastame end kuu lõpus kitsas olukorras või oleme seadnud eesmärgiks koguda raha näiteks ettevõtlusega alustamiseks või uue kodu soetamiseks, aga eesmärgini kuidagi ei jõua. Säästmisnõustajad soovitavad esimese ülesandena märkida üles kõik tehtavad kulud, et tekiks hea ülevaade.

Raha kogumiseks võib eesmärke seada ka lihtsas Exceli tabelis, mis aga pole üldse nii lihtne, kui programmi ja selle funktsioone ei tunne. Lisaks on meil pidevalt taskus nutitelefon, mis võimaldab kulutused üles märkida kasvõi poekassas, ilma et peaks neid meeles pidama või tšekke koguma.

Monefy

Olles katsetanud viimastel aastatel kümneid erinevaid rahajälgimise äppe, torkab oma lihtsuse ja praktilisusega silma Monefy. Vahepeal tundus juba, et rahateemalist rakendust ei olegi võimalik teha sellisena, et kohe oskad kasutada, sest kõik võtsid oma aja, et selgeks saada.

Monefy
MonefyApp

Android

Alguses tuli ette nuputamist, et loogika ära õppida. Monefy tasuta versioon muutis seda arvamust lõplikult.

Pastelsed värvid, arusaadav menüü. Ei midagi üleliigset. Samas võimalus ilma vaevata vaadata nädala-, kuu- või aastakokkuvõtet. Liikumine erinevate kontode vahel. Kohe esilehel märgitavad sissetulekud ja kulutused. Pidevalt silma all olev diagramm, mis annab aimu, kuhu raha läheb. Disain ja ilu käivad käsikäes ja on väga hästi õnnestunud.

Tasuta versioonil on rahaühikuks võimalik valida vaid USA dollar, aga vaid ühe valuutaga tegeledes pole sellel vahet. Dollarimärgi võib mõelda ka euromärgiks. Keda aga see pisiasi häirib, saab 1,95 euro eest äpi, mis aitab tõenäoliselt säästa tunduvalt rohkem.

Sünkides äpi Dropboxiga, tekib võimalus seda kasutada erinevates seadmetes või mugavalt jagada teiste pereliikmetega.

Expense Manager

See rakendus on võtnud endale raske ülesande olla ülimalt lihtne ja samas rikkalike võimalustega. Olles küll valgel põhjal, mõjub Expense Manager oma lihtsuses nagu puhas Android – vaid skelett ilma visuaalse mölluta.

Kuigi tasuta versioon on äge, siis erinevalt Monefyst soovitan käia välja 1,89 eurot täisversiooni eest, sest see avab võimalused näha põhjalikku statistikat, mis on väga oluline.

Kuu lõpus saad kokkuvõtet vaadates väga selgelt aru, miks hetkeseis on selline, nagu ta parasjagu on, ja mõelda, kust saaks koomale tõmmata.

Eesmärk pole ju alati võimalikult kasinalt elada, vaid vältida tarbetuid kulutusi, mis võivad tekkida pea märkamatult, sest oleme nii harjunud. Raha liikumiste tabeleid saab eksportida Exceli-failina ja saata, kuhu vaja, alustades Dropboxist ja lõpetades Messengeriga.

Money Lover

Arendajad on rõhu asetanud erinevatele kategooriatele ja mugavalt keritavale menüüle, kust saab näha kulutusi kuu või teema kaupa. Money Lover pakub eriti rohkelt valikuid, kuidas säästmine või eelarvestamine üles ehitada, samas kui eelnevad äpid pigem pakuvad ette, kuidas seda teha.

Kellel on juba varasemalt oma süsteem või kes soovib selle luua, siis Money Lover on kindlasti õige valik, olles seejuures väga lihtne ja kasutajasõbralik. Äpi teeb eriliseks ka võimalus luua sündmusi tulevikuks.

Näiteks plaanides alustada oma äriga, saad teha eraldi eelarve just selle jaoks, panna paika summa, mis on plaanis investeerida ja ettevõtte asutamise järel märkida ka raha liikumisi.

Sama põhimõtet võid rakendada ka puhkusereisi plaanides. Nii on täpne ülevaade, kui palju ja kuhu on raha kulunud ja pole vaja hakata tüütu meenutamisega tegelema.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid