Kasulik nutiseade: Toggl aitab mõõta ja lugeda, kui palju me millegi peale aega kulutame

#ajajuhtimine #time tracking #Toggl

Äpiloome juures tundub kõige olulisem kasutajamugavus. Allatõmmatud rakendus peab olema nii neetult lihtne, et seda tõesti kasutama hakataks.

Kõige suurem on väljakutse funktsioonirohkete äppidega, mis kõik ju peaksid elu lihtsamaks tegema. Toggl on Eesti oma time tracking tarkvara, mis aitab mõõta ja lugeda, kui palju me millegi peale aega kulutame.

Mille peale mu aeg kulub?

Togglis saame selge ülevaate, ega mõni projekt pole unarusse jäänud või teine jälle liiga palju tähelepanu saanud. Kindlasti on tegu hea tööriistaga tunnipõhistele töötajatele, et oleks arvestus tööajast. Alustades tööd millegi kallal, tuleb see vaid nimetada ja vajutada play-nuppu ning stopper hakkab tiksuma. Nagu ka headel spordiäppidel, on Togglil võimalus töötunde hiljem lisada ja redigeerida.

See toimib suurepäraselt ka grupitööde puhul, kus on võimalus süsteemi kaasata terve tiim ja lugeda ühiseid ja iseseisvaid projektile kulutatud tunde, päevi ja nädalaid.

Kui sa juba vajad Togglit, siis on küllalt suur tõenäosus, et puutud kokku ka ajaplaneerimise ja muu sarnase tarkvaraga. Seetõttu on tehtud ühilduvus muude programmidega väga lihtsaks.

Õiglase töö eest õiglane palk

Toggl muudab vaikselt, kuid järjekindlalt ka töötaja ja tööandja vahelist suhtlust ja seniseid kitsaskohti. Võttes selle firmas kasutusele, on võimalik juhtida tähelepanu koosolekutel veedetud ajale, loomingulise töö mahule, paberite täitmisele ja miks mitte ka kogu (kodu-)kontoris veedetud ajale, et saada töö eest õiglast palka.

Teisest küljest on see tööandjale arvestatav dokument, mis vähendab vaidluskohti “tunnetuslikule” lähenemisele seal, kus peaks valitsema täpsus.

Nagu ka Toggl ise ütleb, ei saa areneda selles, mida ei mõõda. Ehk arenguks on vajalik arenguplaan, millest kinni pidamiseks tuleb omada ülevaadet, mis kui palju aega võtab.

Toggl on selles suurepärane ja töötab kõikvõimalikel platvormidel, alustades nutiseadmetest ja lõpetades Linuxiga. Eraldi trump on Chrome’i laiendus, millega saab projekti kallal tööd alustades vajutada vaid nupukest aadressiriba kõrval.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid