Kas uus iPhone on 12 ja see tuleb septembris?

#apple #iPhone
4 min lugemine

Sügiseti, umbes septembris, on Apple tavaliselt maailmale tutvustanud oma uusi iPhone mudeleid. Kas see juhtub nii ka käesoleval aastal, või on viirus teinud ka siin omad korrektuurid, on veel pisut vara öelda. Samas aga on üsna kindel, et tulemata uued mudelid ei jää.

 

Eeldatavalt saab seeria omale nimeks iPhone 12 ning tõenäoliselt on mudeleid tulemas rohkem kui üks. Kui mitu täpselt ning mida kuulujuttude veskid veel välja pakuvad, sellest nüüd juttu teemegi.

 

Suurused

 

Kõlakate kohaselt ilmub neli seadet kolmes erinevas suuruses. Täpsemalt siis 5,4 tolli, 6,1 tolli ja 6,7 tolli. Arvestades, et praegune iPhone 11 omab samuti 6,1 tolli suurust ekraani, võib arvata, et selline mõõt on Apple arvates kuldne kesktee ja sellele lisatakse siis pisut väiksem ja suurem versioon. Seejuures on keskmine variant saadaval veel kahes konfiguratsioonis ehk tavaline ja „lipulaev“, mis kannab arvatavasti siis Pro lisanime. High-End staatuse saab arvatavasti ka suurem variant (lisanimi Max). Väiksem telefon aga peaks, hoolimata suuremast tollimõõdust, tänu ekraani servadeni nihutamisele olema umbes samas suuruses nagu praegune iPhone 8.

 

Disain

 

Teadupärast on Apple-l kombeks ühte ja sama disaini kasutada mitme aasta vältel. Kuna täna turul olevad iPhone disainid on üle kantud eelnevatest aastatest, võib koos uute ekraanisuurustega ilmuda ka täiesti uus disain. Samas aga on kõik uus ammu unustatud vana ning kuulujuttude ja ka lekkinud piltide jms. kohaselt, teeb tagasituleku iPhone 4 juures kasutust leidnud sirgete külgedega välimus. Ehk klaasist tagumine pool ning ekraan on metallist raami vahel. Seega kaovad praegused ümarad vormid ning need asenduvad kandilisemate joontega. Eeldatavasti tähendab see ka nii-öelda tasast ekraani, ehk Apple ei võta sarnaselt konkurentidele kasutusele äärtest kaarduvat disaini. Samas aga usutakse, et ekraan saab omale mobiilide maailmas haruldase safiirklaasi, mis on äärmiselt vastupidav kriimustustele.

 

Tehnilised parameetrid

 

Palju vähem on aga teada tehniliste parameetrite poole pealt. Peaaegu kindlasti on olemas 5G tugi. Samuti näotuvastus ning endiselt hoidutakse sõrmejäljelugejast. Selle rolli on edukalt asendanud näotuvastustehnoloogia. Suhteliselt kindel saab olla, et protsessor on Apple enda poolt toodetud A14. Põhimälu suuruseks saab arvatavasti 6GB ning salvestusruum varieerub sõltuvalt mudelist 64 GB ja 512 GB vahel. Mälukaarti pole endiselt – seda asendab pilv ehk iCloud. Mis puudutab akut ja laadijat, siis esimene neist tõenäoliselt kasvab, ehk saab juurde milliampreid. Teine aga võib osade kuulduste kohaselt karbist hoopistükkis puudu olla. Ehk siis Apple panustab loodushoiu sildi all sellele, et täiendava tasu eest soetatakse telefonile juurde veel laadija. Samas aga toob see jutt omakorda segadust USB-C kasutuselevõtu kuuldustele. On ju siiani Apple kasutanud omaenda standardit, samas aga eeldaks uue telefoni karbist laadija puudumine seda, et kasutajal on laadija juba olemas.

 

Kaamerad

 

Loomulikult käib suur kära uute telefonide ilmudes ka nende kaamerate ümber. Apple kasutab siin suure tõenäosusega lipulaevade puhul 3 objektiiviga lahendust ning tavamudelid peavad leppima 2 objektiiviga. Ilmselt muutuvad kaamerad senisest veelgi paremaks ehk suureneb optilise zoom-i ulatus ning paraneb pildikvaliteet vähese valgusega oludes pildistades. Kuuldavasti saab parem ka lainurk objektiivi stabilisatsioon ning paraneb 4K filmimise kaadrisagedus. Pakkuda võiks ka 3D ja LiDAR lahenduste kasutamist, kuna iPad Pro peal on neid juba näidatud.

 

Kokkuvõttes

 

iPhone 12 teemat kokku võttes võib öelda, et tavapäraselt on tegemist küllaltki oodatud mudeliga ning kuuldusi ja oletusi, milline see olema saab on palju, kuigi seekord vahest mitte niivõrd massiivselt kui tavaliselt. Samamoodi on tänu viirusele pisut kahtlane ka reaalsete tarnete kuupäev, kuid eks päris täpselt saame teada ikka alles siis, kui seadmed reaalelt esitletud on. Sama kehtib ka hindade ja parameetrite kohta.