Levinud arvamuse kohaselt tuleks oma nutiseadmel kasutatavad rakendused sulgeda või “kinni lohistada”, kui neid enam ei kasutata, kuid see võib vastupidiselt aku säästmisele seda hoopis kiiremini tühjaks tõmmata.

Rakendusest väljudes ei jää see tegelikult taustale tööle, vaid rakendus peatatakse ning lehel olev info salvestatakse operatiivmällu. Tänu sellele avaneb rakendus kiiresti ning pooleli jäänud kohast. Kuna rakendus on taustal n-ö pausi peal, see akult mingisugust lisapingutust ei nõua.

Kui peale igat kasutamist rakendus kinni panna, kustutatakse sellekohane info ka operatiivmälust ning uuel avamisel peab seade selle uuesti operatiivmällu lisama.

Parim viis oma seadme aku säästmiseks on rakendused kontrolli alla saada. Selleks tuleks kõigepealt välja selgitada, millised rakendused kõige rohkem seadme akut kurnavad. Android-seadmes saab seda teha rakenduses Seaded menüüpunktis Aku ning iOS-is rakenduses Settings ning Battery. Seejärel oleks mõistlik keelata teavitused või koguni taustal sünkroniseerimine vähem olulistel rakendustel.

Teavituste keelamine Androidis on kõige lihtsam rakendusesiseste seadistuste alt. iOS-seadmes jäävad kõik allalaaditud rakendused Settings menüüsse, kust pääseb eraldi iga rakenduse seadistuste juurde.

Taustaandmeid saab Android-seadmes keelata, minnes rakendusse Seaded, seejärel Andmekasutus, kus iga rakenduse avamisel kuvatakse väikest kasti “Taustaandmete piiramine”, mis keelab rakendusel taustal andmeid vahetamast (ning akut kulutamast). iOS-seadmes saab seda teha järgnevalt: Settings – General – Background App refresh.

Allikas: cnet

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid