Soundsgood on platvormide-ülene muusikalistile leidmise, kuulamise ja jagamise tööriist. Foto: Soundsgood.co

2014. aastal käivitas NUMA-nimeline startup Prantsusmaal kogu muusikamaailma jaoks suure potentsiaaliga platvormi Soundsgood, mis on eelkõige suunatud muusikaeelistuste mõjutajatele – raadiod, muusikablogid, DJ-d, muusikakriitikud, vastavad ajakirjad jms. Mida see lahendus aga muusikasõbrale pakub?

Mida Soundsgood teha võimaldab?

Selle platvormi kaudu saab jagada inimestega oma lemmik-muusikaloendeid ja seda mitte üksnes sama keskkonna siseselt, vaid ta ühendab ära kõik sisse käidud teed ja loob otseteed kõigi suuremate kuulamisplatvormide, sh Spotify, SoundCloudi, Deezeri ja Youtube´i juurde. Tulevikus on plaanis rajada ühendused veel Rhapsody/Napsteri, Microsoft Groove’i, Bandcampi, Audiomacki, Anghami ja mitme teisegagi. On vaid üks erand – Apple Music, kuivõrd see ei toeta muusikaloendite jagamist platvormide vahel.

Uue listi loomine Soundsgood's. Foto: Soundsgood.co
Uue listi loomine Soundsgoodis. Allikas: Soundsgood.co

Kuigi fookusega rohkem B2B, võidab sellest ka tavakasutaja

Tänaseks juba tuhandete kasutajatega Soundsgood on kasulik mitmele sihtrühmale, näiteks neile, kes omaenda muusikale või muusikavalikule suuremat auditooriumi otsivad, kui ka neile tavakasutajatele, kes otsivad lihtsalt uusi põnevaid helisid.

Uue kanali loomine Soundsgood'is. Allikas: Soundsgood.co
Uue kanali loomine Soundsgoodis. Allikas: Soundsgood.co

Ennekõike on see rakendus mõeldud ikkagi muusikatööstust mõjutavatele inimestele, kes saavad selle “ühendustee” kaudu avaldada ja levitada kokku pandud muusikaloendeid, kindlale maitsele suunatud muusikat vms. Tegu on täiesti “võit-võit” lahendusega. Et oma liste kõigis kanalites saaks jagada, tuleb need vastavalt Soundsgoodga muidugi ära ühendada. Aga see on juba puhtalt tehniline detail.

muusikat saab ühest platvormist teise “laadida”

Soundsgoodi saab üles laadida ka juba olemasoleva muusikaloendi mõnelt teiselt platvormilt. Selleks tuleb loend vastavast keskkonnast importida. Siin aga avaldus katse korras üleslaaditud Spotify loendiga tehniline tõrge. Liides muusika importimiseks on lihtne, kuid tundub, et teatud andmemahu juures süsteem siiski tõrgub. Testiks valisin oma Spotifyst 270 looga loendi, mille väljalugemisega jõudis platvorm 2/3 peale, kuni hangus. 25 looga loendiga sai ta seejärel aga kenasti hakkama ning laadis selle üles ka Youtube’i.

Listi importimine-eksportimine erinevate platvormide vahel. Allikas: Soundsgood.co
Listi importimine-eksportimine erinevate platvormide vahel. Allikas: Soundsgood.co

Lisanõksud

Platvormil on lisaks veel paar head turundusnõksu, mis tasub kõrva taha panna ja võimalusel kasutusele võtta. Soundsgood pakub lihtsat moodust istutada pleier oma muusikaga ka kodulehele. Ja teine asi. Kui platvormi aktiivselt kasutada ning oma muusikat mitmes suunas jagada, siis on üsna tüütu hakata igalt lehelt selle kuulamisstatistikat kokku otsima. Soundsgoodi kaudu saab jälgida aga ka vastavaid kuulamiste koondandmeid. Dashboard peaks tulema kohe-kohe välja.

Platvormi kasutusmugavus on hea. Kuigi paljud loendid on prantsuskeelsed, leiab sealt ingliskeelset sisu aina rohkem ja rohkem. Soundsgoodi otsiväli toimib tõhusalt, otsides vasteid nii kasutajate, loendite ja ansamblite nimedest, laulude pealkirjadest kui ka metaandmete realt. Eesti teemal leidis viite meie eelmise aasta euroloole.

Niisiis soovitan muusikahuvilistel seda lehte uurida.

Kirjutan enamasti raamatumaailmast, aga ka lihtsalt e-maailmas teabe talletamist või edastamist puudutavatel teemadel. Olgu selleks siis audio- või e-raamatud, lugerid või raamatusõprade suhtluskeskkonnad, veebiloengud või koduraamatukogu ülesehitamine jms.

Kommentaarid