Allikas: Nokia

Nokia 9-l on 5,5-tolline OLED-ekraan ja operatsioonisüsteem Android 8,0 Oreo.

 

Hiljuti välja tulnud keskklassi Nokia 6 ja lipulaev Nokia 8 saab peatselt lisa Nokia 9 kujul, kirjutab The Verge. Kui vahepeal oli soomlastele kuulunud ja nüüd Microsofti kaubamärgi all olev telefonitootja varjusurmas, siis seda üllatavamalt mõjusid nende hiljutised nutitelefonid, mis osutusid igati headeks.

Uue Nokia 9 esikülge katab 5,5-tolline OLED-ekraan, mille on tootnud LG. Nokia 8-l oli seevastu IPS LCD ekraan. Nokia 9 seest leiab Snapdragon 835 kiibi ja tugeva 3250 mAh aku. Sellel on kaks tagumist kaamerat (12 MP ja 13 MP) ning 5-megapiksline esikaamera. Telefonis hakkab olema 128 GB salvestusruumi failide hoiustamiseks.

Arvestades seda, et telefon tundub tulevat igati kõvade näitajatega, ulatub selle hind ilmselt vähemalt kallimate keskklassi telefonidega ühele pulgale.

Nokia oli üks suuremaid telefonitootjaid, kuid kaotas oma positsiooni seoses iPhone’ide ja Androidi seadmete võidukäiguga. 2014. aastal müüdi Nokia Microsoftile ja 2017. aastal on taas tulnud välja uued mudelid.

Ääremärkusena tuleb öelda, et Nokia uute telefonide nimed mõjuvad kui puhkus. Ajal, mil kõigi teiste tootjate mudelinimed on läinud üha pikemaks ja keerukamaks, ajades keele sõlme, on Nokia 9 nime meeldejätmine ülimalt lihtne.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid