Apple tutvustas maailmale uut Force Touchi tehnoloogiat oma värskeima telefoniga iPhone 6s. Kas sarnast funktsionaalsust on oodata ka Samsungi järgmistelt mudelitelt?

Force Touch (ka 3D Touch) on praegu veel ainult iPhone 6s ja iPhone 6s Plus telefonides ning uutes Apple’i arvutites olev funktsionaalsus, mis tunnetab ära ekraanile avaldatava rõhu tugevuse ning kuvab vastavalt vajutusele erinevaid funktsioone. Kuna nutitelefonide maailmas võetakse kõik uudne ja kasulik samal või veidi värskendatud kujul üle ka teiste tootjate seadmetele, siis hiljuti avaldatud patendiavaldus Samsungilt on sellekohaseid spekulatsioone veelgi võimendanud.

Patendiavaldus (mille ettevõte on esitanud juba 2014. aasta aprillikuus) näitab, et Samsung mängib mõttega samalaadne funktsioon oma tulevaste telefonide tarbeks mängu tuua.

Sarnaselt Force Touchi tehnoloogiaga võimaldaks ka Samsungi variant ekraanile avaldatava puudutuse tugevuse alusel kasutada erinevaid funktsioone. Patendiavalduses on kirjeldatud funktsiooni, mis võimaldab klaviatuuril väikeste tähtede tugevamal vajutamisel saada suured tähed (praegu tuleb selleks eraldi valik teha). Rõhutundlikkus annaks nii Samsungi kui ka kolmandatele arendajatele uusi võimalusi telefonide veelgi käepärasemaks muutmisel.

gsmarena_002

Pole selge, kas Samsung tehnoloogiat ka reaalselt arendanud on, kuid arvestades seda, et jutud liiguvad juba järgmise lipulaeva Samsung Galaxy S7 ümber, siis midagi Force Touchi tehnoloogia sarnast aitaks uuel mudelil teiste võimsate protsessorite ja kaamerate kõrval rohkem silma paista.

Allikas: Samsung’s own 3D Touch interpretation revealed in patent filing

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid