Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Google.com

Oli aeg, mil Huawei oli kõigest üks paljudest Hiina telefonitootjatest, keda tunti (kui üldse) ainult odavate plastist nutitelefonide poolest. Need ajad on ammu möödas ning juba mõne nädala pärast võime oodata ettevõtte uusimaid P-seeria telefone, mis Samsungi, Apple’i ja teiste suurtootjatega armutusse konkurentsiheitlusse astuvad.

 

Minu hinnangul, alates 2013. aastast, mudeliga Huawei Ascend P6 tootedisaini ja kvaliteedi poolest reele saanud Huawei on aasta-aastalt turule paisanud järjest paremaid ja kvaliteetsemaid tooteid. Seetõttu ei ole ka ime, et näiteks 2017. aasta oktoobrikuu müüduim telefon Telias oli just Huawei P10 Lite.

 

Teadaolevad spetsifikatsioonid (P20)

  • Protsessor: Kirin 970
  • Muutmälu: 8 GB
  • Tagakaamera: 40 MP
  • Esikaamera: 23 MP

 

 

Mitte P11, vaid P20

 

Enamik telefonitootjatest kasutab uute mudelite nimetamisel mingisugust kindlat numbriloogikat. Apple annab telefonile tavaliselt uue numbrilise väärtuse iga kahe aasta tagant, kasutades vahepealsel aastal lisandit “S” (iPhone 4 – iPhone 4S; iPhone 5 – iPhone 5S jne), Sony andis vahepeal igal aastal oma tipp- ehk Z-mudelile uue järjekorranumbri (Z1, Z2, Z3 jne) ja nii ka Huawei, kes on alates 2013. aastast oma tippklassi telefone nimetanud vastavalt P6, P7, P8 jne. Kõik eelnev loob loogilise ootuse, et sel kevadel maailmale näidatav telefon saab nimeks P11 (kuna eelmine oli Huawei P10), kuid internetis liikvel olevad jutud väidavad, et märtsi algul lansseeritavate telefonide järjekorranumbriks saab hoopis 20.  Võttes arvesse varasemaid aastaid, näeme koos põhimudeliga Huawei P20 ilmselt ka väiksemat P20 Lite’i ning suuremat P20 Plusi. Õnneks ei ole tarvis enam kaua kannatada ning tõde selgub juba üsna pea.

 

 

Kolm kaamerat

 

Kaamerat, täpsemalt selle pildistamise kvaliteeti, tähtsustatakse telefonides järjest enam ning seetõttu on paljud tootjad ka oma ressursse suunanud just kaameratehnoloogia arendamisse. Nii ei ole näiteks kaks kaamerat telefoni tagaküljel enam teab mis imetegu ja ühe kaameraga lipulaevu jääb aina vähemaks. Seda huvitavam on Huawei hiljuti välja saadetud kutse 27. märtsil aset leidvale pressiüritusele, mis küll ei ütle otsesõnu, et ilmavalgust näeb uus kolme kaameraga telefon, kuid kutsel olevad kolm salapärast sõõri, lekkinud dokumendid ning varem samasse aega langenud telefonide launch’id on kõmuveskid siiski täispööretel käima lükanud. Lekkinud fotode põhjal võib eeldada, et kolm kaamerat saab ainult põhimudel P20 ja ilmselt ka P20 Plus. P20 Lite kui seeria soodsam telefon saab tõenäoliselt “kõigest” kaks kaamerat.

 

Huawei invite 2018

 

Väidetavalt suudavad need kolm kaamerat pildistada 40 MP suuruseid fotosid ning tänu viiekordsele Hybrid Zoom tehnoloogiale ei kaota need kaadrit suurendades pilditeravuses ega -kvaliteedis. Nii suure megapikslite arvuga kaamerat nägime viimati aastal 2013 telefonis Nokia Lumia 1020, mis tegi küll ülikvaliteetseid fotosid, kuid oli suur ja kobakas, läks pildistamisel kuumaks ning elas pigem laadija otsas kui mujal. Loomulikult on ootused ka uue telefoni esikaamerale suured ning räägitud on koguni 23 MP kaamerast. Nii esimene kui ka tagumised kaamerad on eeldatavasti toodetud koos legendaarse fotokaameraid ja optikat tootva Saksa ettevõttega Leica, kellega Huawei on koostööd teinud ka oma eelmiste tippmudelite puhul.

 

Näotuvastus

 

Kolme kaamera kõrvalt tekitab põnevust ka kuuldus, et Huawei võib uue telefoniseeria mudelitega kasutajateni tuua ka oma nägemuse näotuvastusfunktsioonist. Seda paistab kinnitavat ka asjaolu, et lekkinud fotodel ei ole P20-l näha kohta näpujäljelugeja jaoks ja tõenäosus, et liiguti tagasi mustrite ja PIN-koodide aega, on pigem väike või olematu. Kui Huawei on sõrmejäljelugeja tervenisti otsustanud eemaldada, peab ta olema üsna kindel, et mis iganes uus tehnoloogia, mis seda asendab, on turvaline ja mugav kasutada.

 

Disain

 

Peale kolme kõrvutiasetseva kaamera ja pisut ümaramate nurkadega korpuse ei ole P20 disainis suuremaid muudatusi oodata. Lekkinud fotod heidavad aga valgust põnevale lähenemisele soodsama P20 Lite’i disainis, mille tagumiste kaamerate asetus ja ekraani ülaosas asetsev “saareke” ei nõua suurt mõtteressurssi, aru saamaks, milline telefon eeskujuks võeti. Kopeerimine ja teiste tootjate lahenduste ülevõtmine ei ole iseenesest midagi uut ja ilmtingimata negatiivset, kuid tavaliselt tehakse seda kasutajate poolt positiivselt vastu võetud funktsioonide osas. Sellepärast ongi arusaamatu, miks lekkinud fotodel on näha nn saarekest, mida kasutajad iPhone X puhul kuigi sõbralikult vastu võtnud ei ole. Sellegipoolest on tore, et sõrmejäljelugeja on viidud tagumisele küljele “õigesse” kohta.

 

 

Huawei uusim P-seeria lansseeritakse 27. märtsil Pariisis.

 

 

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi