Viis head telefoni - võrdle ja leia endale sobiv!
Viis head telefoni: võrdle ja leia endale sobiv!

Sony üllatab taas kompaktse, kuid vägagi võimeka mobiiltelefoniga. Suudetakse ja tahetakse teha seda, mida teised Android-telefonide tootjad ei tee: pisikesi käepäraseid telefone. Mõned päevad minu käes kasutusel olnud telefon üllatas nii mitmelgi moel.

Olulisemad tehnilised andmed

  • 4,6“ ekraan 720*1280 pix LCD displei 319 PPI
  • Android 6.0 Marshmallow
  • Snapdragon 650 Qualcomm protsessor : Quad-Core 1,8 GHz + Quad-Core 1,4 GHz
  • 23 MP Sony IMX300 tagumine kaamera koos 1080 p / 60 fps videosalvestusega
  • 5 MP eesmine kaamera koos 1080 p videosalvestusega
  • 32 GB sisemälu
  • 3 GB põhimälu
  • 2700 mAh sisseehitatud akuga
  • Sõrmejäljelugeja

Esimese üllatusena tuli ka Sony Xperia X mudelil sama hästi toimiv sõrmejäljelugeja.

Käsi südamel võin kinnitada: siiani parim, mida proovida olen saanud.

4Lisaseade paikneb Sony toitenupul paremas ääres. Ühe vajutusega on võimalik ekraan avada ja lukustuskuvast mööda saada. Näppu ei jõua pealt maha võtta, kui juba on tegevused saadaval. Sobib väga hästi inimesele, kes peab turvalisuse huvides kasutama erinevaid variante.

Välimus ja võimekus

Teiseks mitte nii suureks üllatuseks on Sony jätkuv suutlikkus tuua turule väga hea võimekusega käepäraseid telefone.

Pisematest Android-telefonidest kindlasti üks paremaid, kui mitte kõige parem. Liikuvale inimesele nagu ma ise tuleb kompaktsus kasuks.

Telefoni oli väga hea pista taskusse ja see sealt ka ühe käega välja võtta. Eelnevate aastate probleemid liiga soojaks mineva telefoniga on ka nüüd lahendatud tänu Snapdragon 650 protsessorile. Põhjus, miks võeti kasutusele pisut lahjem protsessor kui eelmise aasta mudelis, seisneb 650 mudeli paremas stabiilsuses. Kasutades telefoni, ei pannud kordagi tähele, et see oleks ebamugavalt soe või kaamera ei tahaks videot salvestada.

Sony Xperia Z5 püüdis tähelepanu oma ilusalt mati tagusega, kuid Xperia X Compact on saanud pisut läiget tagasi. Sellegipoolest on tagune kaas piisava läikega, et näpujäljed niisama näha ei jää.

Sobib väga hästi inimesele, kes pooldab telefoni kasutamist ilma kaante või muude ümbristeta.

Kaamera

Sony puhul ei saa rääkimata jätta kaamerast. Nad ei ole ka kaasa läinud viimase aja trendidega kasutada mobiilil kahte kaamerat. Selle asemel on telefoni taga mitu sensorit, mis pildi tegemise võimalikult reaalseks teevad.

Sony liidab kokku lasersensori, SteadyShot-tehnoloogia ja RGBC-IR-sensori. Lasersensor suudab juba 150 mm kauguselt objekti fokuseerida ja suudab ka pisut hämaramates tingimustes hea pildi teha. Kõige märkimisväärsemaks jääb endiselt videote tegemine pisut väriseva käega. Kõikumist kui sellist ei jää videote puhul nähagi – kõik tänu SteadyShot-tehnoloogiale.

3

Kõlarid

Inimesele, kes mängib mobiiltelefoniga võiks arvesse võtta Sony esikaanel pesitsevad kõlarid.

Enam ei asu kõlarid all ääres, vaid tõesti esikaanel. Kahe käega hoides ei läinud käsi kordagi kõlarite ette ja heli on puhas. Lisaks võimendatakse läbi kõlaripesa ka kõrvaklappide heli ja ka parandatakse kvaliteeti. Selle jaoks on vaja sisse lülitada automaatne optimeerimine, mis tekib pärast kõrvaklappide ühendamist Sony üles ekraani äärde.

ehk Digitark Taunz räägib, et kogu pere hüüab teda Taunziks. "Näen igapäevaselt, kuidas inimesed ei julge uute tehnoloogiatega kaasa minna, sest see kõik on võõras või tundub keeruline. Pürgin selle poole, et kõik, kes soovivad, saaksid uuendustega kaasa minna," pajatab Taunz. "Minagi olin tehnikale võõras, kuni avanes võimalus Eesti Telekomiga liituda ja avastasin, et digitaalne maailm pakub mugavust ja mulle tundub see maailm väga kasulik." Praegu ei suudaks ta ette kujutada elu ilma Google'i otsingumootori või nutikellata, mis talle aegsasti meelde tuleb, kui midagi on vaja teha. "Seega annangi endast parima, et iga inimene saaks ka "inimkeeli" aru, kuidas miski rakendus või teenus tegelikult toimib ja elu lihtsamaks teeb."

Kommentaarid