Käed külge: MängudeÖÖ tõi laupäeva öösel Tallinnas kokku üle 1000 arvuti- ja mobiilimänguhuvilise

#cosplay #mängude öö #mängudeöö

Juba tund enne algust hakkas suur hulk külastajaid laupäeval Tallinnas Solarises asuva Apollo kino sissepääsu ees kogunema – see oli MängudeÖÖ, kus üle tuhande külastaja said proovida eri liiki mänge, ka mitmeid uuemaid.

“Minu lemmikosaks oli indie-mängude arendajate esinduspunkt,” kirjutab Digitarga blogija Priit Pebsen. “Seal tutvustati oma mänge ja pakuti ka kohe võimalust neid järele proovida.”

Mitmes kinosaalis toimusid loengud ja turniirid, millel mängurid said jõudu proovida.

Kohal oli Asus, kes pidas loengu oma uuema riistvara kohta.

Teise meeldiva üllatusena tuli Priit Pebsenile retronurk. “Sinna jõudsin veidi hiljem, kuid nurk oli väga meelepärane ja tuletas mulle minu esimesi mänguelamusi meelde.” Seal korraldati isegi väike võistlus vanas heas tetrises. Retronurgas sai ta kasuliku infopommi: meil on lõpuks maaletooja DXRaceri mänguritoolidele! “Maaletooja esindajaga sai ka natukene lähemalt räägitud alternatiivmudelitest ja nende mudelite suurustest, kuna seal on kehaehituse järgi mudeli valimine väga tähtis.”

Digitark tutvustas kohapeal Telia e-poes olevaid tooteid, mis on mänguritele suunatud, proovimiseks oli väljas veel Alienware X51 miniatuurne lauaarvuti, millel said huvilised Mafia 3 mängu katsetada. Mafia 3-e mängiti ka suures saalis kinoekraanil, kuni hakati demonstreerima uut Battlefield 1-te, mida said pealtvaatajad ka ise hiljem katsetada.

0161014_telia_banner_mangudeoo_1045x200

Üritusel oli kohal ka mõningaid cosplay-huvilisi, kes olid riietatud tuntud mängutegelasteks nagu Guild Wars 2, Metal Gear Solid 4 jne. “Eestis pole veel kahjuks cosplay nii populaarne, kuid südamest loodan, et trend kasvab,” ütleb Pebsen, kes on ka ise suur mängude austaja.

“Isiklikult liigitan ürituse samasse klassi selliste suurejooneliste välismaa üritustega nagu E3, Gamescom jt,” meenutab ta laupäevaöist koosolemist. “Mina soovitaksingi soojalt just meie endi MängudeÖÖd, kuna muudel üritustel ei kaasata publikut niivõrd palju üritusse endasse.

Tagantjärele mõeldes oli meil peaaegu igas lauas ja saalis käed-külge lähenemine ning korraldajad suhtlesid külastajatega aktiivselt. Küll aga loodan, et järgmine üritus on juba suuremal pinnal, kus sponsorid ja arendajad saaksid laialdasemalt esindatud olla.”

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid