Suvi on aeg mil kaasaskantavad kõlarid leiavad eriti palju kasutust. Mõistlikus suuruses ning lihtsa kasutusloogikaga seadet on ju mugav näiteks suvekoju või väljasõidule kaasa võtta või kasutada ka lihtsalt kodusel terrassil sobiva helitausta ja meeleolu loomiseks.

 

Õnneks või kahjuks kipub aga tehnikavidinatega ikka nii olema, et tootevalik on äärmiselt lai ning sobiva leidmine seega keeruline. Seetõttu toome ära väikese valiku ning ostusoovituse, mudelitest mis on omas klassis väga head ning millega võiks kasutajad rahule jääda.

 

Kompaktne valik, JBL Flip 3

 

JBL Flip seeria on ikka olnud justkui väikeste bluetooth kõlarite etaloniks. Need on kompaktsed, vastupidavad, hea aku kestvusega ning veekindlad aga mis kõige tähtsam – hea heliga. Erandiks ei ole siin ka Flip 3. See väike aga tubli “putukas” teeb oma suuruse kohta küllaltki valju häält ja püüab igas seltskonnas kindlasti tähelepanu. Seda on mugav kaasas kanda ja tänu veekindlusele ei pea liigselt muretsema vihma, tolmu või muu taolise pärast. Kvaliteetne kummist ja kangast torujas korpus näeb hea välja ning sellel leiduvad vaid kõige vajalikumad nupud. Nähtavad ja madalamaid helisid tekitavad kõlari elemendid paiknevad nii-öelda toru otstes ning kõrgemaid sagedusi esitavad kangast katte all. Selline disain on ennast igati õigustanud, sest nii kasutusmugavus kui ka heli on pigem head. Konkreetsetest nuppudest leiame korpuselt bluetooth, play ja helitugevuse reguleerimise omad. Lisaks veel ühe sisse-välja lülitamiseks. Seega on kasutamine väga lihtne ja hakkama saab igaüks. Lülita vaid seade sisse, vajuta bluetooth nuppu ning seade ühildub telefoniga. Olemas on ka aku indikaator. Aku ise mahutab 3000 mAh ja kestab kuni 12 tundi. Uuesti laadimine toimub micro-USB kaabli abil.

Kokkuvõttes on Flip 3 kindel valik neile, kes tahavad kvaliteetset kõlarit, mis teeb head häält, peab vastu ning on väikeses korpuses.

 

Stiilne valik, Harman ONYX Studio 5

 

Midagi täiesti teistsugust on aga Harman Onyx Studio 5. See stiilne kõlar sobib ka kõige uhkemale terassile suveõhtut sisustama ja seda nii pakutava heli kui välimuse poolest. Kui senini olid Onyx Studio kõlarid ümmargused ja toetusid kahele jalale, siis nüüd on disaini muudetud ning endiselt ümmargusele seadmele on lisatud metallist sang, mis võimaldab kõlarit palju hõlpsamini ühest kohast teise tõsta. Materjalide poole pealt täiendavad metallist sanga kangaga kaetud korpus ning tagasihoidlikult paigutatud nupud. Ehk disaini poolest on tegemist väikest viisi sisustuselemendiga.

Kuna kõlar ise on sellist mõõtu, et seda lihtsalt seljakotti ei pane, siis on võrreldes kompaktsete konkurentidega teisel tasemel ka pakutav heli. See on väga puhas ja kvaliteetne. Piisavalt jätkub nii bassi kui kõrgemaid sagedusi, samas ei ole millegagi üle pingutatud. Tehniliselt on valjuhääldite paigutus lahendatud nii, et korpuses on 1 suurem (5“) madalsageduskõlar, üks kõrgeid sagedusi esitav ning 2 keskmiseid sagedusi mängivat kõlarit. Nii on saavutatud heli, mis on mahlakas ja tasakaalus.

Kui Onyxil võiks üldse midagi teisiti olla, siis on see aku kestvus. 3280 mAh mahutavusest jätkub kuni viieks tunniks. Laadimiseks aga tuleb kasutada kaasasolevat vooluadapterit. Lisaks ei ole Studio 5 ka veekindel, kuid see on nii-öelda teadlik valik, kuna rõhutud on stiilile.

Kokkuvõttes õhkub kogu Onyx-i olemusest stiili ja kvaliteeti, seda nii välimuse kui ka pakutava heli poolest. Seega on siin tegemist suurepärase valikuga neile, kes ootavad puhast heli ja stiilset välimust ning ei pea kõige tähtsamaks kõlari vastupidavust ilmastikule ja selle kerget transportimist.

 

Võimas valik, JBL Xtreme 2

 

Neile aga, kes soovivad, et kaasaskantava kõlari abil saaks maha pidada ka väiksemat sorti simmani, on heaks valikuks JBL Xtreme 2. Olles disainilt küll sarnane sama tootja Flip seeriaga on Xtreme 2 siiski tunduvalt kogukam. See aga tähendab suuremaid elemente, valjemat heli ja mahukamat (10 000 mAh) akut. Nimetatud kõlar ongi välimuse poolest pigem robustne ja matsakas, seejuures veekindel ja justkui seiklusteks loodud. Isegi õlarihm, mille küljes on pudeliavaja, on komplektis kaasas.

Mõneti ootamatu on aga pakutav heli ja seda heas mõttes. Jah see on vajadusel väga-väga vali ning saab hakkama isegi väiksema seltskonna tantsitamisega. Üllatav on siinjuures aga pakutava heli tonaalsus ja kvaliteet. Ehk kui välimuse poolest ootaks üle võimendatud bassi ja kriiskavaid teravaid sagedusi, siis tegelikkuses on heli hoopis teise suunitlusega. Bass ei käi kõigest üle ning kõik püsib stabiilsena ka valjult kuulates. Seega on selle kõlari heli tõeliselt puhas ja kindlasti meeldivalt üllatav. Muidugi ainult sellisel juhul kui ootuseks ei olnud ülivõimas bass.

Mõnusa lisana toimib Xtreme 2 ka akupangana, ehk kui nutiseadmed hakkavad tühjenema, saab neid JBL-i USB pesa kaudu laadida. Aku laetuse taset näitavad LED indikaatorid ning selle laadimiseks on vajalik eraldi komplektis kassas olev juhe. Veel toimib JBL käed vabad seadmena. Nuppude paigutus on sarnane ülejäänud sama tootja kõlaritele ning kasutusloogika seega väga lihtne. Lisavõimalusena saab veel mitu kõlarit omavahel ühendada.

Kokkuvõttes on JBL Xtreme 2 kõlar, mis pakub väga kvaliteetset heli. Kuid on seejuures robustne ning kannatab ka karmimaid tingimusi.