Üleöö populaarseks saanud Pokemon Go mäng kogub tuntust eelkõige lihtsuse ja kauni disainiga. Mäng erineb suuresti konkurentide omadest, sest Pokemon Go muudab virtuaalmaailma reaalsuseks ja julgustab rohkem õues liikuma.

Ettevaatust ennekõike!

Screenshot_2016-07-13-14-08-26

  • Pokemon Go avakuva hoiatab mängule registreerunuid mõistma ja märkama alati oma ümbrust ja manitseb seda mängutuhinas mitte ära unustama ega eirama.
  • Kuigi lustlik seiklusmäng näitab kaardil su asukohta, tuleb Pokemone taga ajades olla teid ületades siiski ääretult tähelepanelik liikluse suhtes ning arvestada alati ka sind ümbritsevate inimestega.

Kas viimase aja sammude arv on tõusnud järsult laisalt 3000 sammult müstilisele 15 000-le? Kui see vastab tõele, siis võib-olla proovid kätt uues Pokemon Go mängus. Võib juhtuda, et sõpradega grillipeol olles hakkavad inimesed tundmatus suunas jooksma ja üritavad virtuaalreaalsuses oma tulemusi sooritada.

Nimelt tekivad erinevatesse kohtadesse Pokemoni kujutised, keda kasutaja peab enda kuuliga mõjutama. Pokestopsi ja võimlasse (kohta, kus Pokemonid omavahel võistlevad) saab kohale jõuda vaid füüsiliselt liikudes.

Võimla asub kindla vaatamisväärsuse või tänavamärgistuse kõrval, kus inimesed võivad mängida üksi või koos ja seda kõike virtuaalses reaalsuses. Lisavidinaid saab mängus aktiveerida ainult siis, kui kõndida õigesse kohta. Kuigi mängijal võib tekkida laiskusehetk, kus hakatakse mõtlema välja erinevaid võimalusi, kuidas uusi Pokemone kodus välja meelitada, on kasutajatele eelnevalt selgitatud, et väljas kõndides kogub Pokemone rohkem kui toas istudes.

Kuidas see täpsemalt töötab?

Kõik algas mõni aasta tagasi, kui väike start-up Niantic Labs arendas välja tehnoloogia, mis loob ühenduse GPS-asukoha ja reaalse eluga.

Pokemone võib taga ajada üksi või koos sõbraga.
Pokemone võib taga ajada üksi või koos sõbraga.

Eelnevalt toodeti mäng nimega Ingress (varjutamine), mis kasutas Google Mapsi ja samasuguseid reegleid nagu Pokemon Go. Ingressi idee oli reisifotograafia populariseerimine ja lubas inimestel täita puuduolevaid reisipilte kloostritest, loomaaedadest ja kõikidest teistest vaatamisväärsustest üle maailma.

Pokemon Go kasutab aga wifit ja mobiilset internetti ning asukoha tuvastust, et manada mängija silme ette mütoloogilisi koletisi. Mäng muudab inimeste telefonides olevad kaamerad paralleelseks universumiks, milles võib erinevaid värvilisi elukaid püüda.

Kui palju kaloreid ma kaotan Pokemon Go´d mängides?

Pokemon Go arvutab distantsi meetrites. Pokemon Go pole küll sama efektiivne kui ühetunnine spinningu-trenn, kuid see aitab tervislikku liikumist siiski oluliselt suurendada.

Pokemoni võib mängida jalutades, aga ka näiteks sörkides, otsustades ise, kui kiiresti soovid vahemaid läbida ja millist sportlikku tulemust mängides lisaks saada. See on mäng, mis ei lõpe kunagi.

Munade otsimine (2,0 km) = 25 min 125 cal
Munade otsimine (5,0 km) = 1 tund 300 cal
Munade otsimine (10,0 km) = 2 tundi 600 cal
Sörkjooksja Level 1 (10,0 km) = 2 tundi 600 cal
Sörkjooksja Level 2 (100,0 km) = 20 tundi 6,000 cal
Energiline tõstja, 1 tund 440 cal
Ujumine, 1 tund 510 cal
Aeroobika, 1 tund 480 cal
Diivanil istumine ebaoluline

Hangi endale sammulugeja

Polar A360 aktiivsusmonitor eestvaatestKui mäng muutub igapäevaseks, võid hankida endale sammulugeja lisaks ning jõusaali kliendikaardi tühistada. Sammulugejaid on mitmeid, kuid nutitelefoni saab alla laadida ka mitmeid tasuta rakendusi, mis jälgivad füüsilist aktiivsust.

 

Virtuaalreaalsuse mängu on hetkel võimalik alla laadida vaid Austraalia, Uus-Meremaa ja Ameerika Ühendriikidesse. Kuulujuttude järgi avatakse ka rakendus globaalselt kõikidesse riikidesse juba peagi ning esimesed Eesti mängijad on oma ristsed kätte saanud – kavalusega, muidugi!

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid