Navigeerimisrakendus Waze sai versioonitäiendusega paljulubava ning kasutaja elu oluliselt lihtsustava funktsiooni, mis suure mõtlemistöö kasutaja eest ära teeb ning annab teada, millal peab liikuma hakkama, et soovitud ajaks sihtkohta jõuda.

Sõidu planeerimine on rakenduse värske funktsioon, mis soovib teada sihtkohta ning sinna jõudmise aega ning seejärel, vastavalt liiklusoludele jms, annab telefoni ekraanile märku, kui on õige aeg liikuma asuda. Kui telefonis on vastav luba antud, siis oskab rakendus sihtkohta vaadata ka kalendrist ning selle põhjal jooksvalt teada anda, millal on õige aeg liikumiseks.

Waze muudab ajaplaneerimise lihtsamaks ning ütleb ise, millal liikuma tuleb hakata.

Reisi planeerides võimaldab sõidu planeerimise funktsioon liikumaasumise kohaks määrata ka kohta, kus ollakse hiljem. Näiteks ärireisi plaanides võib stardikohaks määrata hotelli, kus vahetult enne sihtkohta jõudmist ööbitakse. Nii võib reisi juba nädalaid ette planeerida, kõik ära unustada ning Waze tuletab hotellis olles meelde, kui on õige aeg edasi liikuda.

Kuigi Waze on üks osa Google’i äridest, Google ise seda funktsiooni enda kaardirakenduses ei kasuta. Virtuaalsel assistendil Google Now’l on olemas küll funktsioon, mis annab teada liiklusoludest, kuid nendele vastavalt oma reisi planeerida ei saa.

Waze’i planeeritud sõitude funktsioon on saadaval iOS-ile ning peagi on tulemas ka Androidi versioon.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid