Järgmised iPhone’d tulevad väiksema “kulmu” ja suurema akuga

#apple #iPhone 13

Apple ei pruugi uusi iPhone’e välja kuulutada enne aasta teist poolt, kuid see ei takista kuulujuttudel levimast. Hea mainega analüütiku Ming-Chi Kuo sõnul laseb Apple sel aastal välja neli erinevat iPhone’i mudelit, mis tulevad samas suuruses, kui praegu müügil olevad 2020. aasta mudelid.

 

Selle kohaselt jääb mini-versioon vähemalt veel üheks aastaks meiega. Ühe teise eelmisel kuul välja tulnud lekke kohaselt saavad iPhone 13 Pro mudelid uue energiasäästlikuma ja jahedama polükristall-ekraani. Pro mudelitele oodatakse ka uuendatud lainurk kaamerat kiirema läätse ja autofookusega.

2021. aasta mudelid ei hakka disaini poolest drastiliselt erinema 2020. omadest. Siiski on oodata väikseid läbimurdeid suuremate akude ja väiksemate ekraani nö väljalõigete nagu näiteks kurikuulus ekraani ülaosas asuv “kulm” poolest. Kuo sõnul ei võta Apple iPhone’de juures kasutusele USB-C pesa, kuid üle ei minda ka ainult juhtmevabale laadimisele.

On tähelepanuväärne, et avaldatud tekstis pole sõnakestki ekraanisisese sõrmejäljelugeja kohta. Kõigi eelduste kohaselt peaks just see olema Apple’i prioriteet, sest näotuvastus on praegusel maskide kandmise ajastul raskendatud. Tundub, et Touch ID, mis võimaldaks ekraani lahtilukustada näiteks telefoni mõne küljenupu pealt on samuti kõrvale jäetud.

Arvatavasti võetakse paari aasta jooksul midagi ette ka vastuolulise “kulmuga” ning võib-olla liigutakse Samsungi stiilis nn lukuaugu motiivini, kuhu on paigutatud esikaamera. See ilmselt tähendaks näotuvastus-tehnoloogia ja disaini ümbertegemist, kirjutab Engadget. Veel on rapordi kohaselt Apple töötamas uue SE mudeliga, mis toetab 5G ühendust ja sisaldab kiiremat protsessorit. Uue SE mudeli turule jõudmine võib toimuda järgmise aasta esimeses pooles.

 

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid